Olej rycynowy na pryszcze - naturalne rozwiązanie dla pięknej skóry

OLEJ RYCYNOWY – JAK PRZYGOTOWAĆ OLEJ RYCYNOWY NA 24 PROBLEMY ZDROWOTNE

Przepis podstawowy na w/w dolegliwości ze zdrowiem

– Do tych celów olej rycynowy jest stosowany w formie okładów.

Oto jak je zrobić:

Okłady umożliwiają prawidłowe wchłanianie oleju i wykorzystanie jego właściwości.

Przygotowanie ich jest proste i bardzo skuteczne.
Aby wykonać te okłady potrzebne będą:
-czyste ściereczki lub gaza
-plastikowa folia kuchenna
-ręcznik
-termofor

Przygotowanie i stosowanie:

1.Oczyść dany obszar niewielką ilością wody z dodatkiem sody oczyszczonej w celu właściwej dezynfekcji.

2.Namocz tkaninę w oleju rycynowym i umieścić na tym obszarze.

3.Pokryj folią kuchenną.

4.Przyłóż termofor z ciepłą wodą do kompresu.

5.Na koniec, owiń wszystko ręcznikiem. Pozwoli to utrzymać ciepło dłużej.

6.Odczekaj 1 godzinę.

7.Usuń wszystko i obmyj dużą ilością wody.

8.Powtarzaj procedurę codziennie jednak nie dłużej niż przez 40 dni

Polecane

Grota solna - co to jest? Jakie ma działanie i właściwości? Kąpiel kwasowęglowa - sucha, mokra. Jakie ma działanie?

Olej rycynowy do odżywiania krzewów róż

Olej rycynowy może mieć pozytywny wpływ na rośliny. Działa jak naturalny pestycyd – zwalcza mszyce i przędziorki, odstrasza szkodniki. Popryskane nim owady przestają oddychać, co doprowadza do ich śmierci. Ten tani produkt z apteki ma właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, zapobiegnie powstawaniu na przykład mączniaka prawdziwego. Olej rycynowy i zawarte w nim kwasy tłuszczowe stymulują także wzrost roślin wspomagając korzenie.

By przygotować odżywkę do róż z oleju rycynowego, wystarczy wymieszać 1 łyżkę specyfiku z 10 litrami wody (najlepiej deszczówki). Nawóz ten można stosować raz w miesiącu. Najlepiej wieczorem lub w pochmurny dzień. Natomiast do oprysku mieszamy łyżkę oleju rycynowego z litrem wody i kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Rośny pryskamy otrzymaną w ten sposób mieszanką raz na 2-3 tygodnie. Podczas zabiegu szczególnie zwracamy uwagę na łodygi i spód liści. Pamiętajmy, że oprysku nie przeprowadzamy w słoneczny dzień.

Najczęściej spotykanamy chlorozę liści u róż latem. Spowodowana jest niedoborami żelaza. Do jej objawów należy żółknięcie blaszki liściowej pomiędzy wciąż zielonymi nerwami. Liście na szczytach pędów przebarwiają się na coraz jaśniejszy odcień, czasem stają się zupełnie kremowo-białe

Czarna plamistość róży to choroba trudna do zwalczenia. Poznajemy ją dzięki tworzącym się na liściach rośliny plamom w kolorze brunatnym. Z czasem czernieją one i stają się okrągłe. Choroba ta prowadzi do żółknięcia listków rośliny i ich opadania. Pierwsze objawy choroby występują już na początku lata

Kolejną grzybową chorobą, która często atakuje róże, jest mączniak rzekomy. Poznajemy go po ciemnych plamkach na liściach, które pokrywają się szarym nalotem. Powoduje opadanie liści i deformację płatków kwiatów

Mączniak prawdziwy natomiast rozpoznawany jest po białym nalocie na pędach, kwiatach i wierzchniej stronie liści. Jest on w stanie zahamować kwitnienie róż oraz zdeformować roślinę

Olej rycynowy na zmarszczki

Olejek rycynowy pozyskiwany jest z nasion rącznika pospolitego i znany z dobroczynnego działania m.in. na układ pokarmowy. Przede wszystkim wyróżniają go właściwości pielęgnacyjno-lecznicze, wpływające na zdrowie i wygląd skóry. Olej rycynowy możesz stosować na zmarszczki pod oczami, na czole, szyję czy dekolt. Sprawdzi się zarówno w kuracjach odmładzających, jak i w walce z niektórymi niedoskonałościami i problemami dermatologicznymi.

Omawiany olejek to naturalne i bogate źródło antyoksydantów i kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-9 . Dzięki zawartym w nim substancjom aktywnym bierze udział w stymulowaniu produkcji kolagenu. To za jego sprawą skóra może odzyskać sprężystość, miękkość i gładkość. Właściwości kolagenu sprawiają, że zmarszczki są mniej widoczne, płytsze, a cera wydaje się równiejsza i bardziej jednolita pod względem koloru. Olejek chroni również skórę przed wolnymi rodnikami i innymi szkodliwymi czynnikami utleniającymi, które sprzyjają niszczeniu komórek skóry i powodują utratę jej wiotkości.Emulsję rycynową możesz stosować w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Już po kilku zabiegach poczujesz, że skóra jest głęboko nawilżona, świeża i pełna naturalnego blasku. Poza tym z pomocą olejku zredukujesz blizny różnego pochodzenia, a zwłaszcza potrądzikowe. Stosuj go również po zagojeniu się ran na ciele. Zawarte w nim dobroczynne związki chemiczne przyspieszają regenerację i zapobiegają powstawaniu nieestetycznych przebarwień i śladów. Olejek rycynowy polecany jest na zmarszczki oraz do pielęgnacji niektórych problemów skórnych również ze względu na niski współczynnik komendogenny, co oznacza, że nie powoduje zatykania porów i nie wzmaga powstawania wyprysków czy nadprodukcji sebum.

Żel na blizny , poza silikonem medycznym, może zawierać ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej, witaminę C i E, a także filtry SPF 15 , które pomagają zabezpieczać zmiany przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Czytaj dalej...

Zmiany klimatu związane z wahaniami temperatury, szkodliwe działanie promieni słonecznych, otaczające nas zanieczyszczenia czy suche powietrze to zaledwie przykłady niekorzystnych czynników, z jakimi każdego dnia zmaga się nasza skóra.

Czytaj dalej...

owoce cytrusowe cytryna, pomarańcza, grejpfrut - eliminują trądzik i zaskórniki, a także delikatnie wybielają skórę i przywracają jej elastyczność olejki te są fototoksyczne, dlatego nie można ich stosować przy długotrwałej ekspozycji na słońce.

Czytaj dalej...

Ważne jest jednak pamiętać, że olejek z drzewa herbacianego powinien być stosowany ostrożnie najlepiej rozcieńczony innym olejem nośnym, takim jak olej kokosowy czy jojoba, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Czytaj dalej...