Mikrodermabrazja - Kiedy Jest Optymalnym Wyborem W Zależności Od Wiek2 / 2

Jakie efekty można osiągnąć dzięki mikrodermabrazji?

Podstawowym efektem mikrodermabrazji obserwowanym przez wszystkich poddających się zabiegowi jest rozjaśnienie i odświeżenie cery, spowodowane dogłębnym złuszczeniem warstwy rogowej naskórka. Twarz (lub inne miejsce poddane zabiegowi), jest wyraźnie gładsze i lepiej ukrwione. Po drugie, seria zabiegów mikrodermabrazji skutecznie pozwala zmniejszyć wydzielanie sebum w przypadku skóry tłustej, pozbawia ją nawet głębokich zaskórników i powstrzymuje powstawanie nowych. Mikrodermabrazja jest doskonałym sposobem na pierwsze płytkie zmarszczki, a także różnego rodzaju przebarwienia, powstałe na skutek zaleczonych wyprysków i mikrouszkodzeń naskórka. Jest to zabieg polecany także w przypadku blizn i rozstępów.

Mikrodermabrazja przyspiesza syntezę włókien kolagenowych, zaliczana jest zatem do zabiegów odmładzających, umożliwiających autoregenerację skóry. Przy regularnym stosowaniu mikrodermabrazji obserwuje się również lepszą przyswajalność składników preparatów kosmetycznych.

Na czym polega domowy zabieg mikrodermabrazji i czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nic innego jak mechaniczne usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka. Usuwanie to odbywa się poprzez ścieranie przy pomocy kryształków diamentu lub korundu. Te dwa zabiegi jednak nieznacznie się różnią.

W mikrodermabrazji diamentowej drobinki umieszczone są na głowicy urządzenia, natomiast w przypadku mikrodermabrazji korundowej (czyli z tlenkiem glinu) drobinki są „wyrzucane” z głowicy pod ciśnieniem. W obu przypadkach drobinki wraz ze złuszczonym naskórkiem są następnie zasysane do głowicy.

W ofercie gabinetów znajdziecie również łagodniejszą wersję mikrodermabrazji, polecaną szczególnie przy cerze wrażliwej. Jest to mikrodermabrazja wodno-tlenowa, nazywana też oxybrazją, w której naskórek złuszczany jest poprzez oddziaływanie na skórę strumienia powietrza i soli fizjologicznej.

Zobacz także

Urządzenia przeznaczone do mikrodermabrazji w domu umożliwiają wykonanie mikrodermabrazji diamentowej. Na zabieg z użyciem korundu czy tlenu musicie wybrać się do gabinetu.


Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?


Efekty są widoczne gołym okiem zaledwie po kilku zabiegach. Już po pierwszej wizycie cera staje się jędrniejsza, nawilżona i bardziej błyszcząca - wszystko to za sprawą kolagenu i elastyny, których działanie pobudza mezoterapia igłowa. Mezoterapia uzupełnia także niedobory witamin i minerałów, wspomaga procesy krążenia i zmniejsza efekty starzenia.


Częstotliwość wykonywania kuracji metodą igłową ustalana jest z lekarzem już we wstępnych fazach konsultacji. Standardowo rozpoczyna się ona 4 zabiegami, wykonywanymi co tydzień lub co dwa tygodnie. By utrwalić osiągnięte efekty, warto powtarzać zabieg 2 razy w miesiącu. Ostatnim, choć nieobowiązkowym krokiem, jest odbycie zabiegu przypominającego - wykonuje się go raz na pół roku.

Cena mezoterapii waha się w zależności od miejsca wykonywania zabiegu oraz od rodzaju i ilości zużytego do niej preparatu, najczęściej wynosi jednak 400 złotych za zabieg.

Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...