Olejek na blizny - Skuteczne metody redukcji blizn na twarzy

Blizny po trądziku – jakie kosmetyki wybierać?

Walcząc z bliznami potrądzikowymi należy zawsze wybierać preparaty dostosowane do rodzaju zmian, miejsca występowania i ilości. W wielu przypadkach sprawdza się dedykowany krem na blizny lub kosmetyki, które zawierają wiele składników aktywnych. Do popularnych preparatów zaliczamy:

To specjalistyczna pielęgnacja ciała i skóry w przypadku blizn, rozstępów, nierównomiernego kolorytu i skóry starzejącej się i skóry odwodnionej. W składzie znajdziemy innowacyjny PurCellin Oil, witaminę E, olejki z rumianku, lawendy, rozmarynu i nagietka. Olejek z powodzeniem można stosować na twarz i inne partie ciała. Nietłusta formuła bardzo łatwo się wchłania. Hipoalergiczny skład spełni oczekiwania osób ze skórą wrażliwą.

To specjalistyczny krem na blizny w postaci serum na noc na bazie 2% czystego retinolu, koenzymu Q10 i skwalanu. Efektywnie stymuluje skórę do odnowy i redukcji zmarszczek, przebarwień i zmian potrądzikowych. Moc tych składników sprawia, że skóra nabiera młodzieńczej jędrności i elastyczności. Proces złuszczania pozwala zmniejszyć przebarwienia posłoneczne, zmiany hormonalne i blizny potrądzikowe. Retinol zwęża pory i reguluje produkcję sebum. Koenzym Q10 w składzie to natomiast najsilniejszy antyoksydant, który chroni skórę i jest swego rodzaju antyrodnikową tarczą. Serum warto nakładać co 3 dni z czasem zmniejszając odstępy czasowe.

To preparat eksfoliujacy 35% o pH 2.0, który zawiera szerokie spektrum działania. Kwas glikolowy od Apis złuszcza warstwę rogową naskórka, wygładza blizny potrądzikowe i wspiera regenerację skóry wrażliwej. Sprawia, że skóra jest wygładzona, nawilżona i odświeżona. Dodatkowo preparat zwiększa absorpcję stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych. To właśnie kwas glikolowy ze wszystkich kwasów AHA jest najbardziej aktywny i głęboko wnika w głąb skóry. Osłabia wiązania między keratynocytami. Dzięki temu zmniejsza się grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka.

Jak usunąć blizny? Zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Z jakich zabiegów można skorzystać, aby pozbyć się niechcianego i nieestetycznego śladu po ranie? W leczeniu blizn potrądzikowych czy poospowych pomogą też zastrzyki z kwasu hialuronowego, które uzupełniają luki w tkance, czy zastrzyki z tłuszczu pobranego z ciała pacjenta. Na blizny przerostowe lub keloidowe stosuje się też zastrzyki z kortykosteroidów. Roztwór kortykosteroidu wstrzykiwany bezpośrednio w bliznę, powoduje zerwanie wiązań między włóknami kolagenu i zmniejsza ilość tkanki bliznowatej pod skórą.

Oprócz peelingów i zastrzyków wiele osób z bliznami decyduje się na zabiegi w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej, Mowa tu np. o mikroigłowaniu, które polega na nakłuwaniu miejsca blizny drobniutkimi igłami. Nakłucia powodują niewielkie zranienia, które organizm zaczyna zabliźniać i regenerować, stymulując produkcję kolagenu.

Na tej samej zasadzie działa terapia laserem – promień uszkadza skórę w miejscu blizny zmuszając ją do ponownego zabliźniania się.

Niektóre zabiegi laserem usuwają górną warstwę skóry, co zmniejsza widoczność blizn, podobnie jak mikrodermabrazja. To zabieg, w czasie którego blizna zostaje „ścięta”, przez co jest cieńsza i jaśniejsza.

Inną metodą jest mezoterapia igłowa, w trakcie której w bliznę wystrzykuje się substancje pobudzających regenerację tkanek i produkcję włókien kolagenowych.

Blizny zanikowe

To blizny pozostawione przez ospę wietrzną lub trądzik. Mają wygląd dziur w skórze, ponieważ powstają na skutek zaniku tkanki w miejscu po wyprysku wywołany ospą czy trądzikiem. Często są ciemniejsze niż reszta skóry.

Blizny przerosłe

Są częstym etapem gojenia się rany po urazie czy operacyjnej. Pojawiają się na skutek skutkiem nieprawidłowego odkładania się włókien kolagenowych. Blizny przerosłe są ciemne i grube, ale nie rosną poza obszarem rany. Zmniejszają się z biegiem czasu, a nawet cofają.

Blizny po trądziku – co to jest i jak powstają?

Mówiąc o bliznach po trądziku należy najpierw dokładnie zdefiniować czym jest trądzik. W skrócie jest to przewlekła choroba dermatologiczna, która charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych w postaci zaskórników, grudek i torbieli ropnych na twarzy. Czasem zmiany skórne występują na plecach i dekolcie. Przyczyną powstawania trądziku jest zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które przyczyniają się do rozregulowania gospodarki hormonalnej. Innymi przyczynami są także zła dieta i nieprawidłowa pielęgnacja.

Lekarze zauważają, że trądzik może występować u osób w każdym wieku. Po trądziku często występują blizny, które trudno usunąć i zredukować. Czerwone Blizny to nic innego jak zmiany skórne, który występują w wyniku poważnego uszkodzenia skóry właściwej. W tym miejscu skóra zostaje zastąpiona przez tkankę łączną włóknistą. Te nieestetyczne zmiany na skórze zwykle są wgłębieniami i zapadnięciami o nieregularnym kształcie i głębokości. Mówiąc o bliznach warto wiedzieć, że z wiekiem w skórze występuje mniej kolagenu. Oznacza to, że blizny mogą się pogłębiać i być bardziej widoczne. Do najpopularniejszych rodzajów blizn potrądzikowych zaliczamy:

  • blizny przerostowe – występują w postaci grubych, twardych i wypukłych guzków,
  • blizny zanikowe – mają wygląd pofałdowanej skóry lub charakterystycznych wgnieceń o różnej głębokości i wielkości,
  • blizny przebarwieniowe – występuje jako jasnobrązowe lub różowe przebarwienia.

Statystyki pokazują, że widoczne i czerwone blizny po trądziku występują nawet u 90% osób dotkniętych trądzikiem. Zmiany skórne są najczęściej wynikiem nieprawidłowego leczenia lub błędów popełnianych podczas codziennej pielęgnacji skóry. Wiele osób samodzielnie wyciska lub rozdrapuje krostki i zaskórniki. To błąd! Podczas takiego “domowego zabiegu” dochodzi bardzo często do zakażenia bakteryjnego i wystąpienia stanów zapalnych. Oznacza to, że uszkodzona tkanka nie goi się prawidłowo, czego efektem są nieestetyczne zmiany skórne.

Plastry, żele, kremy i inne preparaty na blizny

Blizny stanowią nieestetyczny problem, zwłaszcza jeśli znajdują się w odsłoniętym miejscu. Towarzyszą im zwykle nieprzyjemne odczucia, jak np. mrowienie, ból, uczucie ciągnięcia, swędzenie. Nie zawsze przyczynami ich powstania muszą być operacje czy urazy. Często są wynikiem trądziku czy przechorowania ospy. I choć istnieją domowe sposoby na blizny, to warto skorzystać z profesjonalnych produktów. W tej kategorii znajdziesz preparaty na blizny. Sprawdź, który z nich będzie odpowiedni dla Ciebie.

Następnie skórę głowy należy umyć delikatnym szamponem, pozbawionym mocnych detergentów, a na końcówki nałożyć odżywkę emolientową , która sprawi, że uzyskane nawilżenie pozostanie we włosach na dłużej.

Czytaj dalej...

czyli JAK PRZY POMOCY OLEJU RYCYNOWEGO zlikwidować ból stawów, poprawić trawienie, krążenie krwi, pracę wątroby, złagodzić napięcia bólu przedmiesiączkowego, zlikwidować dolegliwości spowodowane przez żylaki, zmiany skórne alergię, zaparcia a nawet na chrapanie i wiele innych dolegliwości ponad 20 przepisów z olejem rycynowym.

Czytaj dalej...

Stosując metodę oczyszczania twarzy olejami jako część rutynowej pielęgnacji skóry jest przede wszystkim łagodniejsza, niż przy użyciu komercyjnych środków oczyszczających, które mają tendencję do zrywania warstwy ochronnej naskórka.

Czytaj dalej...

Ważne jest jednak pamiętać, że olejek z drzewa herbacianego powinien być stosowany ostrożnie najlepiej rozcieńczony innym olejem nośnym, takim jak olej kokosowy czy jojoba, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Czytaj dalej...