Krok po kroku - Mikrodermabrazja korundowa - Tajemnica Promiennej Skóry

Mikrodermabrazja – na czym polega, jakie są efekty i przeciwwskazania?

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia skóry, spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień, redukcji zaskórników i rozszerzonych porów. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, a dzięki dostępności odpowiednich urządzeń możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji domowej.

  1. Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
  2. Rodzaje mikrodermabrazji
  3. Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
  4. Mikrodermabrazja – na czym polega?
  5. Zalecenia przed i po zabiegu
  6. Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
  7. Mikrodermabrazja domowa

Mikrodermabrazja korundowa – efekty

Mikrodermabrazja korundowa przynosi szereg pozytywnych efektów. Oto one:

  • oczyszcza pory oraz redukuje wągry i zaskórniki. Ogranicza również produkcję łoju, dzięki czemu spada skłonność do powstawania kolejnych niedoskonałości.
  • sprawia, że cera staje się bardziej promienna, gładka i elastyczna. Seria kilku zabiegów może widocznie spłycić zmarszczki oraz ujędrnić cerę.
  • redukuje przebarwienia i blizny. Zabieg sprawia, że zmniejszają się nierówności, a plamy posłoneczne czy ślady po trądziku jaśnieją.

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:

  • nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
  • pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny na ciele, w tym rozstępy,
  • poszerzone pory,
  • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
  • zaskórniki,
  • trądzik grudkowo-krostkowy.

Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.

Efekty mikrodermabrazja na rozstępy

Mikrodermabrazja najlepszy efekt daje na świeżych rozstępów, choć możemy nią również zniwelować starsze blizny. Mamy tutaj dokładnie takie samo działanie jak w przypadku blizn potrądzikowych. Intensywnie złuszczamy skórę, dzięki czemu rozstępy są jaśniejsze, a skóra gładsza. Przy każdym następnym zabiegu pozbywamy się wierzchniej zrogowaciałej warstwy skóry, a jej miejsce powoli zajmuje nowy naskórek. Możemy też liczyć na widoczne ujędrnienie i wygładzenie.

Mikrodermabrazja diamentowa to łagodny i delikatny rodzaj mikropeelingu. Zabieg wykonywany jest głowicą diamentową z różną grubością ziaren. Po pierwszym zabiegu zauważymy przede wszystkim wygładzenie, rozjaśnienie i rozświetlenie skóry. Dopiero seria zabiegów pozwoli nam uzyskać widoczne efekty na przebarwienia czy płytkie blizny.

Mikrodermabrazja diamentowa może być stosowana nawet przy skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...