Mikrodermabrazja - Rewolucyjna Metoda Oczyszczania Pór Skóry
Kto może poddać się zabiegowi mikrodermabrazji?
Zabieg mikrodermabrazji zawsze powinien być dobrany indywidualnie, wedle potrzeb, preferencji czy ogólnego stanu skóry. Mikrodermabrazję mogą rozważyć przede wszystkim:
- osoby z różnymi typami skóry — procedura jest zazwyczaj odpowiednia dla różnych typów skóry, w tym suchej, tłustej, mieszanej czy normalnej,
- osoby z problemami zmian skórnych — zabieg mikrodermabrazji diamentowej bądź korundowej jest skuteczny w redukcji zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych i innych niedoskonałości skóry,
- osoby zmagające się z trądzikiem — zarówno trądzik różowaty, jak i jego inne formy, mogą znaleźć ulgę w mikrodermabrazji, która pomaga w oczyszczaniu porów i redukcji stanów zapalnych bez uszkodzenia ciągłości skóry,
- osoby chcące poprawić elastyczność skóry — mikrodermabrazja stymuluje produkcję kolagenu, co przyczynia się do poprawy elastyczności i jędrności skóry 3 ,
- osoby zaniepokojone przebarwieniami i plamami starczymi — w redukcji przebarwień spowodowanych słońcem czy starzeniem się skóry to mikrodermabrazja korundowa cieszy się najlepszymi efektami,
- osoby szukające odmłodzenia skóry — mikrodermabrazja jest popularna wśród tych, którzy chcą nadać swojej skórze świeży, młodszy wygląd.
Mikrodermabrazja dla dzieci
Mikrodermabrazja nie jest zalecana dla młodszych dzieci, ponieważ ich skóra jest delikatniejsza i bardziej podatna na podrażnienia. Jednak w pewnych specyficznych sytuacjach, mikrodermabrazja z użyciem bezpiecznej soli fizjologicznej może być rozważana dla nastolatków pod nadzorem doświadczonego dermatologa. Sprawdza się w przypadku:
- trądziku młodzieńczego — dla starszych nastolatków, mikrodermabrazja może być rozważana w leczeniu trądziku młodzieńczego. Procedura może pomóc, jeśli widoczne są rozszerzone pory, aby je oczyścić i zredukować zaskórniki,
- blizn potrądzikowych i przebarwień — aby wyrównać i ujednolicić powierzchnię skóry.
Przeczytaj przed zabiegiem
Przygotowanie do zabiegu, przebieg zabiegu, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazjiZabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleca się przybycie na zabieg bez makijażu. Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu.
- trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy)
- zaskórniki, prosaki
- łojotok
- rozszerzone pory
- blizny potrądzikowe
- płytkie blizny pourazowe
- przebarwienia naskórkowe
- szorstki, zrogowaciały naskórek
- świeże czerwone rozstępy
- wiotkość skóry
- rogowacenie około mieszkowe
- peeling chemiczny i mechaniczny w ciągu ostatnich 2 tygodni przed zabiegiem
- świeża opalenizna (po słońcu, solarium lub samoopalaczu) w ciągu ostatnich 7 dni przed zabiegiem)
- 7 dni przed zabiegiem nie wolno stosować leków rozrzedzających krew np. Aspiryna
- otwarte rany lub uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym
- skłonność do tworzenia bliznowców i zwłóknień
- zaburzenia krzepnięcia krwi i krążenia
- choroby nowotworowe
- choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
- cukrzyca
- epilepsja
- stwardnienie rozsiane
- wirusowe zapalenie wątroby
- nowotwory, stany przedrakowe
- zły stan zdrowia
- przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych
- opryszczka wargowa (zaleca się stosowanie leku z acyklowirem np. Heviran przez 3 dni przed zabiegiem)
- zapalenie żył, trądzik różowaty
- twarz
- szyja
- dekolt
- plecy
- ramiona
- miejscowo inne części ciała np. na blizny
Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i opuchnięta (taki stan może się utrzymywać nawet do 48 godzin po zabiegu). Dodatkowo może wystąpić obrzęk skóry, wrażliwość, siniaki i krwiaki.
Co to jest mikrodermabrazja?
W zabiegu mikrodermabrazji całą pracę wykonuje urządzenie przypominające różdżkę, którego zadaniem jest usunięcie górnej warstwy skóry, zwanej również warstwą rogową naskórka. Ponadto zabieg pozwala usunąć wszelkie ślady brudu i martwych komórek skóry. Zasadniczo przypomina to bardzo silne mycie twarzy.
– Mikrodermabrazja wygładza skórę poprzez mechaniczne usuwanie złuszczających się komórek skóry – mówi dr Palm. – Najlepiej sprawdza się w przypadku tych osób, które oczekują powtarzalnej procedury, zapewniającej łagodne rezultaty w czasie.
Innymi słowy, prawdopodobnie nie zauważysz drastycznej zmiany po pierwszym zabiegu, poza wygładzeniem i zmiękczeniem skóry.
– Osoby z silnymi uszkodzeniami słonecznymi i zmianami skórnymi, które spodziewają się, że mikrodermabrazja radykalnie poprawi stan skóry, będą rozczarowane – mówi dr Palm.
Chociaż mikrodermabrazja jest zwykle wykonywana w obrębie twarzy, dr Palm mówi, że zabiegowi można poddawać również inne części ciała. To także dobra opcja dla tych, którzy nie tolerują bardziej intensywnych metod złuszczania.
Zabiegi mikrodermabrazji w Warszawie
W klinice Projekt Skóra w Warszawie zapewniamy wysokiej jakości zabiegi mikrodermabrazji, które pomagają osiągnąć promienną i zdrowo wyglądającą skórę. Doświadczona kadra specjalistów skupia się na indywidualnych potrzebach pacjentów, oferując kompleksową opiekę i profesjonalne doradztwo.
Mikrodermabrazja w naszej klinice to innowacyjna metoda złuszczania naskórka, która efektywnie redukuje zmarszczki, poprawia teksturę skóry, a także pomaga w zwalczaniu przebarwień i blizn potrądzikowych. Nowoczesne podejście do zabiegów kosmetycznych oraz zastosowanie zaawansowanych technologii sprawiają, że mikrodermabrazja w klinice Projekt Skóra staje się przyjemnym doświadczeniem.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, podczas ich realizacji dbamy nie tylko o skuteczność zabiegów, ale także o komfort i bezpieczeństwo każdego klienta. Projekt Skóra w Warszawie to miejsce, w którym marzenia o zdrowej, promiennej skórze stają się rzeczywistością.
