Efekty mikrodermabrazji korundowej - Promienna skóra jak z marzeń
Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
Mikrodermabrazja to zabieg sprowadzający się do złuszczania martwych, rogowaciejących komórek naskórka. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli naskórek podlega okresowemu złuszczaniu. Obumierające komórki skóry przemieszczają się w kierunku naskórka i zastępowane są przez nowe komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także jej nienagannego wyglądu ogromne znaczenie ma regularne złuszczanie naskórka, co zapobiega jego nadmiernemu rogowaceniu oraz naruszeniu ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Mikrodermabrazja służy mechanicznemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka, z jednoczesnym zasysaniem złuszczonych komórek. Dzięki połączeniu ścierania komórek oraz zasysania ich z wykorzystaniem podciśnienia, możliwe jest uzyskanie efektu złuszczenia skóry oraz wykonania próżniowego masażu. Głębokość złuszczania naskórka podczas zabiegu mikrodermabrazji jest kontrolowana, dzięki czemu można ograniczyć zasięg zabiegu wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. Przekłada się to na znikomą inwazyjność zabiegu i brak konieczności gojenia się skóry.
Efekty mikrodermabrazji to przede wszystkim rewitalizacja skóry, przywrócenie jej kolorytu i blasku. Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie – pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki. Pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, spowolnione jest jej starzenie się. Mikrodermabrazja na trądzik pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, zredukowanie zaskórników i zminimalizowanie rozwoju zmian trądzikowych. Mikrodermabrazja na blizny pomaga wyrównać powierzchnię skóry oraz stymuluje przebudowę skóry, dzięki czemu możliwe jest spłycenie blizn i wyrównanie ich kolorytu.
Postępowanie po zabiegu
Po zabiegu istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach. Tuż po zabiegu nie można korzystać z basenu (chlorowana woda może podrażnić skórę) oraz nie można się opalać. Ponadto wychodząc na zewnątrz koniecznie trzeba nałożyć na poddany zabiegowi fragment skóry krem z filtrem SPF 50. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu lepiej też zrezygnować z ewentualnych innych zabiegów na skórę. Staraj się także pić duże ilości wody – wspomoże to regenerację.
Poniżej zamieszczamy kilka opinii z for internetowych na temat zabiegu mikrodermabrazji. Poznajcie odczucia osób, które zdecydowały się na taki zabieg.
„Zdecydowanie warto. co prawda teraz już za późno- mikrodermabrazji nie można wykonywać podczas słonecznej pogody, ale to świetny zabieg. poprawia koloryt cery, wygładza skore, wypryski pojawiają się zdecydowanie rzadziej, jedynie możliwe jest doczyszczanie się skory- kiedy wychodzi parę wyprysków podskórnych. Chodziłam od polowy stycznia do końca kwietnia i naprawdę cera znacznie mi się polepszyła.”
Źródło: Forum Interia
„Mikrodermabrazja jest bardzo wdzięcznym zabiegiem ponieważ od razu widoczne są efekty zabiegu. Złuszczając martwy naskórek poprawia się koloryt naszej skóry, działamy na blizny, przebarwienia, pobudzamy również komórki skóry do odnowy dzięki czemu nowa skóra jest gładsza i zdrowsza co za tym idzie piękniejsza.”
Źródło: Forum Interia
„Warto zainwestować w mikrodermabrazję tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zalecana jest seria zabiegów tylko trzeba się śpieszyć przed słońcem.”
Źródło: Forum Wizaż
Mikrodermabrazja korunodwa – jak wygląda zabieg?
Podczas zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które pod dużym ciśnieniem wyrzuca kryształki korundu i jednocześnie zasysa je wraz ze złuszczonym naskórkiem. Kryształki korundu uderzając z dużą prędkością w skórę, powodują oderwanie się martwego naskórka i wygładzenie skóry. Siłę i stopień złuszczania dobiera się do indywidualnych potrzeb klientów.
Zabieg mikrodermabrazji korundowej przeznaczony jest dla każdego typu skóry, z wyjątkiem cery naczyniowej. Ma mocne działanie, dlatego rekomenduje się go osobom ze skórą tłustą i mieszaną. Głównymi celami mikrodermabrazji korundowej jest: oczyszczenie porów skóry, poprawienie krążenia krwi i kolorytu cery, usunięcie martwego naskórka, odświeżenie i wygładzenie skóry.
Mikrodermabrazja korundowa zapewnia natychmiastowe efekty. Skóra staje się czysta, odświeżona i ujędrniona. Szybciej przyswaja składniki odżywcze zawarte w kosmetykach. Aby usnąć zmarszczki, przebarwienia i blizny, zaleca się wykonanie do 10 zabiegów powtarzanych co trzy tygodnie.
Jakie są rodzaje mikrodermabrazji i ich efekty?
Mikrodermabrazja rozwinęła się na tyle, że powstało kilka jej rodzajów. To m.in.:
- mikrodermabrazja diamentowa,
- mikrodermabrazja korundowa,
- mikrodermabrazja tlenowa,
- oksydermabrazja.
- hydrabrazja,
Poniżej opiszemy kolejno każdy z rodzajów zabiegu.
Mikrodermabrazja diamentowa
Mikrodermabrazja diamentowa polega na zastosowaniu głowic z pierścieniami ścierającymi z naturalnego diamentu – bądź ze sztucznego. To bardzo popularny rodzaj dermabrazji i cieszy się dużą skutecznością. Podczas złuszczania, głowice zasysają skórę do filtra, a ten jest później wymieniany. To rodzaj mikrodermabrazji kierowany głównie do osób o niskim progu bólu, skórze delikatnej lub cienkiej – gdyż zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Wykonując serię zabiegów mikrodermabrazji diamentowej, możemy liczyć na następujące efekty:
- stopniowe złuszczanie skóry bez powstawania blizn,
- likwidacja drobnych zmarszczek mimicznych,
- poprawa elastyczności skóry,
- redukcja przebarwień i blizn,
- zmniejszenie widoczności rozstępów,
- zmniejszenie cellulitu,
- rozświetlenie cery,
- zmniejszenie skłonności do łojotoku, trądziku i zaskórników,
- zmniejszenie porów,
- regeneracja i wzmocnienie skóry,
- zwiększenie wchłanialności substancji aktywnych z kosmetyków i preparatów leczniczych.
Mikrodermabrazja korundowa
Mikrodermabrazja korundowa polega na zastosowaniu głowic z dwiema końcówkami oraz mikrokryształków tlenku glinu – te pod wpływem wysokiego ciśnienia, docierają na powierzchnię naskórka i „piaskują: skórę. Druga głowica w tym samym czasie wciąga zużyty tlenek glinu oraz starty naskórek. Niestety mikrodermabrazja nie jest polecana dla osób ze skórą cienką lub delikatną. Zaleca się ją w niwelowaniu rozszerzonych porów, usuwaniu blizn i rozstępów oraz do redukcji cellulitu czy usuwania wągrów.

Mikrodermabrazja w domu
Na rynku kosmetycznym można znaleźć preparaty służące do samodzielnego przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji. Zwykle są to maseczki lub peelingi. Ich działanie opiera się najczęściej na kwasach, które pozwalają na chemiczne złuszczenie martwych komórek. Niektórzy producenci oferują także urządzenia do domowej mikrodermabrazji diamentowej. Ich działanie zbliżone jest do aparatów spotykanych w gabinetach kosmetycznych. Ich cena waha się zwykle pomiędzy 500 a 1000 złotych.
Zabiegu mikrodermabrazji nie można przeprowadzać w następujących przypadkach:
- wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zakażenia skóry (np. opryszczka, liszajec),
- nowotwory skóry,
- trądzik ropowiczy,
- terapia retinoidami,
- znamiona na skórze,
- przeczosy, nadżerki i otwarte rany.
Mikrodermabrazja to bezpieczny zabieg, który można przeprowadzić niemalże u każdego (także u kobiet w ciąży). Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
