Mikrodermabrazja - Przed i Po Zabiegu - Złote Standardy i Wspaniałe Wyniki
Często zadawane pytania
- Jak długo trwa zabieg? Jedna sesja trwa około 30 minut.
- Ile sesji mikrodermabrazji należy wykonać? Zwykle wykonuje się od 5 do 10 sesji, w zależności od stanu skóry oraz efektów, jakie chce się uzyskać.
- Czy zabieg jest bolesny? To mało inwazyjny i bezbolesny zabieg, niewymagający znieczulenia.
- Czy efekty są długotrwałe? Jeśli będziesz się stosować do zaleceń lekarza, rezultaty zabiegu utrzymają się – blizny i przebarwienia nie powrócą. Warto jednak wziąć pod uwagę, że żaden zabieg nie zapewni efektów, które utrzymają się przez całe życie. Nie da się zatrzymać procesu starzenia się skóry, dlatego istnieje możliwość, że w przyszłości zajdzie potrzeba powtórzenia zabiegu lub zastosowania innej metody, aby przedłużyć efekt.
- Czy mikrodermabrazja pomoże w leczeniu trądziku? Niewątpliwie ta metoda jest odpowiednim wyborem, jeśli pragniesz zwalczyć blizny potrądzikowe, jednak aby zwalczyć trądzik u podstaw, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie jej z innymi zabiegami.
- Czego unikać przed zabiegiem? W dniach poprzedzających zabieg nie zaleca się używania produktów z kwasem salicylowym lub glikolowym, retinoidów oraz produktów rozjaśniających skórę. Nie powinno się także opalać, wykonywać depilacji ani peelingów.
- Można łączyć mikrodermabrazję z innymi zabiegami? Tak – ta technika może stanowić pierwszy etap przygotowujący skórę do zabiegów laserem lub światłem pulsacyjnym, a także może być stosowana w celu przedłużenia efektów innych zabiegów.
- Jaka jest różnica między dermabrazją a mikrodermabrazją? To mało inwazyjna, łagodna metoda usuwania cienkiej warstwy martwego naskórka, podczas gdy dermabrazja to inwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu, podczas którego usuwa się więcej niż jedną warstwę naskórka. Dermabrazja wiąże się także z dużo dłuższym procesem rekonwalescencji.
Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja polega na stopniowym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka przy pomocy odpowiedniej techniki. Po oczyszczeniu skóry twarzy, szyi lub dekoltu, poddawana jest ona działaniu korundu, głowicy diamentowej czy strumienia soli fizjologicznej.
Zabieg mikrodermabrazji warto wykonać w serii 5- 10 zabiegów, powtarzanych co 1- 3 tygodnie. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, a po kilku dniach – delikatne jej złuszczenie. W tym okresie należy zachować szczególną higienę okolicy poddanej zabiegowej oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną. Podczas gojenia się skóry nie należy stosować makijażu czy używać kosmetyków mogących podrażniać skórę. W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać sauny, basenu czy intensywnego wysiłku fizycznego. Przez dwa tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce i stosować filtry UV.
Zabieg mikrodermabrazji to dogłębna odnowa i remodeling skóry. Intensywne złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka stymuluje komórki głębszych warstw do podziałów. Daje to efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry, wyrównania jej kolorytu oraz struktury. Mikrodermabrazja może być wykonywana nawet na wrażliwej skórze.
Wskazania do mikrodermabrazji
Wykonanie mikrodermabrazji zalecane jest w celu:
- spłycenia drobnych zmarszczek
- zredukowania rozszerzonych porów, zaskórników oraz blizn potrądzikowych
- złagodzenia przebarwień
- redukcji łojotoku
- przywrócenia blasku i kolorytu poszarzałej skórze
- przygotowania skóry do dogłębnego wchłaniania preparatów odżywczych
- redukcji rozstępów lub cellulitu
Zabieg ten znajduje zatem zastosowanie w kuracji anti – aging, a także w celu redukcji niektórych zmian skórnych. Poza możliwością pozbycia się defektów urodowych, mikrodermabrazja idealnie sprawdza się jako procedura poprzedzająca aplikację kosmetyków odżywczych i ułatwiająca ich lepsze wchłanianie i dogłębne działanie.