Mikrodermabrazja korundowa - Nowoczesna metoda pielęgnacji skóry w Szczecinie

Mikrodermabrazja korunodwa – jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które pod dużym ciśnieniem wyrzuca kryształki korundu i jednocześnie zasysa je wraz ze złuszczonym naskórkiem. Kryształki korundu uderzając z dużą prędkością w skórę, powodują oderwanie się martwego naskórka i wygładzenie skóry. Siłę i stopień złuszczania dobiera się do indywidualnych potrzeb klientów.

Zabieg mikrodermabrazji korundowej przeznaczony jest dla każdego typu skóry, z wyjątkiem cery naczyniowej. Ma mocne działanie, dlatego rekomenduje się go osobom ze skórą tłustą i mieszaną. Głównymi celami mikrodermabrazji korundowej jest: oczyszczenie porów skóry, poprawienie krążenia krwi i kolorytu cery, usunięcie martwego naskórka, odświeżenie i wygładzenie skóry.

Mikrodermabrazja korundowa zapewnia natychmiastowe efekty. Skóra staje się czysta, odświeżona i ujędrniona. Szybciej przyswaja składniki odżywcze zawarte w kosmetykach. Aby usnąć zmarszczki, przebarwienia i blizny, zaleca się wykonanie do 10 zabiegów powtarzanych co trzy tygodnie.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg mikrodermabrazji z zastosowaniem kryształków korundu?

Zabieg szczególnie zalecany dla cery:

  • suchą,
  • zrogowaciałą,
  • z rozszerzonymi porami,
  • przetłuszczającą się,
  • szarą i zmęczoną,
  • osłabioną przez zanieczyszczenie powietrza.


Mikrodermabrazja korundowa okaże się skuteczna również w przypadku widocznych na skórze blizn, przebarwień czy rozstępów. Poprzez złuszczenie martwego naskórka niedoskonałości mogą zostać znacznie zredukowane, a sama skóra będzie dobrze przygotowana do innych zabiegów pielęgnacyjnych. Doskonałym pomysłem jest wybór zabiegu złuszczania naskórka w pakiecie z odżywczą maską np. kolagenową. Oczyszczona skóra będzie efektywniej wchłaniała witaminy oraz odżywiające składniki znajdujące się w maseczce, dzięki czemu uzyskamy jeszcze wyraźniejsze efekty.

Mezoterapia mikroigłowa – dermaroller medyczny

Zmarszczki powstają głównie przez zanik włókien kolagenu i elastyny w skórze. Chcąc poprawić jej kondycję zapraszamy na zabieg Derma Roller.
Derma Roller to urządzenie do mezoterapii, który powoli staje się alternatywą dla zabiegów laserowych i chirurgi plastycznej. Derma Roller to mały wałeczek o dużym zagęszczeniu mikro igieł.
Stosując Derma Roller tworzymy w skórze mikro uszkodzenia, prowokując ją tym samym do regeneracji. Zwiększa się przepływ krwi a pobudzone przez nas fibroblasty wytwarzają nowe włókna kolagenu i elastyny. Dzięki tak powstałej sieci mikro kanalików, w diametralny sposób zwiększa się wchłanianie substancji aktywnych. Nakładane przez nas preparaty wnikają znacznie głębiej niż podczas codziennej pielęgnacji.

A jeśli w dodatku wybrany kosmetyk, tak jak te marki Tołpa, zawiera w pełni naturalne i przebadane dermatologicznie składniki aktywne, to możesz mieć pewność, że Twoja cera zostanie doskonale przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz wchłaniania wszystkich korzystnych substancji z kosmetyków.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja korundowa , wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry; tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...