Opinie na temat mikrodermabrazji wodnej

Mikrodermabrazja – przebieg i opis zabiegu

Wykonywana w klinice medycyny estetycznej, kosmetycznej lub dermatologicznej mikrodermabrazja to zabieg o szerokim zastosowaniu. Przebieg zabiegu jest bezbolesny, choć złuszczanie naskórka pod ciśnieniem bywa określane przez osoby wrażliwe jako umiarkowany dyskomfort. Najczęściej jednak odczucia podczas mikrodermabrazji to przyjemny masaż i lekkie mrowienie.

Cały zabieg złuszczający trwa ok. 15–60 minut. Czas potrzebny na intensywne złuszczanie naskórka zależy m.in. od partii ciała wymagającej regeneracji, a także tego, jak gruby jest zrogowaciały naskórek. Intensywność złuszczania dobiera się również do rodzaju skóry.

W pierwszej kolejności specjalista dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę, zwykle za pomocą wody utlenionej. Kolejno do twarzy lub innych partii ciała przykładana jest głowica urządzenia. Za pomocą łagodnych ruchów osoba wykonująca zabieg stopniowo, w sposób kontrolowany ściera martwy naskórek wraz z zanieczyszczeniami, zaskórnikami, zgromadzonym sebum i potem. Podczas zabiegu ścierane cząsteczki są od razu zasysane przez system próżniowy i gromadzone na filtrze, który w razie potrzeby jest wymieniany.

Mikrodermabrazja nie wymaga szczególnego przygotowania. Po zabiegu od razu można wrócić do normalnej aktywności, jednak warto nieco bardziej zadbać o skórę. Ponieważ po złuszczeniu warstwy rogowej zostaje odsłonięta świeży naskórek, trzeba przede wszystkim zadbać o jego intensywne nawilżenie, a także ochronę. Należy stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, unikać zanieczyszczeń, a przez pierwszą dobę po zabiegu także kolorowych kosmetyków.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

Wiele kobiet zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na mikrodermabrazję, czy peeling kawitacyjny. W podjęciu decyzji przydatne będą poniższe informacje:

  • Mikrodermabrazja jest zabiegiem polegającym na mechanicznym złuszczaniu powierzchniowych warstw naskórka, a także z możliwością kontrolowania głębokości złuszczania. Podczas kilku zabiegów uzyskuje się wyraźny efekt elastycznej, gładkiej i zregenerowanej skóry – nie tylko powierzchniowo, ale i w głębszych warstwach skóry. Ponadto mikrodermabrazja pobudza produkcję kolagenu i elastyny, przez co zabieg może mieć także działanie przeciwstarzeniowe.
  • Peeling kawitacyjny ma przede wszystkim oczyścić skórę z zanieczyszczeń, pobudzić ja do regeneracji i odblokować zatkane pory. Po peelingu możemy odczuć lepsze ukrwienie skóry, gdyż zabieg wykorzystuje mikromasaż w wyniku drgania fal ultradźwiękowych.

Oba te zabiegi różnią się od siebie nie tylko specyfiką i działaniem, ale również ceną. Tańszy jest peeling kawitacyjny – ceny zaczynają się już od 40 zł.

Anna Baranowska

Ukończyła Dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kilkuset artykułów o tematyce zdrowotnej i parentingowej. Należy do grona dziennikarzy medycznych jako członkini Stowarzyszenia "Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia".

Dla kogo hydrabrazja?

Hydrabrazja polecana jest osobom, które chcą mocno złuszczyć skórę. Złuszczenie powoduje lepsze dotlenienie skóry, dzięki czemu staje się ona nawilżona, pełna blasku, gładka i ma lepszy koloryt. Hydrabrazja będzie właściwa dla bardzo wielu rodzajów cery: trądzikowej, suchej, szorstkiej, szarej, zmęczonej, odwodnionej, dojrzałej, tłustej i normalnej. Jej ogromną zaletą jest bezinwazyjność, na czym mogą skorzystać osoby z cerą wrażliwą, dla których pozostałe dermabrazje są za mocne. Dokładne złuszczenie spowoduje także lepsze wchłanianie się składników, które zawarte są w kremach stosowanych na co dzień. Zabieg można wykonywać cały rok.

  • możliwość stosowania przez cały rok,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • wygładzenie skóry i mniejszych zmarszczek,
  • ujednolicenie koloru skóry,
  • mocne nawilżenie,
  • zmniejszenie blizn i zmian trądzikowych,
  • odblokowanie porów - dodanie skórze blasku,
  • „wyciszenie” skóry,
  • dotlenienie skóry,
  • wzmocnienie naczynek,
  • mniej odczuwalne pieczenie niż przy mikrodermabrazji,
  • uniwersalność,
  • bezinwazyjność i brak bólu,
  • zwiększenie wchłaniania składników aktywnych.

Rodzaje mikrodermabrazji

W zależności od tego, jaki rodzaj głowicy zostanie użyty podczas zabiegu, wyróżnić można następujące rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa, wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu, głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu, tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,
  • mikrodermabrazja korundowa, wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry, tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,
  • mikrodermabrazja tlenowa (oksydermabrazja), wykorzystująca strumień soli fizjologicznej oraz sprzężonego powietrza, dzięki czemu można uzyskać efekt złuszczania skóry oraz jej dotlenienia.

Jakie są korzyści z mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest korzystna dla osób o każdym odcieniu i typie skóry, od normalnej po mieszaną i ze skłonnością do trądziku. Zabieg jest najskuteczniejszy w przypadku łagodnego trądziku i zaskórników. Prawdopodobnie nie pomoże jednak w przypadku trądziku torbielowatego i może pogorszyć stan zapalny. Z czasem może również pomóc zlikwidować drobne uszkodzenia słoneczne.

Jeśli regularnie poddajesz się mikrodermabrazji, możesz spodziewać się zarówno krótkotrwałych, jak i długoterminowych efektów zabiegu.

– Mikrodermabrazja natychmiastowo poprawia strukturę skóry, wygładzając jej górną warstwę – mówi dr Palm. Dodaje, że zabieg ma również pozytywny wpływ na krążenie, dzięki czemu skóra może być rozjaśniona przez kilka godzin, a nawet kilka dni po zabiegu.

– Regularne zabiegi mikrodermabrazji mogą z czasem spowodować nawet minimalny wzrost poziomu kolagenu – mówi dr Palm. Takie zwiększenie objętości kolagenu w skórze może pomóc zminimalizować pojawianie się drobnych linii, zmarszczek i innych oznak starzenia.

Niektóre osoby dobrze reagują nawet na cotygodniową mikrodermabrazję, ale osoby o bardziej wrażliwej skórze lepiej zareagują na zabiegi z częstotliwością comiesięczną lub dwumiesięczną. Specjalista-dermatolog może pomóc określić, jaka częstotliwość będzie dla ciebie odpowiednia.

Dlatego kosmetyki do mycia twarzy , które oferuje nasz sklep internetowy, są dostosowane do różnych typów skóry tak, byś mogła cieszyć się świeżością i komfortem niezależnie od tego, czy masz cerę normalną, przesuszoną czy problematyczną.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Jest to procedura wykonywana przez dermatologów lub chirurgów plastycznych w celu uzyskania lepszego wyglądu skóry, zredukowania zmarszczek oraz zlikwidowania blizn, przebarwień i innych problemów skórnych.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...