Aspiryna musująca - Czy jest skuteczna w leczeniu pryszczy?

2 thoughts to “Aspiryna na pryszcze?”

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką

Chciałam napisać że drożdże są the best na skórę ale tam się nie dało więc piszę tutaj 🙂

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

  • marine - Maść na trądzik – która jest najlepsza?
  • vivix - Najlepsze tabletki na trądzik bez recepty
  • arkada - Tabletki na pryszcze: Derminax czy Nonacne?
  • sonia - Maść na trądzik – która jest najlepsza?
  • vika - 4 rodzaje pryszczy – poznaj je wszystkie, a łatwiej się ich pozbędziesz

Koniecznie przeczytaj

  • Kilka pytań o Nonacne
  • Skinception Rosacea – szybkie ukojenie w trądziku różowatym
  • Co lepsze na trądzik – Acnezine czy Nonacne?
  • Visaxinum – opinie, cena i skład
  • 3 sprawdzone sposoby na przebarwienia po trądziku
  • Domowe sposoby na trądzik
  • Krem na trądzik: Skinoren

Najskuteczniejsze tabletki na trądzik!

Trądzik All rights reserved. Temat stworzony przez Colorlib Napędzany przez WordPress

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Jak działa aspiryna?

W wyniku uszkodzenia błony otaczającej komórki organizmu dochodzi do uwolnienia kwasu arachidonowego – jednego z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Pod wpływem enzymu o nazwie cyklooksygenaza kwas ten jest przekształcany w prostaglandyny, które mogą być uwalniane zarówno na skutek działania bodźców mechanicznych, jak i chemicznych. Substancje te stanowią swoisty sygnał alarmowy, który informuje organizm o powstaniu zniszczeń w komórkach. Ponadto biorą one udział w przekazywaniu bólu oraz rozwoju stanów zapalnych i gorączki. Znajdujący się w aspirynie kwas acetylosalicylowy wykazuje zdolność do zahamowania procesu wydzielania cyklooksygenazy, a w efekcie powstrzymuje uwalnianie prostaglandyn. To właśnie sprawia, że aspiryna jest tak skutecznym preparatem przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym.

Oprócz niwelowania stanów zapalnych i dolegliwości bólowych, kwas acetylosalicylowy może zapobiegać rozwojowi wielu chorób cywilizacyjnych lub łagodzić ich skutki. Aspiryna jest stosowana między innymi w profilaktyce lub przebiegu schorzeń układu sercowo-naczyniowego , w tym miażdżycy tętnic wieńcowych lub zawału mięśnia sercowego . Regularnie zażywany kwas acetylosalicylowy hamuje powstawanie zakrzepów, które w konsekwencji mogą spowodować zamknięcie światła tętnicy. Dzięki temu aspiryna zmniejsza także ryzyko zawału lub działa wspomagająco w przypadku jego wystąpienia.

Kwas acetylosalicylowy jest również polecany pacjentom cierpiącym na ataki przejściowego niedokrwienia , których efektem może być udar mózgu. Aspiryna bywa też przepisywana kobietom w III trymestrze ciąży , u których dochodzi do nagłego wzrostu ciśnienia oraz tak zwanego stanu przedrzucawkowego. Nieleczony może prowadzić do wystąpienia rzucawki, stanowiącej zagrożenie zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Przyczyną pojawienia się tego typu nieprawidłowości jest zachwianie równowagi pomiędzy różnymi rodzajami prostaglandyn – przyjmowana aspiryna w ciąży pomaga tę równowagę przywrócić.

Jak użyć aspiryny, jako maseczki?

Zasada przygotowania maseczki z aspiryny jest bardzo prosta: 1 tabletka aspiryny zgniatamy i mieszamy z 4 kroplami wody.

Można ją trochę zmodyfikować dla wzbogacenia efektu. Na przykład:

Jeśli zwiększysz proporcję aspiryny i wody: na przykład 4 tabletki aspiryny i 2 łyżki stołowe wody, możesz też dodać odrobinę miodu, aby maseczka lepiej trzymała się na skórze. Dodatkowo odżywi i wzmocni ona przemęczoną cerę dzięki zawartości witamin w miodzie.

Jeśli wymieszasz pastę z aspiryny z jogurtem naturalnym, dodatkowo złagodzi ona podrażnienia skóry.

Przygotowaną maseczkę nałóż i poczekaj, aż wyschnie (około 20minut). Zdejmuj ją poprzez delikatne pocieranie skóry opuszkami palców (niewskazane dla osób z cerą wrażliwą) lub opłucz skórę letnią wodą. Stosuj 2 razy w tygodniu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania maseczki z aspiryny?

Pomimo wielu korzyści, jakie niesie stosowanie maseczki z aspiryny, ma ona też przeciwwskazania. Nie powinieneś nakładać jej, jeżeli:

  • masz otwarte rany na skórze,
  • jesteś uczulony na aspirynę,
  • zmagasz się z ciężką postacią trądziku,
  • masz wrażliwą lub suchą skórę,
  • cierpisz na poważne problemy skórne,
  • jesteś w ciąży.

Jeśli wprowadzasz do swojej pielęgnacji nowy kosmetyk, to powinieneś zrobić sobie na niego próbę uczuleniową. Tak samo postępuj w przypadku maseczki aspirynowej. Zanim obłożysz nią całą twarz, nałóż ją punktowo na jakiś niewielki obszar skóry. Odczekaj kilka minut i zmyj. Następnie poczekaj 24 godziny. Jeżeli w trakcie próby ani po zmyciu maseczki nie odczuwasz pieczenia i szczypania, a w ciągu doby od zabiegu na skórze nie pojawi się żadna reakcja uczuleniowa, to możesz zastosować maseczkę z aspiryny na całą twarz.

Aspiryna – dawkowanie

Osoby dorosłe mogą jednorazowo przyjąć od 500 mg do 1000 mg kwasu acetylosalicylowego. Maksymalna dawka dobowa dla osoby dorosłej wynosi natomiast 4 g. W przypadku dzieci i młodzieży maksymalna jednorazowa dawka to 500 mg kwasu acetylosalicylowego, a dobowa – 1500 mg. Co ważne, dzieci i młodzież powinny stosować aspirynę wyłącznie na polecenie lekarza.

Aspiryna jest absolutnie niewskazana dzieciom poniżej 12. roku życia , u których może przyczynić się do wystąpienia poważnych zaburzeń neurologicznych. Aspiryny nie należy też przyjmować w czasie miesiączki , ponieważ może spowodować nasilenie krwawienia. Wśród pozostałych przeciwwskazań do zażywania kwasu acetylosalicylowego wymienia się :

  • nadwrażliwość na salicylany,
  • zaburzenia pracy nerek lub wątroby,
  • astmę oskrzelową,
  • ciążę i karmienie piersią,
  • skazę krwotoczną.

Przeciwwskazanie Powód Choroby nowotworowe Osłabiony układ odpornościowy, ryzyko powikłań Nieunormowana cukrzyca Problemy z gojeniem ran, ryzyko infekcji Ciąża i karmienie piersią Zmiany hormonalne, zwiększona wrażliwość skóry, potencjalne ryzyko dla dziecka Świeża opalenizna Ryzyko poparzeń i przebarwień Terapia retinoidami Ścieńczenie i zwiększona wrażliwość skóry.

Czytaj dalej...

Chociaż w przypadku poważniejszych form trądziku konieczna może być konsultacja z dermatologiem i stosowanie specjalistycznych leków, istnieje również wiele domowych sposobów, które mogą wspomóc leczenie ropnych pryszczy na twarzy.

Czytaj dalej...

Maseczka aspirynowa nadaje się w zasadzie dla każdego rodzaju cery, ale uważać na nią powinny osoby, które mają cerę wrażliwą , bardzo suchą i naczyniową - osoby z takim problemem skóry powinny bardzo skrupulatnie dobierać kosmetyki, bo nieustannie narażają się na podrażnienia.

Czytaj dalej...

Maseczka aspirynowa nadaje się w zasadzie dla każdego rodzaju cery, ale uważać na nią powinny osoby, które mają cerę wrażliwą , bardzo suchą i naczyniową - osoby z takim problemem skóry powinny bardzo skrupulatnie dobierać kosmetyki, bo nieustannie narażają się na podrażnienia.

Czytaj dalej...

Ważne jest również utrzymanie odpowiedniej higieny skóry, regularne oczyszczanie twarzy, unikanie złych nawyków, takich jak dotykanie twarzy brudnymi rękami, oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Czytaj dalej...