"Optymalny Sezon dla Mikrodermabrazji - Wybierz Idealny Moment dla Twojej Skóry!"

Klimat w Australii

W Australii występuje wiele różnych stref klimatycznych ze względu na jej ogromną powierzchnię i różnorodność geograficzną.

Poniżej możesz zobaczyć tabele przedstawiającą różne strefy klimatyczne występujące w Australii:

Strefa klimatycznaLokalizacjaCharakterystyka
Klimat umiarkowanyNowa Południowa Walia, Wiktoria, Tasmania, południowa część Australii PołudniowejUmiarkowane temperatury, ciepłe lata, chłodniejsze zimy
Klimat śródziemnomorskiPołudniowo-zachodnia Australia (Australia Zachodnia)Ciepłe, suche lata, łagodne, wilgotne zimy
Klimat tropikalnyPółnocne obszary Terytorium Północnego, Queenslandu i Australii ZachodniejWilgotna i sucha pora roku, duża ilość opadów, cyklony
Klimat pustynnyWnętrze kontynentu (większość Terytorium Północnego, Australii Południowej, Australii Zachodniej)Ekstremalne różnice temperatur, gorące dni, zimne noce, niewielka ilość opadów
Klimat górskiWyższe partie Gór Wielkich Wododziałów (Nowa Południowa Walia, Wiktoria, Tasmania)Chłodniejsze temperatury, większa ilość opadów, śnieg w zimie

Kalendarzowe pory roku [ edytuj | edytuj kod ]

Ze względów praktycznych w roku 1780 organizacja meteorologiczna Societas Meteorologica Palatina (istniała do 1795) jako jedna z pierwszych wprowadziła praktyczny podział roku na 4 pory roku, gdzie kwartał stanowi 3 miesiące kalendarzowe. [3] W przeciwieństwie do astronomicznych, termicznych i fenologicznych pór roku, daty początku pór kalendarzowych są stałe – wypadają tego samego dnia w ciągu roku.

Termin kalendarzowe pory roku używany jest między innymi w nauczaniu podstaw geografii. Z wykorzystaniem horyzontarium porównuje się miejsca wschodu i zachodu Słońca na widnokręgu oraz długości dziennych łuków widomej drogi Słońca na początku każdej z kalendarzowych pór roku.

Półkula północna: początek i koniec 4 pór roku w/g kalendarza Gregoriańskiego

  • Wiosna: 1 marca do 31 maja
  • Lato: 1 czerwca do 31 sierpnia
  • Jesień: 1 września do 30 listopada
  • Zima: 1 grudnia do 28 (29*) lutego

*- kolejny dzień w roku przestępnym.

  • Wiosna: 1 września do 30 listopada
  • Lato: 1 grudnia do 28 lutego
  • Jesień: 1 marca do 31 maja
  • Zima: 1 czerwca do 31 sierpnia [4]

Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?

Na pięć dni przed zabiegiem należy dopilnować, aby nie doszło do podrażnienia skóry w miejscu, które chcemy poddać mikrodermabrazji − powinno się odstawić wszelkiego rodzaju peelingi, kremy do depilacji, a także nie używać szorstkich gąbek czy szczotek do oczyszczania twarzy. W okresie poprzedzającym zabieg nie wolno także wykonywać depilacji woskiem. W dzień zabiegu należy zrezygnować z nakładania makijażu.

Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.

Polecane artykuły

Białe plamy na paznokciach — co mogą oznaczać?

Zapalenie mieszków włosowych — jak się objawia i jak leczyć tę przypadłość?

Trądzik — problem nastolatków i dorosłych. Jak skutecznie leczyć trądzik pospolity?

Na czym polega domowy zabieg mikrodermabrazji i czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nic innego jak mechaniczne usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka. Usuwanie to odbywa się poprzez ścieranie przy pomocy kryształków diamentu lub korundu. Te dwa zabiegi jednak nieznacznie się różnią.

W mikrodermabrazji diamentowej drobinki umieszczone są na głowicy urządzenia, natomiast w przypadku mikrodermabrazji korundowej (czyli z tlenkiem glinu) drobinki są „wyrzucane” z głowicy pod ciśnieniem. W obu przypadkach drobinki wraz ze złuszczonym naskórkiem są następnie zasysane do głowicy.

W ofercie gabinetów znajdziecie również łagodniejszą wersję mikrodermabrazji, polecaną szczególnie przy cerze wrażliwej. Jest to mikrodermabrazja wodno-tlenowa, nazywana też oxybrazją, w której naskórek złuszczany jest poprzez oddziaływanie na skórę strumienia powietrza i soli fizjologicznej.

Zobacz także

Urządzenia przeznaczone do mikrodermabrazji w domu umożliwiają wykonanie mikrodermabrazji diamentowej. Na zabieg z użyciem korundu czy tlenu musicie wybrać się do gabinetu.

Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...