Cena mikrodermabrazji korundowej - Piękno nie musi być drogie

Mikrodermabrazja: efekty, cena, przeciwwskazania do zabiegu

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Złuszcza, dotlenia, wzmacnia produkcję kolagenu - czy kontrolowany mikropeeling ma same zalety? Przeczytaj więcej o tym, czym jest mikrodermabrazja, kto może z niej korzystać i ile kosztuje wykonanie zabiegu.

Spis treści

  1. Co to jest mikrodermabrazja?
  2. Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
  3. Mikrodermabrazja diamentowa
  4. Mikrodermabrazja korundowa
  5. Mikrodermabrazja tlenowa
  6. Efekty mikrodermabrazji
  7. Cena mikrodermabrazji
  8. Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
  9. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
  10. Mikrodermabrazja przed zabiegiem laserowym

Jakie są wskazania do mikrodermabrazji korundowej?

Mikrodermabrazja korundowa niesie ze sobą wiele pozytywnych efektów. Dzięki niej w skórze wzmaga się m.in. produkcja kolagenu czy elastyny, co pozytywnie przekłada się na jej napięcie i ujędrnienie. Co więcej, mikrodermabrazja korundowa okazuje się być skuteczną metodą w walce z różnymi defektami skórnymi. Obecnie istnieje dużo wskazań do przeprowadzenia zabiegu. Do takich zaliczamy m.in.:

  • łojotok,
  • rozszerzone pory,
  • trądzik zaskórnikowy,
  • blizny potrądzikowe,
  • przebarwienia,
  • płytkie zmarszczki,
  • rogowacenie okołomieszkowe,
  • rozstępy,
  • rogowacenie starcze,
  • prosaki,
  • fotostarzenie,
  • leczenie podtrzymujące trądziku,
  • skóra wiotczejąca, szara, pozbawiona blasku.

Mikrodermabrazja korundowa — co to jest?

Mikrodermabrazja korundowa to bezinwazyjny zabieg, który polega na złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystując ciśnienie, wypycha kryształki korundu i zasysa martwy naskórek. Kryształki glinu uderzają z dużą prędkością w skórę, „szlifują” ją, a odpadki i zanieczyszczenia zasysane są do innego pojemnik. Mikrodermabrazja korundowa musi być przeprowadzone przez lekarza lub kosmetyczkę z odpowiednimi uprawnieniami, po uprzedniej konsultacji i ocenie stanu skóry. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby skóry, takie jak grzybica, trądzik, nowotwór, opryszczka czy brodawka. Do kilku dni przed zabiegiem nie należy używać pianek, kremów, środków peelingujących i woskowania, a dzień po nie golić miejsca, które było poddane mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazję korundową wykonuje się w następujący sposób:

  1. Na początek należy wykonać demakijaż, oczyszczenie i dezynfekcję skóry.
  2. Do oczyszczonej twarzy przykłada się głowicę urządzenia. Ruchy kierowane są ku górze, zgodnie ze sztuką masażu twarzy. Złuszczanie trwa około 15-20 minut, w zależności od wielkości obszaru, który jest jej poddawany. Jest odczuwalne, ale nie bolesne.
  3. Po zabiegu należy nałożyć na skórę profesjonalne kosmetyki łagodząco-nawilżające, np. maskę algową. W ten sposób wycisza się podrażnioną skórę i wprowadza do jej głębszych warstw aktywne składniki nawadniające i odżywcze.

Czas trwania mikrodermabrazji korundowej, w zależności od wybranej części ciała, trwa maksymalnie do półtorej godziny. Zaleca się wykonanie serii 3-5 zbiegów. Po każdym z nich należy unikać skrajnych temperatur, chlorowanej wody i miejsc, które są naturalnym środowiskiem bakterii. Trzeba również zadbać o odpowiednią o higienę skóry, ponieważ została ona na jakiś czas pozbawiona naturalnej osłony.

Mikrodermabrazja w domu

Na rynku kosmetycznym można znaleźć preparaty służące do samodzielnego przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji. Zwykle są to maseczki lub peelingi. Ich działanie opiera się najczęściej na kwasach, które pozwalają na chemiczne złuszczenie martwych komórek. Niektórzy producenci oferują także urządzenia do domowej mikrodermabrazji diamentowej. Ich działanie zbliżone jest do aparatów spotykanych w gabinetach kosmetycznych. Ich cena waha się zwykle pomiędzy 500 a 1000 złotych.

Zabiegu mikrodermabrazji nie można przeprowadzać w następujących przypadkach:

  • wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zakażenia skóry (np. opryszczka, liszajec),
  • nowotwory skóry,
  • trądzik ropowiczy,
  • terapia retinoidami,
  • znamiona na skórze,
  • przeczosy, nadżerki i otwarte rany.

Mikrodermabrazja to bezpieczny zabieg, który można przeprowadzić niemalże u każdego (także u kobiet w ciąży). Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

  • w stanach zapalnych skóry
  • w przypadku łuszczycy, bliznowców i raka skóry
  • podczas zakażeń wirusowych lub bakteryjnych
  • jeśli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był wykonywany zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy
  • podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Podczas ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, a na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry (jednak nie uszkadza jak w przypadku peelingów chemicznych). To sprawia, że mikrodermabrazja jest zalecana przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, terapii kwasami.

Jeśli skóra jest wymagająca i potrzebuje silnego efektu peelingu, razem z zabiegiem mikrodermabrazji wykonuje złuszczanie kwasem glikolowym, migdałowym lub alfa-hydrokwasami.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

działanie termiczne cieplne - pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...