Mikrodermabrazja korundowa - Przed i Po - Odnowa Twojej Skóry

Jaka jest zasada działania mikrodermabrazji korundowej?

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na bezinwazyjnym, mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu i jednocześnie zasysa martwy naskórek.

Szukasz urządzenia do mikrodermabrazji korundowej? Sprawdź nasz kreator kombajnów i zaprojektuj aparaturę marzeń – producent urządzeń kosmetycznych PCZK.

Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, dzięki czemu martwy naskórek oraz zanieczyszczenia są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania), jest oceniana indywidualnie.

Mikrodermabrazja korundowa – efekty

Mikrodermabrazja korundowa przynosi szereg pozytywnych efektów. Oto one:

  • oczyszcza pory oraz redukuje wągry i zaskórniki. Ogranicza również produkcję łoju, dzięki czemu spada skłonność do powstawania kolejnych niedoskonałości.
  • sprawia, że cera staje się bardziej promienna, gładka i elastyczna. Seria kilku zabiegów może widocznie spłycić zmarszczki oraz ujędrnić cerę.
  • redukuje przebarwienia i blizny. Zabieg sprawia, że zmniejszają się nierówności, a plamy posłoneczne czy ślady po trądziku jaśnieją.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji korundowej?

Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji korundowej? Tak – takich czynników jest dosyć sporo. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć można:

  • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry,
  • trądzik różowaty,
  • trądzik grudkowo-krostkowy, ropowiczy,
  • znamiona naczyniowe,
  • tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń krwionośnych,
  • skłonność do keloidów, czyli powstawania nieprawidłowych przerośniętych blizn,
  • stosowanie niektórych leków przeciwzakrzepowych, przeciwpłytkowych np. Plavix, NLPZ stosowane przewlekle,
  • terapię Roacutanem (odczekać 6 miesięcy),
  • uczulenie na tlenek glinu (należy przed pierwszym zabiegiem wykonać próbę alergiczną na nadgarstku lub za uchem – 48h przed zabiegiem),
  • nowotwory i guzki niewiadomego pochodzenia,
  • łuszczycę,
  • ciążę i okres karmienia piersią,
  • stan zapalny opryszczki.

Mikrodermabrazja korundowa — co to jest?

Mikrodermabrazja korundowa to bezinwazyjny zabieg, który polega na złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystując ciśnienie, wypycha kryształki korundu i zasysa martwy naskórek. Kryształki glinu uderzają z dużą prędkością w skórę, „szlifują” ją, a odpadki i zanieczyszczenia zasysane są do innego pojemnik. Mikrodermabrazja korundowa musi być przeprowadzone przez lekarza lub kosmetyczkę z odpowiednimi uprawnieniami, po uprzedniej konsultacji i ocenie stanu skóry. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby skóry, takie jak grzybica, trądzik, nowotwór, opryszczka czy brodawka. Do kilku dni przed zabiegiem nie należy używać pianek, kremów, środków peelingujących i woskowania, a dzień po nie golić miejsca, które było poddane mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazję korundową wykonuje się w następujący sposób:

  1. Na początek należy wykonać demakijaż, oczyszczenie i dezynfekcję skóry.
  2. Do oczyszczonej twarzy przykłada się głowicę urządzenia. Ruchy kierowane są ku górze, zgodnie ze sztuką masażu twarzy. Złuszczanie trwa około 15-20 minut, w zależności od wielkości obszaru, który jest jej poddawany. Jest odczuwalne, ale nie bolesne.
  3. Po zabiegu należy nałożyć na skórę profesjonalne kosmetyki łagodząco-nawilżające, np. maskę algową. W ten sposób wycisza się podrażnioną skórę i wprowadza do jej głębszych warstw aktywne składniki nawadniające i odżywcze.

Czas trwania mikrodermabrazji korundowej, w zależności od wybranej części ciała, trwa maksymalnie do półtorej godziny. Zaleca się wykonanie serii 3-5 zbiegów. Po każdym z nich należy unikać skrajnych temperatur, chlorowanej wody i miejsc, które są naturalnym środowiskiem bakterii. Trzeba również zadbać o odpowiednią o higienę skóry, ponieważ została ona na jakiś czas pozbawiona naturalnej osłony.

Mikrodermabrazja w domu

Na rynku kosmetycznym można znaleźć preparaty służące do samodzielnego przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji. Zwykle są to maseczki lub peelingi. Ich działanie opiera się najczęściej na kwasach, które pozwalają na chemiczne złuszczenie martwych komórek. Niektórzy producenci oferują także urządzenia do domowej mikrodermabrazji diamentowej. Ich działanie zbliżone jest do aparatów spotykanych w gabinetach kosmetycznych. Ich cena waha się zwykle pomiędzy 500 a 1000 złotych.

Zabiegu mikrodermabrazji nie można przeprowadzać w następujących przypadkach:

  • wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zakażenia skóry (np. opryszczka, liszajec),
  • nowotwory skóry,
  • trądzik ropowiczy,
  • terapia retinoidami,
  • znamiona na skórze,
  • przeczosy, nadżerki i otwarte rany.

Mikrodermabrazja to bezpieczny zabieg, który można przeprowadzić niemalże u każdego (także u kobiet w ciąży). Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

działanie termiczne cieplne - pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...