"Mikrodermabrazja korundowa na YouTube - Tajemnice Promowane Online!"

Na czym polega domowy zabieg mikrodermabrazji i czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nic innego jak mechaniczne usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka. Usuwanie to odbywa się poprzez ścieranie przy pomocy kryształków diamentu lub korundu. Te dwa zabiegi jednak nieznacznie się różnią.

W mikrodermabrazji diamentowej drobinki umieszczone są na głowicy urządzenia, natomiast w przypadku mikrodermabrazji korundowej (czyli z tlenkiem glinu) drobinki są „wyrzucane” z głowicy pod ciśnieniem. W obu przypadkach drobinki wraz ze złuszczonym naskórkiem są następnie zasysane do głowicy.

W ofercie gabinetów znajdziecie również łagodniejszą wersję mikrodermabrazji, polecaną szczególnie przy cerze wrażliwej. Jest to mikrodermabrazja wodno-tlenowa, nazywana też oxybrazją, w której naskórek złuszczany jest poprzez oddziaływanie na skórę strumienia powietrza i soli fizjologicznej.

Zobacz także

Urządzenia przeznaczone do mikrodermabrazji w domu umożliwiają wykonanie mikrodermabrazji diamentowej. Na zabieg z użyciem korundu czy tlenu musicie wybrać się do gabinetu.

Jakie są wskazania do mikrodermabrazji korundowej?

Mikrodermabrazja korundowa niesie ze sobą wiele pozytywnych efektów. Dzięki niej w skórze wzmaga się m.in. produkcja kolagenu czy elastyny, co pozytywnie przekłada się na jej napięcie i ujędrnienie. Co więcej, mikrodermabrazja korundowa okazuje się być skuteczną metodą w walce z różnymi defektami skórnymi. Obecnie istnieje dużo wskazań do przeprowadzenia zabiegu. Do takich zaliczamy m.in.:

  • łojotok,
  • rozszerzone pory,
  • trądzik zaskórnikowy,
  • blizny potrądzikowe,
  • przebarwienia,
  • płytkie zmarszczki,
  • rogowacenie okołomieszkowe,
  • rozstępy,
  • rogowacenie starcze,
  • prosaki,
  • fotostarzenie,
  • leczenie podtrzymujące trądziku,
  • skóra wiotczejąca, szara, pozbawiona blasku.

Urządzenia do zabiegu mikrodermabrazji w domu [Opinie]

Działanie maszynek do domowej mikrodermabrazji jest bardzo zbliżone do zabiegu wykonywanego w salonie. Urządzenia mają wbudowaną końcówkę peelingującą, która złuszcza martwy naskórek. Naskórek natychmiast zasysany jest do środka urządzenia.

Ceny urządzeń do domowej mikrodermabrazji zaczynają się już od około 100 zł, ale mogą sięgać również 500-600 zł. Często są to produkty wielofunkcyjne, pozwalające wykonać również np. masaż próżniowy. Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

(…) Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, ale i sprężysta, elastyczna i przede wszystkim perfekcyjnie oczyszczona i przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Po kilku tygodniach regularnego stosowania zauważyłam znaczną poprawę kondycji skóry, od kilku miesięcy nie wyskoczył mi ani jeden pryszcz, a drobne zmarszczki zniknęły. Pozbyłam się również przebarwień, blizn po niechcianych gościach, a pory stały się niewidoczne. (…)

– pisze o urządzeniu Hoffen Edzia2605

(…) Używam go w zależności od potrzeb, od ok. 2 miesięcy, a oto moje obserwacje: brak podrażnienia skóry czy zmian alergicznych, delikatne przebarwienia potrądzikowe, które miałam, praktycznie zniknęły, skóra wygładzona, martwy naskórek złuszczony, skóra wygląda zdrowo i promiennie, wyraźnie zwężone pory (zwłaszcza te na nosie, z którymi zawsze miałam problem). (…)

– pisze o urządzeniu HoMedics Zoe_Zebra

Mikrodermabrazja korundowa

Zabiegi z dziedziny kosmetologii w ostatnich latach zyskują na popularności. Chęć posiadania idealnie gładkiej skory przyczynia się do wzrostu zainteresowaniem mi procedurami. Największym sukcesem cieszą się zabiegi oczyszczające.

Są one podstawą w pielęgnacji cery. Wpływają znacząco na poprawę wyglądu. Przyczyniają się do oczyszczenia porów skórnych z zalegającego sebum oraz resztek makijażu. Ponadto, mechaniczne usunięcie zrogowaciałego naskórka, sprawia, że skóra jest w stanie czerpać więcej składników aktywnych z dalszej pielęgnacji (maski, sera, kremy).

Zabiegi złuszczające poleca się każdemu, niezależnie od rodzaju cery. Idealnie sprawdzą się w przypadku skór młodych, problematycznych, często łojotokowych, jak również – dojrzałych. Warto wspomnieć, iż gromadzenie się na powierzchni naskórka zanieczyszczeń, powoduje brak prawidłowego przepływu powierza. Przyczynia się to do utraty nawilżenia, powstawania zmian a nawet rozwinięcia się chorób skórnych.

W gabinetach kosmetologicznych istnieje wiele rodzajów zabiegów złuszczających. Wraz z rozwojem branży powstają coraz nowsze technologie. Jednak bez wątpienia, od lat najpopularniejszą z nich jest mikrodermabrazja korundowa. Dlaczego zatem, mikrodermabrazja korundowa jest tak często wybieranym zabiegiem wśród klientów ?

Dlatego kosmetyki do mycia twarzy , które oferuje nasz sklep internetowy, są dostosowane do różnych typów skóry tak, byś mogła cieszyć się świeżością i komfortem niezależnie od tego, czy masz cerę normalną, przesuszoną czy problematyczną.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...