Mikrodermabrazja - Piękno w Szczegółach - Opis Zabiegu Krok po Kroku

Domowa mikrodermabrazja za pomocą kosmetyków – jak ją wykonać?

Domowa mikrodermabrazja z użyciem kosmetyków będzie szybka i przyjemna. Podobnie jak w przypadku urządzenia, warto wykonać próbę alergiczną i obserwować reakcje skóry. Jeśli nie wystąpią żadne zmiany, można przejść do właściwego zabiegu. Przy czym poszczególne kroki mogą różnić się między sobą w zależności od zestawu kosmetyków. Gotowe zestawy do mikrodermabrazji mają różne rodzaje i liczbę produktów. Tym razem skupimy się jednak na podstawowych krokach.

Jak wykonać mikrodermabrazję za pomocą kosmetyków?

- Mikrodermabrazja za pomocą kosmetyków powinna być wykonywana na czystej i suchej skórze.

- Kosmetyk złuszczający, np. peeling lub kwas należy nałożyć na twarz, omijając okolice oczu. Substancja powinna znajdować się na twarzy tyle czasu, ile wskazuje producent. Na tym etapie następuje dogłębne oczyszczenie cery.

- Po upływie wskazanego czasu można zmyć preparat.

- Po wchłonięciu można nałożyć ulubiony krem do twarzy.

Maska miodowa Airless - 100 % naturalna maska do twarzy i dłoni
Maska do twarzy Sinsay
Skeyndor My Mask Maska do twarzy Fresh Sorbet 50 ml
Lirene Let',s Celebrate! - Liftingująca Maska z czerwonym winem i różą 7ml

Mikrodermabrazja w domu – jak wykonać zabieg, efekty, urządzenia

Mikrodermabrazja w domu to zabieg, który sprawi, że cera będzie dokładnie oczyszczona i wygładzona. Mechaniczne usuwanie martwego naskórka dodaje jej blasku i zdrowego, świeżego kolorytu. Z łatwością wykonacie ją w domu przy pomocy specjalnych urządzeń do domowej mikrodermabrazji bądź kosmetyków z mocno złuszczającymi drobinkami.

  • Sylwia Przygoda, Małgorzata Przybyłowicz-Nowak

Mikrodermabrazja w domu to świetna alternatywa dla jednego z najpopularniejszych zabiegów, który szczególnie polecany jest w przypadku cery tłustej, problematycznej, z licznymi zaskórnikami. Pomaga też uporać się z przebarwieniami czy drobnymi zmarszczkami. Jego przeprowadzenie w warunkach domowych jest możliwe dzięki urządzeniom wyposażonym w diamentową głowicę. Sprawdźcie, jak prawidłowo wykonać mikrodermabrazję w domu i jakich efektów możecie się spodziewać.

Spis treści:

  1. Na czym polega domowy zabieg mikrodermabrazji i czym jest mikrodermabrazja?
  2. Urządzenia do zabiegu mikrodermabrazji w domu [Opinie]
  3. Mikrodermabrazja diamentowa w domu krok po kroku
  4. Jak często wykonywać mikrodermabrazję w domu?
  5. Kosmetyki do mikrodermabrazji w domu
  6. Mikrodermabrazja w domu – efekty
  7. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji w domu

Mikrodermabrazja diamentowa w domu krok po kroku

Mikrodermabrazja, zarówno ta wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu, powinna obejmować trzy etapy, do których należą:

  • przygotowanie skóry,
  • właściwy zabieg,
  • pielęgnacja po zabiegu.

Nawet jeśli nie masz zbyt dużo czasu, pamiętaj, że nie można pominąć żadnego z tych etapów. Skóra przed oczyszczaniem powinna być w dobrym stanie, wypielęgnowana, aby jej nie zaszkodzić. Przed samym zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę - zarówno z makijażu, jak i produktów do pielęgnacji i gromadzących się zanieczyszczeń.

Jak prawidłowo oczyścić skórę przed przeprowadzeniem zabiegu dogłębnego oczyszczenia? Zacznij od kosmetyku oczyszczającego - płynu micelarnego, mleczka lub olejku. Następnie zmyj dokładnie produkt żelem lub pianką do mycia. Jeśli wymaga tego od ciebie twój sprzęt, przetrzyj skórę specjalnym bakteriobójczym preparatem. Aby "spulchnić" skórę, otworzyć pory i tym samym ułatwić oczyszczenie i polepszyć efekty zabiegu, wykonaj tak zwaną parówkę.

Następnie przejdź do wykonania właściwego zabiegu. Samodzielne wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej nie jest skomplikowane. Jeśli zastanawiacie się, jak prawidłowo używać wybranego urządzenia, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. Zobacz, jak wykonać zabieg krok po kroku!

  1. Oczyśćcie i osuszcie twarz. Warto również nałożyć na twarz mokry, ciepły ręcznik, który otworzy pory skórne i ułatwi usunięcie z nich zanieczyszczeń i nagromadzonego sebum.
  2. Włączcie urządzenie. Zacznijcie od brody, przesuwając końcówkę urządzenia od brody w stronę ust.
  3. Następnie przejdźcie do nosa. Urządzenie przesuwajcie od grzbietu do boków, dokładnie oczyszczając płatki nosa.
  4. Oczyszczanie strefy T zakończcie na czole, przeciągając urządzenie od jego środka do boków.
  5. Ostatnim etapem jest oczyszczanie policzków. Rozpocznijcie od dołu i środka twarzy, delikatnie przesuwając końcówkę ku górze i na boki.
  6. Po zakończeniu zabiegu przetrzyjcie twarz tonikiem i nałóżcie krem nawilżający. Na dzień powinien to być kosmetyk z filtrem UV.

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji . Dzięki temu możliwe jest wybranie zabiegu optymalnie dopasowanego do cery i potrzeb konkretnej klientki czy klienta.

Mikrodermabrazja diamentowa

  • łagodna
  • narzędzie – głowica diamentowa z grubością ziaren dopasowaną do opracowywanej przestrzeni (im delikatniejsza okolica, tym drobniejsze ziarna)
  • dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do alergii czy podrażnień

Mikrodermabrazja korundowa

  • bardziej intensywne ścieranie, możliwe delikatne i przejściowe zaczerwienienia czy podrażnienia
  • narzędzie – urządzenie, z którego pod ciśnieniem wydostają się kryształy korundu, co daje efekt nazywany „piaskowaniem”
  • pomocna przy eliminacji przebarwień, wągrów i zaskórników, blizn czy zmarszczek

Mikrodermabrazja tlenowa, czyli oksydermabrazja

  • najdelikatniejsza
  • przy wykorzystaniu tlenu (właściwości antybakteryjne) i soli fizjologicznej (eliminowanie reakcji zapalnej), wyrzucany pod ciśnieniem strumień pozwala usuwać martwe komórki
  • dla osób ze stanami zapalnymi czy problemami łojotokowymi

Mikrodermabrazja laserowa

  • najbardziej nowoczesna i precyzyjna metoda
  • wykorzystuje się w niej promieniowanie wiązki laserowej
  • skuteczna eliminacja niedoskonałości i regeneracja naskórka, szerokie zastosowanie

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

  • w stanach zapalnych skóry
  • w przypadku łuszczycy, bliznowców i raka skóry
  • podczas zakażeń wirusowych lub bakteryjnych
  • jeśli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był wykonywany zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy
  • podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Podczas ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, a na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry (jednak nie uszkadza jak w przypadku peelingów chemicznych). To sprawia, że mikrodermabrazja jest zalecana przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, terapii kwasami.

Jeśli skóra jest wymagająca i potrzebuje silnego efektu peelingu, razem z zabiegiem mikrodermabrazji wykonuje złuszczanie kwasem glikolowym, migdałowym lub alfa-hydrokwasami.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

2 miesięcy, a oto moje obserwacje brak podrażnienia skóry czy zmian alergicznych, delikatne przebarwienia potrądzikowe, które miałam, praktycznie zniknęły, skóra wygładzona, martwy naskórek złuszczony, skóra wygląda zdrowo i promiennie, wyraźnie zwężone pory zwłaszcza te na nosie, z którymi zawsze miałam problem.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych na pewno powinny znaleźć się aparaty do mikrodermabrazji i niezbędny sprzęt do mikrodermabrazji diamentowej , kt ó re pozwolą na wykonanie określonych zabieg ó w kosmetycznych.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...