Olej kokosowy jako naturalny krem pod oczy - Skuteczność i Korzyści

WYBIERZ LUSIME
ODŻYWCZY KREM NA CIENIE POD OCZAMI KUP TERAZ

Olej warto byłoby stosować przynajmniej raz dziennie, rano albo wieczorem. Lepszym rozwiązaniem wydaje się być jednak wieczorna aplikacja tego naturalnego kosmetyku. W nocy skóra znacznie lepiej chłonie bowiem składniki aktywne zawarte w preparatach pielęgnacyjnych

Olej koksowy pod oczy nie powinien być jednak jedynym elementem pielęgnacji. Skóra pod oczami wymaga bowiem specjalnej troski. Bardzo szybko widoczne są na niej pierwsze oznaki starzenia się skóry. Opieranie pielęgnacji wyłącznie na oleju kokosowym mogłoby okazać się niewystarczające. Należałoby więc zainwestować w dobry jakościowo krem pod oczy. Najlepiej sięgać po produkty o naturalnym składzie. Poszukujmy w nich wyciągów, ekstraktów, a także olejów roślinnych. Kremy należy aplikować zawsze na starannie oczyszczoną skórę pod oczami. Bardzo ważne jest również to, aby krem wklepywać, a nie wcierać. Wcieranie może bowiem rozciągnąć skórę i doprowadzić do pojawienia się zmarszczek. Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że olej kokosowy na zmarszczki pod oczami ma szansę skutecznie zadziałać. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż olej z orzecha kokosowego nie rozwiąże wszystkich problemów. Może oczywiście nawilżyć i delikatnie rozjaśnić skórę, ale nie będą to efekty spektakularne. Równolegle z olejem kokosowym należałoby stosować dobrze dobrany krem, najlepiej ten o naturalnym składzie.

Olej kokosowy pod oczy – czy warto?

Olej kokosowy pod oczy cieszy się dość dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to produkt stosunkowo tani, a także ogólnodostępny. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób należy stosować ten specyfik. Warto również być świadomym właściwości oleju kokosowego i nie oczekiwać od niego zbyt wiele.

Olej kokosowy pod oczy to produkt, który ma szansę skutecznie zadziałać. Warto jednak wyposażyć się w odpowiedni produkt. Najwięcej dobroczynnych właściwości posiada nierafinowany olej z orzecha kokosowego. Czego można się po nim spodziewać?

Przede wszystkim, olej kokosowy pod oczy pomoże:

  • zredukować cienie pod oczami,
  • zmniejszyć worki,
  • zniwelować zmarszczki pod oczami.

Dlaczego olej kokosowy pod oczy tak dobrze wpływa na kondycję skóry? Przede wszystkim dlatego, iż zawiera on cenne przeciwutleniacze, które zapobiegają namnażaniu się wolnych rodników. Ponadto, olej kokosowy charakteryzuje się działaniem przeciwgrzybiczym oraz przeciwbakteryjnym. Dzięki temu może skutecznie zapobiec pojawianiu się niedoskonałości oraz przebarwień skóry.

Zobacz co wybrać na obrzęki pod oczami

Olej kokosowy nierafinowany czy rafinowany − który lepszy w pielęgnacji

Ilość składników odżywczych przemawia zdecydowanie za nierafinowanym olejem kokosowym. Nie można jednak zapominać, że doskonale natłuści i wygładzi włosy również olej nierafinowany. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na dogłębnym nawilżeniu i odżywieniu skóry, warto postawić na olej ekologiczny, tłoczony na zimno. Ja wybieram oleje nierafinowane. Bezzapachowe oleje wykorzystuję do robienia peelingów i olejowania włosów, gdy akurat nie mam pod ręką oleju tłoczonego na zimno, bo akurat został wykorzystany do fit wypieków i duszonych warzyw 😉

Warto zainwestować w większy słoik nierafinowanego oleju kokosowego, np. Bio Planete i wykorzystywać go zarówno do gotowania, jak i pielęgnacji. Za litr tego oleju zapłacimy ok. 60 zł.

Ja używam oleju kokosowego codziennie, dlatego zawsze muszę mieć oddzielne pudełeczko na szafce nocnej. Bardzo cenię tłoczony ręcznie na zimno z orzechów kokosowych pochodzących z ekologicznych upraw na Sri Lance olej Be Organic (42 zł/250 ml). Świetnie sprawdza się w roli balsamu i doskonale odżywia włosy (polecam wcieranie w zniszczone końcówki).

A Wy jak wykorzystujecie olej kokosowy? Macie swój ulubiony? 🙂

Zawartość witaminy E w nasionach rośliny chroni organizm przed stresem oksydacyjnym stan zagrażający zdrowiu, który może doprowadzić do powstania nowotworów oraz powoduje osłabienie działania wolnych rodników, które odpowiadają za.

Czytaj dalej...

Nasiona krokosza barwierskiego wykorzystywane do pozyskania oleju charakteryzują się także wysoką zawartością jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, którymi warto zastępować powszechnie występujące w tradycyjnej diecie tłuszcze nasycone.

Czytaj dalej...

Przed wiekami stanowił źródło barwników stosowanych między innymi przy wytwarzaniu ubrań - znajdująca się w jego kwiatach kartamina, zwana też hiszpańską czerwienią, ma bowiem silne właściwości koloryzujące.

Czytaj dalej...

miażdżyca ze względu na zdolność do zapobiegania zlepianiu się płytek krwi i tworzeniu zakrzepów w świetle naczyń krokosz może służyć profilaktycznie przeciwko powstawaniu blaszki miażdżycowej w naczyniach.

Czytaj dalej...