Co to jest dekoloryzacja i jak działa ten proces?

Przebieg dekoloryzacji w salonie fryzjerskim

Zabieg dekoloryzacji wykonywany jest w przypadku, gdy zachodzi chęć całkowitej zmiany koloru włosów na jaśniejszy powyżej 2 tonów. Jedna z głównych zasad fryzjerstwa mówi o tym, że farba nie jest w stanie rozjaśnić farby. Oznacza to, że za pomocą farby nie ma możliwości pozbycia się ciemniejszego, sztucznego pigmentu z włosa. Farba nie posiada właściwości takich jak rozjaśniacz. Farba wnika w strukturę włosa zamiast usuwać z niego barwnik.

W przypadku dekoloryzacji, włosy odbarwiane są za pomocą silnych utleniaczy lub reduktorów. Ich działanie może wysuszać i osłabiać włosy, a także zmniejszać ich elastyczność i połysk.

Przygotowując mieszaninę do dekoloryzacji stosowane są rozjaśniacze proszkowe, które utleniają do 6 tonów. Mieszane są z oksydantami o stężeniach:

  • 6% – by odbarwić włosy blond,
  • 9% – w przypadku włosów w kolorze ciemnego blondu oraz średniego brązu,
  • a także 12% – do odbarwienia włosów posiadających większe ilości ciemnych barwników, np. ciemnego brązu.

Obecność metali ciężkich w farbach z drogerii sprawia, że pigment może być trudny do usunięcia.

Co to jest dekoloryzacja?

Dekoloryzacja to zabieg, który polega na zniszczeniu sztucznych barwników wcześniej wprowadzonych do wnętrza włosa. Dekoloryzacje wykonuje się, żeby rozjaśnić włosy wcześniej już farbowane.
Podstawowa zasada koloryzacji? Farba farby nigdy nie rozjaśni. Aby rozjaśnić kolor potrzebna jest bardziej inwazyjna metoda.

Na samym początku, zawsze musisz przejść konsultacje z fryzjerem. Jeśli zastanawiasz się nad tym zabiegiem, umów się najpierw na samą konsultację w salonie fryzjerskim. Fryzjer powie Ci wtedy, jakie masz możliwości, jak to będzie wyglądało, pozna historię koloryzacji Twoich włosów oraz będzie wiedzieć ile czasu musi przeznaczyć na usługę. Ty zapytaj natomiast o cenę, jest to drogi zabieg, ale będziesz wiedzieć, na jaką kwotę masz się przygotować.

Podczas konsultacji fryzjer może wykonać próbę na Twoich włosach. Nałoży wtedy produkt rozjaśniający na małe pasmo twoich włosów. W ten sposób zobaczy, jak Twój włos reaguje podczas rozjaśniania i może przewidzieć, jaki efekt można uzyskać po dekoloryzacji.

Oczywiście sam przebieg dekoloryzacji w każdym salonie może wyglądać trochę inaczej. Zależy też, na jakim produkcie pracuje dany fryzjer.

Kiedy pracuje na specjalnym środku do dekoloryzacji typu Efassor, zabieg wykonuje na myjni fryzjerskiej.
Kiedy fryzjer wykonuje dekoloryzacje przy pomocy rozjaśniacza, nałoży go przy stanowisku fryzjerskim.
To jest najbardziej czasochłonny etap, trzeba czekać, dać czas włosom, aby się rozjaśniły. Jasną sprawą jest, że fryzjer cały czas kontroluje poziom rozjaśnienia.
Po odpowiednim czasie zmywa preparat z włosów. Włosy myje szamponem, który tylko oczyszcza z produktu i przygotowuje go do kolejnego etapu.

Fryzjer dokładnie suszy włosy, a Twoim oczom ukazuje się bardzo nieciekawy czerwono-miedziano-żółty kolor włosów. Łuski włosów nie są do końca zamknięte więc i w dotyku będą szorstkie a wizualnie matowe. To tylko na tym etapie.
Kiedy kolor nie jest wystarczająco jasny, można raz jeszcze wykonać dekoloryzacje.
Kiedy jednak kolor ładnie się rozjaśnił, fryzjer dobiera odpowiedni odcień farby, nakłada ją na włosy. Po odpowiednim czasie, zmywa farbę, myje włosy, później podcina włosy i suszy.

Ile kosztuje dekoloryzacja włosów u fryzjera?

“Ściąganie koloru z włosów cena” to hasło najczęściej wpisywane przez włosomaniaczki, które są niezadowolone z efektu farbowania swoich pasm. Jednak na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Po pierwsze to ile kosztuje dekoloryzacja i farbowanie zależy od długości oraz koloru Twoich farbowanych pasm. Dlatego inną odpowiedź usłyszysz na pytanie, ile kosztuje dekoloryzacja czarnych włosów, a inną na pytanie o ściągnięcie jasnego brązu lub rudego. Oczywiście dekoloryzacja czarnych kosmyków będzie najdroższa i najbardziej obciążająca włosy.

Ponadto na cenę wpływa także jakość kosmetyków używanych przez Twojego fryzjera. Do zabiegu dekoloryzacji potrzebne są przede wszystkim profesjonalne reduktory kolorów, które wyeliminują z Twoich kosmyków nawet najciemniejsze pigmenty. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możemy powiedzieć, że ceny za zabieg dekoloryzacji zaczynają się od 150 zł i idą wzwyż. W niektórych przypadkach może ona sięgać nawet 600-700 zł.

Ściąganie koloru z włosów w salonie fryzjerskim - co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Zastanawiasz się, na czym polega dekoloryzacja włosów u fryzjera? Jak długo taki zabieg będzie trwał? Ma na to wpływ kilka dość istotnych czynników. Jednym z nich jest kolor Twoich włosów. Im ciemniejsze, tym dłużej będzie trwała dekoloryzacja. Na czas jej trwania wpływ ma także kondycja Twoich włosów.

Tak naprawdę, zanim zdecydujesz się na rozjaśnienie Twoich pasm i umówisz się na zabieg w salonie, skonsultuj się z doświadczonym stylistom fryzur. Oceni on kondycję Twoich pasm i zdecyduje czy pozwala ona na dekoloryzację. Zabieg ten nie jest tak mocno obciążający, jak rozjaśnianie, aczkolwiek również jest szkodliwy dla Twoich włosów. Fryzjer dobierze odpowiedni produkt oraz metodę ściągania koloru, gdyż ta również powinna być dobrana odpowiednio do kondycji pasm. Każdy reduktor, a także utleniacz do włosów farbowanych, ma bowiem inną moc. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Sam zabieg w salonie może potrwać nawet kilka godzin. Ponadto oczekiwane przez Ciebie efekty mogą pojawić się dopiero po kilku wizytach w salonie fryzjerskim.


Oliwka to najprostszy, najskuteczniejszy i najtańszy sposób na to aby usunąć rzęsy domowym sposobem Wystarczy, że zwilżonymi patyczkami higienicznymi oliwką będziesz pocierać rzęsy ważne, aby robić to bardzo delikatnie i wyłącznie na sztuczne rzęsy.

Czytaj dalej...

Kolejną ważną kwestią są ostrza maszynki jednorazowej należy używać tylko raz, zwłaszcza w okolicach bikini lub genitaliów, ponieważ z każdym kolejnym zabiegiem trzeba ją mocniej dociskać do skóry, aby uzyskać lepszy efekt.

Czytaj dalej...

Specjaliści jednak są innego zdania, a z ich porad wynika, że całkowite golenie tych miejsc zwiększa ryzyko infekcji, ponieważ włosy łonowe stanowią naturalną barierę dla chorobotwórczych drobnoustrojów i innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

Czytaj dalej...

rokiem życia, skóra staje się wówczas zgrubiała i ma nieregularną powierzchnię ze zmianami guzowatymi i blaszkami, z tendencją do zlewania się, czasem następuje też przerost i włóknienie gruczołów łojowych, zmiany występują na czole, policzkach, brodzie, uszach, a w ich obrębie często stwierdza się zapalenie mieszków włosowych,.

Czytaj dalej...