Olej z drzewa herbacianego - naturalne lekarstwo na pryszcze i nie tylko

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny dezodorant

Działanie antybakteryjne olejku z drzewa herbacianego może pomóc w kontrolowaniu zapachu pod pachami związanego z poceniem.

Sam pot nie pachnie. Jednak gdy wydzieliny z gruczołów potowych łączą się z bakteriami na skórze, wytwarzany jest zapach od umiarkowanego do silnego.

Twój obszar pod pachami zawiera dużą koncentrację tych gruczołów i jest głównie odpowiedzialny za to, co powszechnie określa się jako „zapach ciała”. Właściwości przeciwbakteryjne olejku z drzewa herbacianego sprawiają, że jest on idealną naturalną alternatywą dla komercyjnych dezodorantów i antyperspirantów.

Streszczenie: Olejek z drzewa herbacianego zawiera związki zwalczające bakterie odpowiedzialne za zapach ciała. Można z niego zrobić bezpieczny i skuteczny dezodorant.

Czym jest i jak działa olejek z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego pochodzi z liści Melaleuca alternifolia, małego drzewa pochodzącego z Queensland i Nowej Południowej Walii w Australii.

Chociaż Melaleuca alternifolia jest znana jako drzewo herbaciane, nie należy jej mylić z rośliną wytwarzającą liście używane do produkcji herbaty czarnej, zielonej i oolong.

Olejek z drzewa herbacianego był używany przez Aborygenów jako tradycyjna medycyna od wieków. Ci rdzenni Australijczycy miażdżą liście drzewa herbacianego, aby wydobyć olej, który jest następnie wdychany w celu leczenia kaszlu i przeziębienia lub nakładany bezpośrednio na skórę w celu gojenia.

Obecnie olejek z drzewa herbacianego jest powszechnie dostępny jako 100% nierozcieńczony lub „czysty” olej. Dostępne są również formy rozcieńczone, o mocy od 5 do 50% w produktach przeznaczonych do skóry.

Olejek z drzewa herbacianego zawiera kilka związków, w tym terpinen-4-ol, które, jak wykazano, zabijają niektóre bakterie, wirusy i grzyby.

Terpinen-4-ol wydaje się również zwiększać aktywność białych krwinek, które pomagają zwalczać zarazki i innych obcych najeźdźców.

Te właściwości zwalczające zarazki sprawiają, że olejek z drzewa herbacianego jest cenionym naturalnym środkiem do leczenia bakteryjnych i grzybiczych schorzeń skóry, zapobiegania infekcjom i wspomagania gojenia.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o wielu zastosowaniach i zaletach tego wszechstronnego olejku.

Olejek z drzewa herbacianego może pozbyć się grzyba paznokci

Infekcje grzybicze paznokci są dość powszechne. Chociaż nie są niebezpieczne, mogą być nieestetyczne. Niektóre leki mogą leczyć grzybicę paznokci, chociaż niektórzy ludzie mogą preferować bardziej naturalne podejście.

Wykazano, że olejek z drzewa herbacianego pomaga pozbyć się grzyba paznokci, gdy jest stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi naturalnymi lekami.

W kontrolowanym badaniu ludzie z grzybicą paznokci stosowali przez sześć miesięcy prosty olejek z drzewa herbacianego lub lek przeciwgrzybiczy. Pod koniec badania około 60% osób w każdej grupie doświadczyło częściowego lub całkowitego ustąpienia grzyba.

Możesz użyć kilku kropli samego olejku z drzewa herbacianego lub zmieszać go z równą ilością oleju kokosowego i nałożyć na dotknięty obszar. Pamiętaj, aby umyć ręce natychmiast po nałożeniu, aby uniknąć rozprzestrzeniania się grzyba na inne obszary.

Streszczenie: Olejek z drzewa herbacianego wydaje się być równie skuteczny w zwalczaniu grzybiczych infekcji paznokci, jak leki przeciwgrzybicze stosowane na ten obszar.

Miód Manuka

Miód Manuka to kolejny starożytny naturalny środek na pozbycie się wyprysków.

Spośród różnych rodzajów dostępnego miodu, miód Manuka jest jednym z najlepszych, którego można wykorzystać dla Twojej skóry. Posiada najsilniejsze właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne i może pomóc wyraźnie zmniejszyć pory i zapobiec trądzikowi.

Aby korzystać z miodu Manuka, należy delikatnie wmasować niewielką ilość miodu na obszarze dotkniętym trądzikiem, przykryć ciepłym wilgotnym ręcznikiem i pozostawić na około 30 minut. Następnie należy zmyć miód ciepłą wodą.

Niektóre osoby dodają cynamonu do miodu, który ma również właściwości antybakteryjne i może powstrzymać rozwój bakterii i grzybów. 1 łyżkę miodu wymieszaj z 1/3 łyżeczki cynamonu, nałóż mieszaninę na twarz, trzymaj 30min, następnie spłucz ciepłą wodą.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych, antyseptycznych i przeciwzapalnych. Może skutecznie odblokowywać zatkane pory, a także przyczyniać się do zmniejszenia stanu zapalnego i infekcji.

Aby użyć olejek z drzewa herbacianego do demakijażu, należy rozcieńczyć go w oleju nośnikowym. Do 2% koncentratu należy dodać 10-12 kropli olejku z drzewa herbacianego na 30 ml oleju nośnikowego. Mieszanina nie powinna zawierać więcej niż 5% olejku eterycznego. Zanurz wacik w mieszaninie olejku z drzewa herbacianego i delikatnie oczyszczaj skórę. Pozostaw na około 30 minut.

W przeciwieństwie do innych olejków eterycznych (oprócz oleju lawendowego), olejek z drzewa herbacianego można stosować bezpośrednio do krosty bez rozcieńczenia. Należy jednak pamiętać, że w przypadku stosowania olejku na większe powierzchnie skóry, zalecane jest, aby je rozcieńczyć ze względu na wysokie stężenie.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe budują błony komórkowe naszego ciała i biorą udział w syntezach substancji biologicznie czynnych, które regulują pracę układu sercowo-naczyniowego, pracę ośrodkowego układu nerwowego, pracę obwodowego układu nerwowego.

Czytaj dalej...

Są one odpowiedzialne za stymulację procesów biologiczno-fizjologicznych zachodzących w naszym organizmie i skórze Znaczenie terapeutyczne i kosmetyczne oleju konopnego, Anna Kurek-Górecka, Radosław Balwierz, Paulina Mizera, Maciej Nowak, Ewa Żurawska-Płaksej.

Czytaj dalej...

Pamiętajmy często spotykany zwrot z pierwszego tłoczenia wcale nie oznacza, że olej był tłoczony na zimno Warto zatem uważniej czytać etykiety, zwracać uwagę na certyfikaty, by wybrać jak najlepszej jakości organiczny nierafinowany olej kokosowy.

Czytaj dalej...

W ostatnich badaniach wykazano, że użytkownicy marihuany, posiadający specyficzny wariant genu AKT1 kodującego kinazę białkową są narażeni na znacznie zwiększone ryzyko rozwoju psychozy aniżeli utrzymujący abstynencję.

Czytaj dalej...