Kategorie

Mikrodermabrazja - Piękno w Szczegółach - Opis Zabiegu Krok po Kroku

Efekty, jakie daje mikrodermabrazja domowa. Czy są porównywalne zabiegów w salonie?

Efekty po mikrodermabrazji domowej są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jest nim uczucie oczyszczenia skóry, nawilżenie, miękkość oraz wyjątkowe uczucie lekkości na twarzy. Makijaż leży zdecydowanie lepiej. Przy regularnej pielęgnacji za pomocą urządzenia do mikrodermabrazji można spodziewać się takich efektów, jak:

- poprawa kolorytu skóry,

- ograniczenie produkcji sebum,

- usunięcie zrogowaceń i zaskórników,

- poprawienie ukrwienia skóry,

- gładkość i miękkość twarzy,

- pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,

- zwiększenie napięcia skóry,

- zmniejszenie widoczności blizn,

- zwiększona absorpcja tradycyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych,

Jak widać, mikrodermabrazja w domu przynosi zaskakujące korzyści, zwłaszcza przy regularnej pielęgnacji. Efekty porównywalne są do tych w salonie, jednak w gabinetach stosuje się silniej działający sprzęt, który przynosi szybsze rezultaty. Może być jednak obsługiwany wyłącznie przez profesjonalistkę, ponieważ tylko ona będzie mogła przeprowadzić zabieg w sposób bezpieczny.

Mikrodermabrazja diamentowa w domu krok po kroku

Mikrodermabrazja, zarówno ta wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu, powinna obejmować trzy etapy, do których należą:

  • przygotowanie skóry,
  • właściwy zabieg,
  • pielęgnacja po zabiegu.

Nawet jeśli nie masz zbyt dużo czasu, pamiętaj, że nie można pominąć żadnego z tych etapów. Skóra przed oczyszczaniem powinna być w dobrym stanie, wypielęgnowana, aby jej nie zaszkodzić. Przed samym zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę - zarówno z makijażu, jak i produktów do pielęgnacji i gromadzących się zanieczyszczeń.

Jak prawidłowo oczyścić skórę przed przeprowadzeniem zabiegu dogłębnego oczyszczenia? Zacznij od kosmetyku oczyszczającego - płynu micelarnego, mleczka lub olejku. Następnie zmyj dokładnie produkt żelem lub pianką do mycia. Jeśli wymaga tego od ciebie twój sprzęt, przetrzyj skórę specjalnym bakteriobójczym preparatem. Aby "spulchnić" skórę, otworzyć pory i tym samym ułatwić oczyszczenie i polepszyć efekty zabiegu, wykonaj tak zwaną parówkę.

Następnie przejdź do wykonania właściwego zabiegu. Samodzielne wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej nie jest skomplikowane. Jeśli zastanawiacie się, jak prawidłowo używać wybranego urządzenia, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. Zobacz, jak wykonać zabieg krok po kroku!

  1. Oczyśćcie i osuszcie twarz. Warto również nałożyć na twarz mokry, ciepły ręcznik, który otworzy pory skórne i ułatwi usunięcie z nich zanieczyszczeń i nagromadzonego sebum.
  2. Włączcie urządzenie. Zacznijcie od brody, przesuwając końcówkę urządzenia od brody w stronę ust.
  3. Następnie przejdźcie do nosa. Urządzenie przesuwajcie od grzbietu do boków, dokładnie oczyszczając płatki nosa.
  4. Oczyszczanie strefy T zakończcie na czole, przeciągając urządzenie od jego środka do boków.
  5. Ostatnim etapem jest oczyszczanie policzków. Rozpocznijcie od dołu i środka twarzy, delikatnie przesuwając końcówkę ku górze i na boki.
  6. Po zakończeniu zabiegu przetrzyjcie twarz tonikiem i nałóżcie krem nawilżający. Na dzień powinien to być kosmetyk z filtrem UV.

Jak często należy wykonywać mikrodermabrazję w domu dla podtrzymania pożądanych efektów?

W przypadku każdej pielęgnacji i zabiegach kosmetycznych częstotliwość ich wykonywania zależy od potrzeb danej cery. Ta sama zasada dotyczy mikrodermabrazji domowej i u kosmetyczki. W gabinecie może być przeprowadzana w odstępie 3-4 tygodni. Często stosowaną praktyką są 3 serie zabiegów 2-3 razy w roku. Natomiast mikrodermabrazja w domu może być wykonywana maksymalnie co dwa dni, oczywiście przy delikatnym nacisku i niskich obrotach urządzenia. Warto jednak robić dłuższe przerwy, by skóra miała czas na odnowę i regenerację. Optymalnie będzie wykonywać mikrodermabrazję raz w tygodniu lub na dwa tygodnie. W ten sposób można podtrzymać rezultaty bez podrażnienia skóry twarzy. Warto nadmienić, że zabieg mikrodermabrazji najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, gdyż należy unikać słońca mogącego podrażnić delikatną skórę po złuszczaniu.

Czy można samodzielnie wykonać zabieg mikrodermabrazji w domu?

Zazwyczaj mikrodermabrazję przeprowadza się w salonie kosmetycznym lub dermatologicznym z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu i kosmetyków. Doświadczone kosmetyczki (bądź dermatolożki) są w stanie dobrać odpowiedni narzędzie, intensywność i nacisk zgodnie z potrzebami danej skóry. W ten sposób minimalizują ryzyko uszkodzeń skóry przy jednoczesnym zachowaniu efektywności działania. Jednak rozwój technologiczny sprawia, że mikrodermabrazja w domu za pomocą podręcznego urządzenia jest jak najbardziej możliwa. Koszt urządzenia to ok. 200-600 zł, więc taki zakup zwraca się już po kilku użyciach.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że urządzenia domowe są delikatniejsze, niż te w salonie, więc efekty mogą pojawić się nieco później. Konieczne jest również obserwowanie skóry przy pierwszych kilku zabiegach oraz dopasowywanie nacisku i rodzaju głowicy (w zestawach do mikrodermabrazji znajduje się kilka sztuk). Zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta. Mając na uwadze te zalecenia, można już zastanowić się, jakie urządzenie do mikrodermabrazji domowej sprawdzi się na Twojej skórze?

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...