Mikrodermabrazja korundowa - Nowoczesne urządzenia i ich korzyści dla skóry
Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z:
Mikrodermabrazja zyskała sobie rzesze fanów wśród osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Zabieg jest odpowiedni również dla skóry alergicznej i naczynkowej. Mogą go bez obaw wykonać nawet kobiety w ciąży.
Ta metoda jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia, ale również mężczyźni dbający o swoją skórę odwiedzają w tym celu gabinety kosmetyczne.
Osoby chore na cukrzycę powinny ograniczać zabiegi do minimum i poddawać się im z należytą uwagą.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji korundowej?
Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji korundowej? Tak – takich czynników jest dosyć sporo. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć można:
- zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry,
- trądzik różowaty,
- trądzik grudkowo-krostkowy, ropowiczy,
- znamiona naczyniowe,
- tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń krwionośnych,
- skłonność do keloidów, czyli powstawania nieprawidłowych przerośniętych blizn,
- stosowanie niektórych leków przeciwzakrzepowych, przeciwpłytkowych np. Plavix, NLPZ stosowane przewlekle,
- terapię Roacutanem (odczekać 6 miesięcy),
- uczulenie na tlenek glinu (należy przed pierwszym zabiegiem wykonać próbę alergiczną na nadgarstku lub za uchem – 48h przed zabiegiem),
- nowotwory i guzki niewiadomego pochodzenia,
- łuszczycę,
- ciążę i okres karmienia piersią,
- stan zapalny opryszczki.
Zabieg mikrodermabrazji krok po kroku – jak wygląda proces oczyszczania skóry?
Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych w większości gabinetów kosmetycznych w Polsce. Jest on wygodny, szybki i przynosi oczekiwane efekty, a to wszystko za sprawą specjalistycznego sprzętu.
Do zabiegów oczyszczania skóry, w zależności od rodzaju zabiegu i partii ciała, stosuje się specjalne głowice lub dysze wyposażone w pierścienie, które ścierają naskórek.
Wraz z nim, zbierają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia skórne, tj. wągry czy zaskórniki.
Maszyna posiada końcówkę wyposażoną w specjalny system podciśnieniowy – dzięki niemu, naskórek wraz z zanieczyszczeniami oraz zużyte kryształki są zasysane do wnętrza maszyny.
Ze względu na reakcję skóry, spowodowaną oczyszczającym zabiegiem, po zakończeniu mikrodermabrazji zazwyczaj stosuje się dodatkowo maseczkę łagodzącą podrażnienia.
Jaka jest zasada działania mikrodermabrazji korundowej?
Mikrodermabrazja to zabieg polegający na bezinwazyjnym, mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu i jednocześnie zasysa martwy naskórek.
Szukasz urządzenia do mikrodermabrazji korundowej? Sprawdź nasz kreator kombajnów i zaprojektuj aparaturę marzeń – producent urządzeń kosmetycznych PCZK.
Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, dzięki czemu martwy naskórek oraz zanieczyszczenia są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania), jest oceniana indywidualnie.
Jakie urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja od kilku lat znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Oczyszczanie skóry z różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz likwidowanie jej niedoskonałości stanowi bowiem priorytet dla wielu klientek i klientów.
Sklep Medika Poland, oferujący niezbędny sprzęt z branży kosmetologicznej i medycyny estetycznej, stale podąża za zapotrzebowaniem na polskim rynku – w asortymencie sklepu internetowego znajdują się profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne, przeznaczone do wykonywania specjalistycznych zabiegów mikrodermabrazji.