"Mikrodermabrazja diamentowa podczas ciąży"

Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku

Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.

Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.

Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.

Mikrodermabrazja diamentowa ma różne formy

Zabieg ten ma kilka typów – dzięki czemu możemy go idealnie dostosować do cery. Rzadko kiedy zabieg ten wykonuje się w pojedynkę. W przypadku np. skóry, która wymaga mocnej pielęgnacji, często mikrodermabrazja diamentowa jest łączona z kuracją leczniczą. Zabieg ten stanowi ponadto nierzadko dodatek to peelingów chemicznych z kwasami. Jeśli skóra natomiast ma także widoczne wysuszenie, poleca się wzbogacenie mikrodermabrazji diamentowej o sonoforezę. Jest jeszcze mikrodermabrazja z ultradźwiękami – ta pozwala nie tylko dokładnie oczyścić cerę, ale i dostarczyć jej wielu aminokwasów i innych ważnych, odżywczych składników. W efekcie otrzymamy nie tylko młodziej wyglądającą i czystą skórę, ale i pełną witalności.

Osoby, które zmagają się z rozszerzonymi porami i nadmiernym wydzielaniem sebum, powinny zdecydować się na mikrodermabrazję połączoną z głębokim oczyszczaniem, a później z wyciszaniem skóry – np. zabiegiem z maską algową.

Dostępna jest też mikrodermabrazja diamentowa z ampułką – to dobra forma dla osób, którym zależy na wzmocnieniu efektu przeciwstarzeniowego.

Coraz popularniejsza staje się obecnie mikrodermabrazja z zastosowaniem witaminy C – to świetny zabieg na wszelkie przebarwienia na skórze. Dzięki niemu skóra będzie jaśniejsza, lepiej napięta, wyrówna się koloryt, a witamina C dodatkowo wzmocni naczynka i zadziała przeciwstarzeniowo.

Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania

Nie zawsze zabieg jest możliwy do wykonania. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej to m.in. zakażenia wirusowe lub grzybicze, zaawansowane stany trądziku, łuszczyca, opryszczka, słabe naczynia krwionośne, problemy z krążeniem, nowotwory, osłabienie i gorączka, rany czy bliznowce.

Dogłębne oczyszczenie i odżywienie naskórka można przeprowadzić nie tylko w gabinecie. Mikrodermabrazja diamentowa domowa jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, takich jak maseczki, peelingi i żele o silnym działaniu złuszczającym. Najlepiej działa kilkuetapowy zabieg (oczyszczanie, złuszczanie, neutralizowanie i nawilżanie). Mikrodermabrazja diamentowa w domu może być przeprowadzona także za pomocą specjalnego podręcznego urządzenia. Cena takich urządzeń jest bardzo różna, niektóre modele kosztują 200zł, a inne, bardziej zaawansowane, nawet kilka tysięcy złotych. Jednak do domowej pielęgnacji wystarczające są te bardziej proste modele.

Zobacz też:

Zobacz video: Renata Przemyk zdecydowała się na wszczepienie do oka sztucznej soczewki. „To operacja, która może uwolnić od okularów do końca życia”

Jaki przebieg ma zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Głowica diamentowa posiada otwór, który ma połączenie z rurką – ta natomiast posiada ujście w urządzeniu do wykonywania mikrodermabrazji. Zabieg wykorzystuje efekt podciśnienia, przez co zasysana jest skóra, a tam masowana i zwiększa się jej ukrwienie. Stymuluje się tym samym produkcja kolagenu, wygładzają się zmarszczki, skóra pobudza się do regeneracji i naprawiania uszkodzeń, poprawia się krążenie limfy, skóra zyskuje lepsze zdolności obronne. Podczas przesuwania głowicy dochodzi ponadto do ścierania niedoskonałości na powierzchni cery.

Zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo i kontrolowana głębokość ścierania. Możemy ponadto wykonywać zabieg dość często – nawet co 2 tygodnie – więc nie trzeba długo czekać na efekty. To także świetna alternatywa dla peelingów chemicznych – osoby, które mają alergie na składniki takich peelingów na pewno docenią zalety mikrodermabrazji diamentowej.

Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...