"Mikrodermabrazja korundowa na YouTube - Tajemnice Promowane Online!"
Jaka jest zasada działania mikrodermabrazji korundowej?
Mikrodermabrazja to zabieg polegający na bezinwazyjnym, mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu i jednocześnie zasysa martwy naskórek.
Szukasz urządzenia do mikrodermabrazji korundowej? Sprawdź nasz kreator kombajnów i zaprojektuj aparaturę marzeń – producent urządzeń kosmetycznych PCZK.
Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, dzięki czemu martwy naskórek oraz zanieczyszczenia są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania), jest oceniana indywidualnie.
Jak często wykonywać mikrodermabrazję w domu?
Jak w przypadku wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, ważna jest systematyczność, ale warto też dostosować częstotliwość do rodzaju cery. Skóra tłusta, z licznymi zaskórnikami, będzie potrzebować takiego oczyszczania i złuszczania nawet raz w tygodniu. Z kolei w przypadku cery mniej problematycznej wystarczy wykonać mikrodermabrazję raz na 2-3 tygodnie.
Pamiętajcie jednak, że w przypadku mikrodermabrazji nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak często ją wykonywać. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, stanu skóry, jej typu oraz grubości. Delikatna, cienka skóra, nawet taka, która jest przetłuszczająca się, będzie potrzebować więcej czasu na regenerację. Sami specjaliści medycyny estetycznej mają podzielone opinie na temat częstotliwości, z jaką należy wykonywać oczyszczanie skóry, a także, kiedy jest najbezpieczniej ją wykonywać. Jedni doradzają, aby robić ją w okresie jesienno-zimowym, a inni twierdzą, że można ją robić przez cały rok. Jednakże najlepiej uważnie obserwować skórę, ile zajmuje pełna regeneracja oraz co ile trzeba ją powtarzać, aby utrzymać świetne efekty. Dlatego zacznij od najniższych parametrów, rób dłuższe odstępy między zabiegami, a potem stopniowo zwiększaj moc oraz częstotliwość.
Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z:
Mikrodermabrazja zyskała sobie rzesze fanów wśród osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Zabieg jest odpowiedni również dla skóry alergicznej i naczynkowej. Mogą go bez obaw wykonać nawet kobiety w ciąży.
Ta metoda jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia, ale również mężczyźni dbający o swoją skórę odwiedzają w tym celu gabinety kosmetyczne.
Osoby chore na cukrzycę powinny ograniczać zabiegi do minimum i poddawać się im z należytą uwagą.
Mikrodermabrazja korundowa
Zabiegi z dziedziny kosmetologii w ostatnich latach zyskują na popularności. Chęć posiadania idealnie gładkiej skory przyczynia się do wzrostu zainteresowaniem mi procedurami. Największym sukcesem cieszą się zabiegi oczyszczające.
Są one podstawą w pielęgnacji cery. Wpływają znacząco na poprawę wyglądu. Przyczyniają się do oczyszczenia porów skórnych z zalegającego sebum oraz resztek makijażu. Ponadto, mechaniczne usunięcie zrogowaciałego naskórka, sprawia, że skóra jest w stanie czerpać więcej składników aktywnych z dalszej pielęgnacji (maski, sera, kremy).
Zabiegi złuszczające poleca się każdemu, niezależnie od rodzaju cery. Idealnie sprawdzą się w przypadku skór młodych, problematycznych, często łojotokowych, jak również – dojrzałych. Warto wspomnieć, iż gromadzenie się na powierzchni naskórka zanieczyszczeń, powoduje brak prawidłowego przepływu powierza. Przyczynia się to do utraty nawilżenia, powstawania zmian a nawet rozwinięcia się chorób skórnych.
W gabinetach kosmetologicznych istnieje wiele rodzajów zabiegów złuszczających. Wraz z rozwojem branży powstają coraz nowsze technologie. Jednak bez wątpienia, od lat najpopularniejszą z nich jest mikrodermabrazja korundowa. Dlaczego zatem, mikrodermabrazja korundowa jest tak często wybieranym zabiegiem wśród klientów ?

Urządzenia do zabiegu mikrodermabrazji w domu [Opinie]
Działanie maszynek do domowej mikrodermabrazji jest bardzo zbliżone do zabiegu wykonywanego w salonie. Urządzenia mają wbudowaną końcówkę peelingującą, która złuszcza martwy naskórek. Naskórek natychmiast zasysany jest do środka urządzenia.
Ceny urządzeń do domowej mikrodermabrazji zaczynają się już od około 100 zł, ale mogą sięgać również 500-600 zł. Często są to produkty wielofunkcyjne, pozwalające wykonać również np. masaż próżniowy. Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.
(…) Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, ale i sprężysta, elastyczna i przede wszystkim perfekcyjnie oczyszczona i przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Po kilku tygodniach regularnego stosowania zauważyłam znaczną poprawę kondycji skóry, od kilku miesięcy nie wyskoczył mi ani jeden pryszcz, a drobne zmarszczki zniknęły. Pozbyłam się również przebarwień, blizn po niechcianych gościach, a pory stały się niewidoczne. (…)
– pisze o urządzeniu Hoffen Edzia2605
(…) Używam go w zależności od potrzeb, od ok. 2 miesięcy, a oto moje obserwacje: brak podrażnienia skóry czy zmian alergicznych, delikatne przebarwienia potrądzikowe, które miałam, praktycznie zniknęły, skóra wygładzona, martwy naskórek złuszczony, skóra wygląda zdrowo i promiennie, wyraźnie zwężone pory (zwłaszcza te na nosie, z którymi zawsze miałam problem). (…)
– pisze o urządzeniu HoMedics Zoe_Zebra
