Efekty depilacji olejem z krokosza - Piękna skóra bez zbędnego owłosienia
Właściwości oleju z krokosza
Olej z krokosza jest cennym źródłem pożytecznych dla zdrowia człowieka wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, w tym zwłaszcza linolowego, a także linolenowego, oleinowego czy stearynowego. Związki te mają liczne właściwości prozdrowotne, w szczególności kardioprotekcyjne (ochronne dla układu sercowo-naczyniowego).
Dzięki nim, regularnie stosowany olej krokoszowy może obniżać poziom złego cholesterolu, co stanowi element profilaktyki miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, zawałów czy udarów.
Właściwości zdrowotne oleju z krokosza są związane także z zawartością innych składników, wśród których wymienić można między innymi witaminy A i E oraz fitosterole.
Cały ten zestaw, oprócz wyżej wymienionych korzyści, zapewnia również działanie między innymi:
- przeciwcukrzycowe,
- przeciwzapalne,
- wykrztuśne,
- łagodzące zaparcia.
Dodatkowo można wspomnieć o roli oleju z krokosza barwierskiego w kosmetyce. Ze względu na skład i działanie, nadaje się między innymi do pielęgnacji cery trądzikowej, objętej stanem zapalnym i łojotokiem.
Dzięki bardzo silnym właściwościom antyoksydacyjnym witaminy E, może też być używany na co dzień, jako specyfik spowalniający procesy starzenia, wygładzający, chroniący przed promieniowaniem ultrafioletowym. Jest też polecany, jako skuteczny domowy środek do depilacji.
Olej krokoszowy – właściwości i zastosowanie na skórę i włosy
Olej krokoszowy to drogocenny składnik, który sprawi że nasza skóra będzie gładka, jędrna i nawilżona, a włosy odżywione. Jak stosować olej z krokosza na skórę i włosy?
Choć początkowo olej krokoszowy stosowany był przede wszystkim w kuchni, od kilka lat zyskuje dużą popularność w kosmetyce. Olej z krokosza barwierskiego poprawia kondycję skóry i włosów. Nie tylko spowalnia procesy starzenia się skóry, ale także usuwa cellulit i rozstępy. Włosy po jego użyciu są wyraźnie odżywione, błyszczące i rosną zdrowsze. Olej ten można wykorzystać na wiele sposobów, między innymi do kąpieli, metody OCM czy olejowania włosów.
Olej z krokosza barwierskiego – do picia i do jedzenia
Olej krokoszowy warto stosować również wewnętrznie – jako dodatek do potraw lub koktajli. Uwaga! Oleju nie należy podgrzewać, gdyż utraci swoje właściwości. Wśród dolegliwości, w których taka terapia może przynieść ulgę, wymienia się między innymi:
- Choroby serca i układu krążenia – wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że olej krokoszowy wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu. Tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, ataku serca czy udaru mózgu.
- Osłabioną odporność – duża zawartość kwasu linolowego pozytywnie wpływa na układ immunologiczny.
- Cukrzyca – olej z krokosza obniża poziom glukozy we krwi.
- Przeziębienie lub grypa – olej ma działanie napotne oraz wykrztuśne.
- Bolesne miesiączkowanie oraz objawy menopauzy – olej krokoszowy reguluje poziom prostaglandyn w organizmie.
Zobacz film: Zdrowe nawyki żywieniowe. Źródło: Dzień Dobry TVN