Skuteczne sposoby na zapobieganie wypadaniu włosów - Co robić ze słabymi włosami?
Drożdże - co zawierają i jak działają na włosy?
W drożdżach znajdziemy wiele wartościowych witamin i składników mineralnych, takich jak:
- witaminy z grupy B - wzmacniają cebulki włosów,
- witamina E - poprawia krążenie w skórze głowy i wzmacnia włosy,
- biotyna - hamuje wypadanie, ogranicza przetłuszczanie się włosów,
- cynk - przyspiesza wzrost włosów,
- selen - wzmacnia włosy,
- fosfor - przyspiesza wzrost, nadaje sprężystości włosom,
- żelazo - niedobór powoduje wypadanie włosów,
- potas - odżywia cebulki, nadaje pasmom sprężystości,
- magnez - niedobór powoduje wypadanie włosów.
Drożdże zawierają w sobie biotynę, inaczej nazywaną witaminą H, która hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost. Dodatkowo wzmacnia je oraz przeciwdziała przetłuszczaniu się skalpu. Stosowanie drożdży na włosy czy to w ramach napoju lub maski, sprawia, że są one zdecydowanie grubsze, mocniejsze i mają niesamowity blask.
To jednak nie jest ich jedyne zastosowanie w pielęgnacji. Warto również wspomnieć, że drożdże mają działanie tonizujące i oczyszczające oraz detoksykujące. Dzięki tym właściwościom polecane są jako składnik naturalnych kosmetyków dla posiadaczek cery problematycznej i trądzikowej. Mają one również niezwykle pozytywny wpływ na stan paznokci. Przy regularnym stosowaniu są one zdecydowanie mocniejsze, nie rozdwajają się i nie łamią.
Zobacz także
Drożdże, jak pić?
Jak przygotować drożdże do picia? Wystarczy, że rozpuścisz trochę drożdży w gorącej wodzie lub mleku, wystudzisz i wypijesz. Jeśli naturalny smak drożdży Ci nie odpowiada, możesz dodać cukru lub miodu. Niemniej jednak nie spodziewaj się oszałamiających doznań smakowych. Do charakterystycznego smaku i zapachu drożdży musisz się po prostu przyzwyczaić. Taki napój powinnaś pić konsekwentnie codziennie przez miesiąc, jeśli zależy Ci na efektach kuracji.
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na drożdże do picia czy regularne stosowanie maseczek drożdżowych, pamiętaj, że efekty nie przyjdą od razu. Systematyczność i cierpliwość są bardzo ważne. Jak już wspomnieliśmy, kurację drożdżową na włosy warto stosować przez miesiąc. Po tym czasie, zauważysz pozytywne zmiany w kondycji oraz wyglądzie Twoich włosów. Po miesięcznej kuracji zrób przerwę, następnie możesz ją powtórzyć.
Drożdże na włosy – efekty kuracji
Drożdże można stosować w różnych formach – pić napój drożdżowy, zrobić maseczkę drożdżową na włosy, sięgnąć po tabletki… Zanim jednak przejdziemy do tego, jak stosować droższe na włosy, sprawdźmy, po co to robić.
Picie drożdży dobrze wpływa na włosy i na cerę. Pewnie już się domyślasz, że drożdże dostarczają Twoim włosom wszystkie wymienione wyżej składniki odżywcze. Dzięki temu pasma są lśniące, sprężyste i mocne. Taka drożdżowa kuracja zapobiega ponadto nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów.
Drożdże są jednak przede wszystkim doceniane za to, że hamują wypadanie włosów, przeciwdziałają przedwczesny starzeniu się pasm i stymulują kosmyki do wzrostu. Picie drożdży to metoda, o której na formach internetowych opowiadają przede wszystkim te dziewczyny, które mają problemy z przerzedzonymi kosmykami.
Drożdże działają też od wewnątrz. Wspomagają cały organizm. Picie napoju z drożdży może łagodzić migreny i napięcie nerwowe, pomaga w leczeniu bezsenności, wspomaga też układ odpornościowy.
Preparaty na wypadanie włosów - ranking TOP 5
Jaki preparat wybrać przy problemie wypadających włosów? Oto 5 produktów polecanych przez trychologa, które są naprawdę skuteczne!
Odpowiednie oczyszczenie skóry głowy to kluczowy aspekt przy wzroście nowych, zdrowych włosów, który bardzo często jest pomijany w codziennej pielęgnacji. Jeśli poprawnie nie zadbamy o podłoże, nie wyrosnie na nim nic wartościowego. W tym przypadku świetną opcją będzie szampon oczyszczający firmy Vichy, który ze względu na obecność 1,3% kwasu salicylowego – pozostawiony na dłużej (5-10 minut) może sprawdzić się w roli delikatnie złuszczającego peelingu. Genialny produkt, który warto przetestować.
