Wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniu do mikrodermabrazji na Allegro
Polecane urządzenia do mikrodembrazji
Poniżej przedstawiamy urządzenia do mikrodermabrazji w warunkach domowych, na które warto zwrócić uwagę.
1. Beautifly Mikrodermabrazja B- Derma
Urządzenie posiada 4 tryby mocy ssącej oraz wymienne głowice z mikrocząsteczkami diamentowymi. W zestawie znajdziemy 6 wymiennych głowic (3 głowice diamentowe oraz 3 wymienne końcówki – duża okrągła, mała okrągła, owalna). Urządzenie posiada zasilanie akumulatorowe. Ta mikrodermabrazja jest odpowiednia do każdego rodzaju skóry.
2. Beautifly Mikrodermabrazja diamentowa B-Derma PRO
Bardziej zaawansowane urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej. Jest wyposażone w antybakteryjne niebieskie światło fotonowe. Głowice są zaopatrzone w mikrocząsteczki diamentowe. Urządzenie posiada 4 tryby mocy ssącej. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz LCD. Mikrodermabrazja jest wyposażona w timer. Istnieje możliwość ładowania indukcyjnego. W zestawie znajdują się 7 głowic, 6 filtrów gąbkowych, kabel ładujący i podstawa do ładowania indukcyjnego.
3. Beauty System Mikrodermabrazja Diamentowa BN-116
Urządzenie przenośne o wadze 2 kilogramów. Wymiary to 32 cm x 24 cm x 12 cm. Wyposażone w lusterko, które zdecydowanie ułatwia samodzielne wykonanie zabiegu. W zestawie znajdują się 3 końcówki diamentowe oraz trzy końcówki do masażu próżniowego vacum. Posiada zasilanie 220 V. Gwarancja to 12 miesięcy.
4. Mikrodermabrazja diamentowa z wyświetlaczem LCD
Urządzenie posiada 4 wymienne głowice: głowica z mikrokryształkami do mikrodermabrazji, z dużym otworem, z małym otworem i z małym otworem eliptycznym. Jakość wykonania urządzenia jest bardzo wysoka. Urządzenie posiada czterostopniową regulację mocy zassania. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz LCD oraz informacja o poziomie naładowania urządzenia. Warto dodać, że urządzenie wytwarza mgiełkę, która doskonale nawilża i odżywia skórę. Ta mikrodermabrazja występuje w dwóch wariantach kolorystycznych.
Jakie urządzenie do mikrodermabrazji wybrać?
Nie byłabym sobą, gdybym zostawiła ranking urządzeń do mikrodermabrazji bez żadnego uzupełnienia. Dlatego powstała kolejna część.
Znajdziesz w niej wiele wskazówek dotyczących takich sprzętów. Wszystko po to, aby zakup idealnego przyrządu był przyjemnością.
Nie musisz już samodzielnie szukać i sprawdzać, które parametry są najważniejsze. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, a wszystkiego się dowiesz.
Zasilanie
Kluczowa kwestia wpływająca na Twój komfort.
Zastanów się, która opcja odpowiada Ci najbardziej, a masz 3 do wyboru:
- Zasilanie sieciowe.
- Zasilanie akumulatorowe.
- Zasilanie bateriami.
Zacznijmy od sieciowego. Żeby użyć przyrządu, musisz podłączyć go do prądu. Nie przejmujesz się systematycznym ładowaniem czy wymienianiem ogniw. Niemniej nie zawsze producenci dbają o to, żeby kabel był dostatecznie długi i odporny na plątanie.
Pojawia się też inny problem. Nie wykorzystasz urządzenia do mikrodermabrazji w miejscu, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Dwa pozostałe typy sprzętów pozwalają zapomnieć o tym aspekcie.
Akumulatorowe po naładowaniu gwarantują nierzadko ponad 60 minut ciągłej pracy. Nie musisz wówczas przesadnie często ładować swojego przyrządu. Jeśli już będzie to konieczne, najczęściej zrobisz to przez USB.
Urządzenia na baterie nie potrzebują nawet ładowania. Jedynie wymieniasz ogniwa co pewien czas. Dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie prostotę.
Ja osobiście cenię większą mobilność, a więc działanie akumulatorowe. Cechuje zwykle wydajniejsze sprzęty niż to bateryjne.
Typ zabiegu
Musisz wiedzieć, że wyróżnia się kilka rodzajów mikrodermabrazji.
W przypadku sprzętów do użytku domowego najczęściej będzie to zabieg:
- Korundowy – sprawdza się przy rozszerzonych porach, zaskórnikach, przebarwieniach i trądziku. Wszystko bazuje na mechanicznym złuszczaniu naskórka. To możliwe za sprawą kryształków korundu, czyli tlenku aluminium. Jak radzą eksperci, nie będzie to dobry zabieg na cerę wrażliwą.
- Diamentowy – naskórek ścierasz za pomocą diamentowej głowicy. Sprawdzony wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od typu skóry. Taki zabieg wpływa m.in. na zmniejszenie widoczności zmarszczek i przebarwień.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych . Nazywany jest również mikropeelingiem, co doskonale opisuje jego właściwości. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju narzędzi przeprowadza się precyzyjny peeling, czyli złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja należy do grupy peelingów mechanicznych .
Jakie są efekty mikrodermabrazji? Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu zabiegowi peelingującemu możliwa jest skuteczna poprawa stanu skóry i niwelowanie jej niedoskonałości. Zabieg stosuje się m.in. w przypadku zmarszczek, przebarwień, blizn czy trądziku. Pozwala też pozbyć się zaskórników i nieestetycznych rozszerzonych porów. Sprawdza się w walce z rozstępami.
Mikropeeling najczęściej przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym. Jednak dzięki nowoczesnym urządzeniom i specjalistycznym kosmetykom możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji w domu . W celu oczyszczenia skóry wykorzystuje się np. odkurzacz próżniowy do zaskórników .