Mikrodermabrazja i kwasy - doskonałe połączenie dla piękniejszej skóry
Mikrodermabrazja – na czym polega, jakie są efekty i przeciwwskazania?
Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia skóry, spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień, redukcji zaskórników i rozszerzonych porów. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, a dzięki dostępności odpowiednich urządzeń możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji domowej.
- Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
- Rodzaje mikrodermabrazji
- Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja – na czym polega?
- Zalecenia przed i po zabiegu
- Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
- Mikrodermabrazja domowa
Mikrodermabrazja. Co to jest?
Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą mechanicznego kontrolowanego złuszczania zrogowaciałej warstwy rogowej naskórka. Zabieg polega na usunięciu za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę z wymiennymi diamentowymi końcówkami ściernymi o różnej średnicy oraz gradacji diamentu. Dobór końcówki uzależniony jest od obszaru poddawanemu zabiegowi oraz rodzaju skóry.
mechaniczne złuszczanie kryształkami diamentu
Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą kryształków diamentu. Kosmetolog przesuwa po skórze głowicę ścierającą w postaci diamentowych tarcz, które obracając się usuwają zrogowaciałe warstwy naskórka, jednocześnie głowica próżniowa zasysa wraz z kryształkami diamentu ścierany naskórek oraz zanieczyszczenia. . Końcówka aparatu do mikrodermabrazji wyposażona jest w specjalny system podciśnieniowy, który zasysa ścierany naskórek oraz kryształki do filtra, który po zabiegu jest wymieniany.
Głębokość złuszczania ustalana jest indywidualnie w zależności od grubości skóry i warstwy martwego naskórka. Kosmetolog odpowiednio steruje głębokością oczyszczania i złuszczania skóry, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb skóry – w tym rodzaju skóry, jej wrażliwości i reakcji oraz występujących niedoskonałości.
Komu mikrodermabrazja nie przyniesie korzyści?
Chociaż mikrodermabrazja jest ogólnie bezpieczna dla większości z nas, są wyjątki.
– Osoby z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi lub popękanymi naczyniami krwionośnymi lub osoby ze skłonnością do podrażnień skóry lub pokrzywki raczej nie zareagują dobrze na ten zabieg – mówi dr Palm. – Technologia próżniowa, a także ścierny charakter mikrodermabrazji mogą zaostrzyć zaczerwienienie twarzy lub trądzik różowaty.
Specjalistka dodaje, że osoby z cienką i delikatną skórą i te, które mają tendencję do powstawania blizn, powinny przed poddaniem się mikrodermabrazji wykonać badanie całej twarzy, gdyż zabieg może w niektórych przypadkach powodować problemy skórne lub przebarwienia. A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji – powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki – najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.
Ważne jest również, aby przed zaplanowaniem zabiegu zdać sobie sprawę z ograniczeń związanych z mikrodermabrazją.
– Mikrodermabrazja nie leczy głębokich zmarszczek, ciemnobrązowych plam, pękniętych naczyń krwionośnych, zaczerwienień skóry lub przedrakowych plam skórnych – mówi dr Palm. – W przypadku takich schorzeń prawdopodobnie konieczne będzie bardziej inwazyjne, specjalistyczne leczenie.
Reasumując, mikrodermabrazja jest wspaniałą i skuteczną metodą złuszczania, która nadaje skórze gładkości i świeżości. Jeśli zatem domowe peelingi nie sprawiają, że twoja skóra jest wystarczająco gładka i miękka, mikrodermabrazja z dużo większą pewnością ci pomoże.