Mikrodermabrazja - Piękno w Szczegółach - Opis Zabiegu Krok po Kroku

Jak często wykonywać mikrodermabrazję w domu?

Jak w przypadku wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, ważna jest systematyczność, ale warto też dostosować częstotliwość do rodzaju cery. Skóra tłusta, z licznymi zaskórnikami, będzie potrzebować takiego oczyszczania i złuszczania nawet raz w tygodniu. Z kolei w przypadku cery mniej problematycznej wystarczy wykonać mikrodermabrazję raz na 2-3 tygodnie.

Pamiętajcie jednak, że w przypadku mikrodermabrazji nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak często ją wykonywać. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, stanu skóry, jej typu oraz grubości. Delikatna, cienka skóra, nawet taka, która jest przetłuszczająca się, będzie potrzebować więcej czasu na regenerację. Sami specjaliści medycyny estetycznej mają podzielone opinie na temat częstotliwości, z jaką należy wykonywać oczyszczanie skóry, a także, kiedy jest najbezpieczniej ją wykonywać. Jedni doradzają, aby robić ją w okresie jesienno-zimowym, a inni twierdzą, że można ją robić przez cały rok. Jednakże najlepiej uważnie obserwować skórę, ile zajmuje pełna regeneracja oraz co ile trzeba ją powtarzać, aby utrzymać świetne efekty. Dlatego zacznij od najniższych parametrów, rób dłuższe odstępy między zabiegami, a potem stopniowo zwiększaj moc oraz częstotliwość.

Mikrodermabrazja na rozstępy – opis zabiegu

Mikrodermabrazja na rozstępy polega na mechanicznym, ale zupełnie bezbolesnym usuwaniu martwego naskórka z użyciem głowicy, której zewnętrzną warstwę pokrywają kryształki diamentu o różnej grubości. Złuszczone elementy skóry zostają zasysane przez pompę dołączoną do urządzenia, które działa pod ciśnieniem. Poziom ścierania naskórka jest ustalany indywidualnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W trakcie zabiegu eliminowany jest obumarły naskórek, a także oczyszczone zostają pory skóry. Jednocześnie aktywowane są głębokie warstwy skóry, dzięki czemu poprawie ulega mikrokrążenie.

Co więcej, aktywowane zostają procesy regeneracyjne przez co skóra zaczyna produkować kolagen, co skutkuje poprawą jej wyglądu, wygładzeniem oraz zagęszczeniem komórek. Mikrodermabrazja na rozstępy jest rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn zmuszone są zrezygnować z peelingów chemicznych, które są bardziej agresywne dla skóry. Świetnie nadają się również dla osób uczulonych na działanie kwasów. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i nie powoduje żadnych powikłań.

Czy są jakieś skutki uboczne mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja rzadko wywołuje skutki uboczne , szczególnie przy wyborze delikatniejszych metod np. oksydermabrazji. Zdarzają się łagodne podrażnienia, na skutek których skóra jest zaczerwieniona, piecze lub swędzi. Może też pojawić się rumień lub uczucie mrowienia, jednak wszystkie te symptomy są przejściowe.

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań – nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg!

Mikrodermabrazja to bezpieczny i popularny zabieg kosmetyczny, polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Dzięki dostępności różnych metod możemy dopasować jej rodzaj do indywidualnych potrzeb i wrażliwości skóry.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?

  • Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
  • usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • odblokowywanie porów,
  • eliminowanie skutków trądziku,
  • redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
  • lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Mikrodermabrazja – co to jest? Kiedy warto się poddać zabiegowi?

Wskazaniem do mikrodermabrazji są:

- nadmiar sebum (łojotok),

- szara, zmęczona cera,

Podczas mikrodermabrazji wykorzystuje się specjalne urządzenie z głowicą ścierającą, którą przesuwa się po skórze. Urządzenia wykorzystują różne technologie, które ze względu na mechanizm, użyty materiał oraz intensywność działania dzielą mikrodermabrazję na 3 rodzaje. Przedstawiają się następująco:

Mikrodermabrazja diamentowa głowica urządzenia wysadzana jest opiłkami diamentowymi. Urządzenie posiada zmienne głowice i pozwala zmieniać poziom ścieralności. Mikrodermabrazja diamentowa jest niezwykle delikatna. W niektórych przypadkach diament zastępuje szafir.

Mikrodermabrazja tlenowa – znana jako peeling wodno-tlenowy lub oxybrazja. Urządzenie do mikrodermabrazji stosuje strumień powietrza połączony z wodą i solą fizjologiczną. Mikrodermabrazja tlenowa poprawia ukrwienie skóry i dotlenia ją.

Mikrodermabrazja korundowa – w zabiegu wykorzystuje się podciśnieniową głowicę z mikro kryształkami korundu (tlenku glinu), czyli kamienia szlachetnego wykorzystywanego w kosmetologii. Mikrodermabrazję korundową cechuje dogłębne oczyszczenie skory.

Eveline Foot Care Med - Regenerujący Krem-maść do stóp 100ml
Garnier Skin Naturals Hydra Bomb - maska w płachcie anti-aging 28g

Do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy specjalnego urządzenia , które pod sporym ciśnieniem zasysa skórę, powodując ścieranie.

Czytaj dalej...

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...