Mikrodermabrazja - Szlifowanie piękna w metodologii zabiegu
Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:
- nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
- pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
- blizny potrądzikowe,
- blizny na ciele, w tym rozstępy,
- poszerzone pory,
- utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
- zaskórniki,
- trądzik grudkowo-krostkowy.
Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.
Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.
Mikrodermabrazja: efekty, cena, przeciwwskazania do zabiegu
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Złuszcza, dotlenia, wzmacnia produkcję kolagenu - czy kontrolowany mikropeeling ma same zalety? Przeczytaj więcej o tym, czym jest mikrodermabrazja, kto może z niej korzystać i ile kosztuje wykonanie zabiegu.
Spis treści
- Co to jest mikrodermabrazja?
- Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
- Mikrodermabrazja diamentowa
- Mikrodermabrazja korundowa
- Mikrodermabrazja tlenowa
- Efekty mikrodermabrazji
- Cena mikrodermabrazji
- Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
- Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja przed zabiegiem laserowym
Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
Mikrodermabrazja to zabieg sprowadzający się do złuszczania martwych, rogowaciejących komórek naskórka. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli naskórek podlega okresowemu złuszczaniu. Obumierające komórki skóry przemieszczają się w kierunku naskórka i zastępowane są przez nowe komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także jej nienagannego wyglądu ogromne znaczenie ma regularne złuszczanie naskórka, co zapobiega jego nadmiernemu rogowaceniu oraz naruszeniu ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Mikrodermabrazja służy mechanicznemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka, z jednoczesnym zasysaniem złuszczonych komórek. Dzięki połączeniu ścierania komórek oraz zasysania ich z wykorzystaniem podciśnienia, możliwe jest uzyskanie efektu złuszczenia skóry oraz wykonania próżniowego masażu. Głębokość złuszczania naskórka podczas zabiegu mikrodermabrazji jest kontrolowana, dzięki czemu można ograniczyć zasięg zabiegu wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. Przekłada się to na znikomą inwazyjność zabiegu i brak konieczności gojenia się skóry.
Efekty mikrodermabrazji to przede wszystkim rewitalizacja skóry, przywrócenie jej kolorytu i blasku. Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie – pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki. Pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, spowolnione jest jej starzenie się. Mikrodermabrazja na trądzik pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, zredukowanie zaskórników i zminimalizowanie rozwoju zmian trądzikowych. Mikrodermabrazja na blizny pomaga wyrównać powierzchnię skóry oraz stymuluje przebudowę skóry, dzięki czemu możliwe jest spłycenie blizn i wyrównanie ich kolorytu.
Jak działa zabieg mikrodermabrazji?
Złuszczanie naskórka w trakcie mikrodermabrazji przypomina peeling mechaniczny, jednak dodatkowo stosuje się działanie ciśnienia, które zasysa martwe komórki naskórka. Dzięki intensywnemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka możliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej skóry.
Usuwając martwy naskórek, odsłaniamy jego głębsze warstwy, dzięki czemu skóra dodatkowo się dotlenia i odżywia. Mikrodermabrazja jest więc również chętnie wybieranym zabiegiem przygotowującym do innych procedur kosmetycznych. Po mikrodermabrazji składniki aktywne obecne w kosmetykach odżywczych, znacznie lepiej się wchłaniają, a tym samym skuteczniej działają na skórę. To idealny moment, aby zastosować sera, kremy i boostery odżywcze.
Ponadto wykonywanie mikrodermabrazji stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu po serii zabiegów skóra stopniowo zyskuje bardziej zwartą, elastyczną strukturę. Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.