Skutki uboczne mikrodermabrazji - Co warto wiedzieć?

Zalecenia przed zabiegiem

Do dermabrazji należy się odpowiednio przygotować. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy :

  • zaprzestać palenia papierosów,
  • nie opalać korygowanych miejsc ciała i chronić skórę kremami z filtrem UV,
  • odstawić leki powodujące krzepnięcie krwi,
  • przyjmować leki przeciwzapalne.

Z kolei przez dwa dni po dermabrazji nie wolno :

  • pić alkoholu
  • stosować leków zawierających ibuprofen.

Przez 4 miesiące po zabiegu należy chronić obszar zabiegowy kremami z filtrem UV .

Zmarszczki powstają w naturalny sposób. Czy można je zmniejszyć?

Jak działa mikrodermabrazja?

Urządzenia do mikrodermabrazji znacząco się zmieniły od lat 90.

– Pierwsze urządzenia, zatwierdzone w 1996 roku, wykorzystywały diamentową końcówkę do usuwania martwego naskórka – mówi dr Palm. I faktycznie „diamentowa końcówka” części roboczej urządzenia jest pokryta drobnymi diamentami. Chociaż te urządzenia nadal istnieją, większość salonów spa korzysta obecnie z bardziej zaawansowanej technologii.

– Obecnie najpopularniejsze systemy przeznaczone do mikrodermabrazji wykorzystują do złuszczania skóry delikatny spray z wodorowęglanu sodu, kryształki tlenku glinu lub wodę. Niektóre nowsze urządzenia łączą dwie spośród tych trzech metod leczenia skóry – mówi dr Palm.

Kolejną zaletą nowoczesnych urządzeń do mikrodermabrazji jest to, że mogą wprowadzać składniki aktywne w skórę podczas złuszczania.

– Może to być kwas salicylowy do leczenia trądziku, witamina C do rozjaśniania skóry lub kwas hialuronowy do nawilżania suchej skóry – mówi dr Palm. Odnawiają powierzchnię skóry, odblokowują pory poprzez odsysanie i dostarczają dawkę indywidualnie dobranego serum w ciągu 30 minut.

Jak Przygotować Się Do Mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest stosunkowo szybki - cała procedura mikrodermabrazja tlenowa trwa zwykle około trzydziestu minut. Jeśli jednak chcesz zmaksymalizować korzyści płynące z zabiegu, powinnaś zacząć się do niego przygotowywać z tygodniowym wyprzedzeniem.

Przede wszystkim na siedem dni przed zabiegiem nie należy stosować żadnych środków złuszczających, w tym tych zawierających składniki aktywne, takie jak retinoidy, kwas glikolowy czy salicylowy. Zwiększają one wrażliwość skóry i mogą wpływać na wyniki mikrodermabrazji lub gojenie. Staraj się również nie palić ani nie pić w tygodniu poprzedzającym zabieg, ponieważ może to wpłynąć na krążenie i gojenie.

W przypadku jakichkolwiek problemów skórnych, alergii lub schorzeń należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem zabiegu mikrodermabrazji diamentowej.

Na początku zabiegu mikrodermabrazji dermatolog oczyści skórę w celu usunięcia makijażu i nadmiaru tłuszczu. Następnie delikatnie przesunie urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej po leczonym obszarze, aby usunąć martwe komórki skóry. Następnie skóra zostanie ponownie oczyszczona, nałożony zostanie filtr przeciwsłoneczny i łagodzący krem nawilżający. Proces ten jest taki sam zarówno w przypadku mikrodermabrazji krystalicznej, jak i standardowej metodą złuszczania naskórka.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Jest to procedura wykonywana przez dermatologów lub chirurgów plastycznych w celu uzyskania lepszego wyglądu skóry, zredukowania zmarszczek oraz zlikwidowania blizn, przebarwień i innych problemów skórnych.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...