Mikrodermabrazja w domu - Czy produkty Lidl mogą zapewnić profesjonalne rezultaty?

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji i ich efekty?

Mikrodermabrazja rozwinęła się na tyle, że powstało kilka jej rodzajów. To m.in.:

  • mikrodermabrazja diamentowa,
  • mikrodermabrazja korundowa,
  • mikrodermabrazja tlenowa,
  • oksydermabrazja.
  • hydrabrazja,

Poniżej opiszemy kolejno każdy z rodzajów zabiegu.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa polega na zastosowaniu głowic z pierścieniami ścierającymi z naturalnego diamentu – bądź ze sztucznego. To bardzo popularny rodzaj dermabrazji i cieszy się dużą skutecznością. Podczas złuszczania, głowice zasysają skórę do filtra, a ten jest później wymieniany. To rodzaj mikrodermabrazji kierowany głównie do osób o niskim progu bólu, skórze delikatnej lub cienkiej – gdyż zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Wykonując serię zabiegów mikrodermabrazji diamentowej, możemy liczyć na następujące efekty:

  • stopniowe złuszczanie skóry bez powstawania blizn,
  • likwidacja drobnych zmarszczek mimicznych,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • redukcja przebarwień i blizn,
  • zmniejszenie widoczności rozstępów,
  • zmniejszenie cellulitu,
  • rozświetlenie cery,
  • zmniejszenie skłonności do łojotoku, trądziku i zaskórników,
  • zmniejszenie porów,
  • regeneracja i wzmocnienie skóry,
  • zwiększenie wchłanialności substancji aktywnych z kosmetyków i preparatów leczniczych.

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa polega na zastosowaniu głowic z dwiema końcówkami oraz mikrokryształków tlenku glinu – te pod wpływem wysokiego ciśnienia, docierają na powierzchnię naskórka i „piaskują: skórę. Druga głowica w tym samym czasie wciąga zużyty tlenek glinu oraz starty naskórek. Niestety mikrodermabrazja nie jest polecana dla osób ze skórą cienką lub delikatną. Zaleca się ją w niwelowaniu rozszerzonych porów, usuwaniu blizn i rozstępów oraz do redukcji cellulitu czy usuwania wągrów.

Mikrodermabrazja w domu – jak ją wykonać i jakie daje efekty?

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczający z ponad 40-letnią historią. Naskórek, wraz z zanieczyszczeniami, jest w tej metodzie ścierany za pomocą kryształków korundu, diamentu lub w nowocześniejszych formach mikrodermabrazji – strumienia tlenu. Choć do niedawna zabieg wykonywany był tylko w gabinetach kosmetologicznych, dziś możliwa jest już mikrodermabrazja domowa. Jak ją bezpiecznie wykonać i jakie daje efekty? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do mikrodermabrazji? Wyjaśniamy.

W tym artykule:

ELDOM ZU10 Dux

ELDOM ZU10 Dux to niedrogie i proste w użyciu urządzenie, bez regulacji mocy ssącej. Produkt posiada cztery wymienne końcówki, służące do głębokiego oczyszczania miejscowego, delikatnego masażu przeciwzmarszczkowego, ogólnego oczyszczania cery, poprawy krążenia i odświeżenia skóry.
Sprzęt pomaga w usuwaniu zaskórników i spłycaniu zmarszczek. Stymuluje odnowę naskórka i oczyszcza pory. Produkt jest zasilany przy pomocy dwóch baterii AA. Jego atutem jest łatwość czyszczenia i przechowywania.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma niską cenę. – Nie posiada funkcji regulacji mocy ssącej.
+ Jest prosty w użyciu.
+ Posiada 4 końcówki wymienne w zestawie.
+ Jest poręczny i wygodny w obsłudze.

A jeśli w dodatku wybrany kosmetyk, tak jak te marki Tołpa, zawiera w pełni naturalne i przebadane dermatologicznie składniki aktywne, to możesz mieć pewność, że Twoja cera zostanie doskonale przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz wchłaniania wszystkich korzystnych substancji z kosmetyków.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...