"Klujące włosy łonowe - Przyczyny, Skutki i Rozwiązania"

Sposób na zdrowe włosy: oliwa z oliwek i sok z cytryny

Łupież to zmora wielu z nas! Do przyczyn tej choroby zalicza się m.in. złą dietę, stres i zmiany klimatu. Nadmierne łuszczenie się naskórka na głowie jest wstydliwe. Co zrobić, by pozbyć się łupieżu?

Nasze babcie myły włosy szarym mydłem, które ma odczyn zasadowy, czyli niekorzystny dla skóry. Dlatego przygotowywały sobie płukankę – sok z cytryny i odrobina octu, by zamienić pH na odczyn kwaśny. Ten odczyn sprawia, że skóra głowy jest zdrowa. Do tego cytryna pomaga zwalczyć łupież, sprawiając, że włosy staną się miękkie i lśniące. Rozjaśnia także pasma włosów i w rezultacie uzyskujemy naturalny "balejaż".

Przepis na płukankę z soku cytryny i oliwki z oliwek:

  1. Wyciskamy cytrynę do miseczki.
  2. Dodajemy 2łyżeczki oliwy z oliwek i trochę wody.
  3. Mieszamy składniki, następnie wcieramy w umytą wcześniej skórę głowy.
  4. Spłukujemy maseczkę po 25 minutach i myjemy włosy.

Zdrowe włosy: 5 babcinych sposobów

Z jajek przeważnie robimy w niedzielny poranek pyszną jajecznicę. A tu okazuje się, że jajko jest ratunkiem dla włosów farbowanych, rozjaśnianych i przesuszonych. Jajko jest skarbnicą witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Żółtko jest bogate w:

  • enzymy, które pomagają w walce z przetłuszczającymi się włosami,
  • tłuszcze,
  • witaminy (np. A, z grupy B i E),
  • żelazo,
  • fosfor,
  • beta-karoten,
  • kwas foliowy.

Jajko używamy do pielęgnacji w zależności od rodzaju włosów. Powinniśmy się kierować tymi zasadami:

  • całe jajko dla włosów normalnych,
  • żółtko dla włosów suchych i łamliwych, które stosuje się jako wcierkę i pozostawia na 20-30 minut.
  • białko zapewni świetne nawilżenie włosom suchym i zniszczonym.

Przepis na maseczkę do włosów z jajka:

  1. Dodajemy do jajka 2 łyżki olejku rycynowego, odrobinę nafty kosmetycznej lub kilka kropel soku z cytryny.
  2. Nakładamy maseczkę na włosy i zostawiamy na kilka minut.
  3. Spłukujemy ją chłodną wodą, a potem myjemy włosy delikatnym szamponem

Zabieg możemy stosować raz lub dwa razy w miesiącu.

Włosy łonowe - jak o nie dbać? Depilacja i pielęgnacja owłosienia łonowego

Bez względu na to, czy włosy łonowe zostawiamy czy też depilujemy, jedno jest pewne – o ten rejon ciała należy wyjątkowo dbać, aby zachować oczekiwane przez nas walory estetyczne i nie narażać się na infekcje. Dowiedz się, po co są włosy łonowe i jak się z nimi obchodzić.

Spis treści

  1. Jak dbać o włosy łonowe?
  2. Fryzura intymna zamiast depilacji
  3. Jak depilować włosy łonowe?
  4. Jak golić włosy łonowe?
  5. Jak poradzić sobie z wrastającymi włosami łonowymi?
  6. Co robić w przypadku wrastającego włosa?

Włosy łonowe są oznaką dojrzałości płciowej człowieka. Pojawiają się w wieku nastoletnim i wydają się całkowicie zbędne jeśli chodzi o estetykę, jak i względy praktyczne. Mają one jednak kilka funkcji, które warto znać, zanim zaczniemy włosy łonowe usuwać. Jedną z nich jest ochrona narządów płciowych, stanowią one barierę przed infekcjami z zewnątrz. Z drugiej strony jednak, długie i gęste włosy tworzą środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii. Obydwa te problemy można starać się wykluczyć odpowiednią higieną miejsc intymnych i włosów łonowych.

Inną funkcją włosów łonowych jest wzmacnianie efektów oddziaływania feromonów – substancji grających dużą rolę w przyciąganiu płci przeciwnej. Gruczoły łojowe umiejscowione w skórze produkującej włosy wytwarzają feromony, a włosy je zatrzymują i sprawiają, że zapach jest silniejszy, a co za tym idzie mocniej wpływa na atrakcyjność seksualną danej osoby. Najczęściej decyzję o depilacji podejmujemy ze względów estetycznych, w tym przypadku zachować jednak trzeba wyjątkową ostrożność, aby uchronić się przed wysypkami, uczuleniami, infekcjami i problemem wrastających włosów.

Wszy ludzkie - we włosach, łonowe, odzieżowe

Wszy ludzkie to trzy rodzaje wszy - te, które występują we włosach (na głowie), wszy łonowe i wszy odzieżowe. Wszy najczęściej wywołują chorobę o nazwie wszawica, jednak niektóre z nich mogą być przyczyną znacznie poważniejszych schodzeń, m.in. duru. Sprawdź, jakie są rodzaje wszy i jakie są objawy chorób przez nie wywoływanych.

Spis treści

  1. Wszy - jak wyglądają?
  2. Wszy - gdzie występują?
  3. Wszy głowowe (wszawica głowowa) - objawy, zakażenie
  4. Wszy łonowe (wszawica łonowa) - objawy
  5. Wszy odzieżowe - gdzie bytują?
  6. Jakie choroby przenoszą wszy?

Wszawica to coraz powszechniejszy problem dotykający najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziny.

Wszy to krwiopijne pasożyty, które żerują na ciele człowieka i zwierząt. Wszy ludzkie dzielimy na trzy rodzaje:

  • wesz głowowa (Pediculus humanus capitis)
  • wesz łonowa (Pediculus humanus pubis)
  • wesz odzieżowa (Pediculus humanus vestimenti)

Co ciekawe, wszy ludzkie nie bytują na zwierzętach domowych (pies, kot), dlatego nie trzeba przeglądać ich sierści.


Centrum Medyczne Galmedic to miejsce, w którym najlepsi specjaliści w towarzystwie profesjonalnego personelu medycznego zajmują się takimi zagadnieniami, jak przerywanie ciągu alkoholowego, psychoterapia, detoksykacja alkoholowa, esperal oraz koktajle witaminowe.

Czytaj dalej...

Większość dzieci, jeśli rodzi się z włosami które powstają w życiu płodowym około 12 tygodnia ciąży , gubi je w pierwszym roku życia, by zazwyczaj do czwartego miesiąca życia włoski wytarły się im zupełnie.

Czytaj dalej...

Nie dmuchaj suszarką na wszystkie strony i nie wzburzaj włosów, ale susz od góry do dołu, posuwistymi ruchami zgodnie z układem łusek włosa , a jednocześnie drugą ręką czesz włosy grzebieniem lub szczotką, naciągając je w dół.

Czytaj dalej...

Wracając jeszcze go grzybów, które odpowiadają za tę chorobę i faktu, że te same grzyby powodują grzybicę u ludzi, wielce prawdopodobne jest przeniesienie grzybów dermatofitów na człowieka o odwrotnie.

Czytaj dalej...