Mikrodermabrazja - Szlifowanie piękna w metodologii zabiegu

Jakie są korzyści z mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest korzystna dla osób o każdym odcieniu i typie skóry, od normalnej po mieszaną i ze skłonnością do trądziku. Zabieg jest najskuteczniejszy w przypadku łagodnego trądziku i zaskórników. Prawdopodobnie nie pomoże jednak w przypadku trądziku torbielowatego i może pogorszyć stan zapalny. Z czasem może również pomóc zlikwidować drobne uszkodzenia słoneczne.

Jeśli regularnie poddajesz się mikrodermabrazji, możesz spodziewać się zarówno krótkotrwałych, jak i długoterminowych efektów zabiegu.

– Mikrodermabrazja natychmiastowo poprawia strukturę skóry, wygładzając jej górną warstwę – mówi dr Palm. Dodaje, że zabieg ma również pozytywny wpływ na krążenie, dzięki czemu skóra może być rozjaśniona przez kilka godzin, a nawet kilka dni po zabiegu.

– Regularne zabiegi mikrodermabrazji mogą z czasem spowodować nawet minimalny wzrost poziomu kolagenu – mówi dr Palm. Takie zwiększenie objętości kolagenu w skórze może pomóc zminimalizować pojawianie się drobnych linii, zmarszczek i innych oznak starzenia.

Niektóre osoby dobrze reagują nawet na cotygodniową mikrodermabrazję, ale osoby o bardziej wrażliwej skórze lepiej zareagują na zabiegi z częstotliwością comiesięczną lub dwumiesięczną. Specjalista-dermatolog może pomóc określić, jaka częstotliwość będzie dla ciebie odpowiednia.

Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z:

Mikrodermabrazja zyskała sobie rzesze fanów wśród osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Zabieg jest odpowiedni również dla skóry alergicznej i naczynkowej. Mogą go bez obaw wykonać nawet kobiety w ciąży.

Ta metoda jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia, ale również mężczyźni dbający o swoją skórę odwiedzają w tym celu gabinety kosmetyczne.

Osoby chore na cukrzycę powinny ograniczać zabiegi do minimum i poddawać się im z należytą uwagą.

Mikrodermabrazja – cena zabiegu

Cena pojedynczego zabiegu na twarz wynosi zwykle od 100 do 150 złotych. Mikrodermabrazja większych obszarów ciała, np. pleców to zazwyczaj koszt około 200 złotych. Warto pamiętać, że dla uzyskania najlepszych efektów, konieczne jest poddanie się serii 3-6 zabiegów.

Mikrodermabrazja polecana jest osobom, które zmagają się z niedoskonałościami skóry. Może być również przeprowadzona na skórze normalnej, by poprawić jej wygląd, napięcie i nawilżenie. Podstawowe wskazania do zabiegu to:

  • trądzik (zaskórnikowy, zaskórnikowo-grudkowy),
  • rozszerzone pory,
  • łojotok,
  • blizny potrądzikowe i pourazowe,
  • przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne skóry,
  • rozstępy,
  • suchość skóry,
  • wiotkość skóry,
  • rogowacenie przymieszkowe,
  • zmarszczki,
  • nierówny koloryt skóry.

Podczas zabiegu usuwane są martwe komórki naskórka, a wraz z nimi szkodliwe, patogenne drobnoustroje, znajdujące się w porach skóry. Ścieranie powoduje intensywną stymulację mikrokrążenia w skórze, pobudza produkcję kolagenu i elastyny i odnowę skóry właściwej. Po zabiegu mikrodermabrazji skóra jest oczyszczona, odmłodzona, bardziej elastyczna, gładka. Koloryt skóry jest wyrównany. Mikrodermabrazja pozwala na lepsze wchłanianie substancji aktywnych, które zawarte są w kosmetykach. Polecana jest także przed poddaniem się zabiegom laserowym: fotoodmładzaniu, usuwaniu rozszerzonych naczynek lub przebarwień.

Urządzenie do mikrodermabrazji, a rodzaje zabiegu

W zależności od urządzenia wykorzystywanego do przeprowadzenia zabiegu, wyróżnia się 3 rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz tlenową.

  • Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest przy użyciu głowicy, na powierzchni której znajdują się bardzo małe, naturalne lub syntetyczne, diamenty. Podczas zabiegu urządzenie przesuwa się po skórze, złuszczając ją. Jednocześnie pompa, będąca częścią głowicy, pochłania usuwany naskórek. Dzięki temu podczas zabiegu nie powstaje pył. Mikrodermabrazja diamentowa trwa zwykle około 60 minut. Po jej zakończeniu skóra może być nieznacznie podrażniona i delikatnie zaczerwieniona. Ten rodzaj mikrodermabrazji polecany jest przede wszystkim osobom z wrażliwą i delikatną skórą.
  • Mikrodermabrazja korundowa – na głowicy aparatu do mikrodermabrazji umieszczone są mikronizowane kryształki tlenku glinu (korundu). Podczas zabiegu są one wypychane z urządzenia pod dużym ciśnieniem. Strumień kryształów uderza o powierzchnię skóry i usuwa w ten sposób warstwę rogową naskórka. Złuszczone komórki, podobnie jak w przypadku metody diamentowej, są natychmiastowo zasysane przez urządzenie. Mikrodermabrazja korundowa pozwala na głębsze oczyszczenie i silniejsze złuszczenie skóry niż w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. Zabieg trwa zwykle około godziny. Po jego zakończeniu skóra może być mocno zaczerwieniona i podrażniona. Zabieg polecany jest przede wszystkim do skóry z przebarwieniami, rozstępami lub bliznami.
  • Mikrodermabrazja tlenowa (nazywana także oxydermabrazją) złuszcza naskórek przy pomocy soli fizjologicznej i tlenu. Obydwa składniki wyrzucane są z aparatu do mikrodermabrazji pod dużym ciśnieniem. Uderzając o skórę, usuwają one martwe komórki. Co więcej, metoda ta pozwala na głębokie dotlenienie i odżywienie skóry. Zabieg trwa zwykle około 30 minut. Mikrodermabrazja tlenowa nie podrażnia skóry. Polecana jest zwłaszcza do skóry dojrzałej, gdyż, dzięki zastosowaniu tlenu, to właśnie ta metoda pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów w odmładzaniu i skóry i redukcji zmarszczek.

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

działanie termiczne cieplne - pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...