Mikrodermabrazja korundowa - Przeciwwskazania i Wskazówki
Kto może zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji?
Zabieg mikrodermabrazji opiera się o naturalne, wysoce bezpieczne sposoby poprawy urody. Mikrodermabrazja jest jednak metodą o intensywnym działaniu, dlatego nie każdy jej typ może być stosowany przy wszystkich typach cery.
Głowica urządzenia do mikrodermabrazji została wyposażona w cząsteczki przeznaczone do mocnego złuszczania, a jej działanie polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Skóra bardzo wrażliwa, zwłaszcza naczynkowa lub atopowa, może reagować niekorzystnie przy tak intensywnym postępowaniu. Cera ze skłonnością do nadmiernego rozszerzania i pękania naczynek może po mikrodermabrazji ulegać nadmiernemu podrażnieniu. Przy takim rodzaju skóry częściej tworzą się też sińce oraz zaczerwieniania.
Pamiętaj jednak, że istnieją różne rodzaje mikrodermabrazji, dzięki czemu możliwe jest wybranie metody dostosowanej do własnych potrzeb. Przy skórze bardzo delikatnej należy postępować łagodnie, ale nadal można przeprowadzić zabieg oczyszczający. Uznawana za jedną z najbezpieczniejszych metod mechanicznego złuszczania warstw naskórka jest mikrodermabrazja diamentowa, a także nieco łagodniejsza mikrodermabrazja tlenowa i wodna. Zwykle takie zabiegi mogą być wykonywane także u kobiet w ciąży. Jeśli jednak chcesz zadbać o swoją skórę, nie wybierając zabiegu mikrodermabrazji, warto pamiętać o klasycznych peelingach do twarzy. Do wyboru masz peeling enzymatyczny przeznaczony nawet dla najbardziej wrażliwych skór, np. SWEDERM® MULTI-ACID ENZYMATIC PEELING IN POWDER lub peeling ziarnisty o intensywnym działaniu złuszczającym — SWEDERM® FACE SCRUB VITAMIN E + A.
Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z:
Mikrodermabrazja zyskała sobie rzesze fanów wśród osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Zabieg jest odpowiedni również dla skóry alergicznej i naczynkowej. Mogą go bez obaw wykonać nawet kobiety w ciąży.
Ta metoda jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia, ale również mężczyźni dbający o swoją skórę odwiedzają w tym celu gabinety kosmetyczne.
Osoby chore na cukrzycę powinny ograniczać zabiegi do minimum i poddawać się im z należytą uwagą.
Mikrodermabrazja korundowa – na czym polega?
Mikrodermabrazja kondurowa – Kielce
Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka, przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Mikrodermabrazję wykonuje się powszechnie w salonach i gabinetach kosmetycznych. W zależności od czynnika ścierającego, dostępne są różne rodzaje tego zabiegu.
Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od naszych preferencji oraz rekomendacji kosmetyczki, która dokona oceny stanu skóry i jej potrzeb, a także określi ile zabiegów będzie potrzebnych, aby poprawić stan skóry. Jednym z, zyskujących na popularności, rodzajów mikrodermabrazji, jest mikrodermabrazja korundowa. Na czym polega ten zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do mikrodermabrazji korundowej?
Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji kondurowej
Zabieg mechanicznego złuszczania naskórka jest szczególnie polecany wszystkim osobom, które borykają się z problemami skórnymi, takimi jak: rozszerzone pory skórne, wągry, zaskórniki, trądzik oraz blizny potrądzikowe. Mikrodermabrazja polecana jest również w przypadku cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz zmarszczek. W celu zyskania najlepszych rezultatów, należy przejść całą serię, regularnych zabiegów.
W przypadku problemów z cerą mieszaną i tłustą, pozbawioną blasku, szarą, pokrytą zmarszczkami i innymi niedoskonałościami, należy powtórzyć zabieg kilkakrotnie w odstępie 2-4 tygodni, w celu uzyskania trwałych efektów. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu! Jeśli chcesz przywrócić swojej skórze młodzieńczy blask i świeżość, a także pozbyć się wszelkich niedoskonałości- mikrodermabrazja będzie idealnym wyborem!
Jak działa zabieg mikrodermabrazji?
Złuszczanie naskórka w trakcie mikrodermabrazji przypomina peeling mechaniczny, jednak dodatkowo stosuje się działanie ciśnienia, które zasysa martwe komórki naskórka. Dzięki intensywnemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka możliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej skóry.
Usuwając martwy naskórek, odsłaniamy jego głębsze warstwy, dzięki czemu skóra dodatkowo się dotlenia i odżywia. Mikrodermabrazja jest więc również chętnie wybieranym zabiegiem przygotowującym do innych procedur kosmetycznych. Po mikrodermabrazji składniki aktywne obecne w kosmetykach odżywczych, znacznie lepiej się wchłaniają, a tym samym skuteczniej działają na skórę. To idealny moment, aby zastosować sera, kremy i boostery odżywcze.
Ponadto wykonywanie mikrodermabrazji stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu po serii zabiegów skóra stopniowo zyskuje bardziej zwartą, elastyczną strukturę. Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.
Mikrodermabrazja: efekty, cena, przeciwwskazania do zabiegu
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Złuszcza, dotlenia, wzmacnia produkcję kolagenu - czy kontrolowany mikropeeling ma same zalety? Przeczytaj więcej o tym, czym jest mikrodermabrazja, kto może z niej korzystać i ile kosztuje wykonanie zabiegu.
Spis treści
- Co to jest mikrodermabrazja?
- Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
- Mikrodermabrazja diamentowa
- Mikrodermabrazja korundowa
- Mikrodermabrazja tlenowa
- Efekty mikrodermabrazji
- Cena mikrodermabrazji
- Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
- Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja przed zabiegiem laserowym