Olejek na pryszcze - Skuteczne sposoby na walkę z niedoskonałościami skóry

Plastry na pryszcze – jak wybrać najlepsze plastry na twarz?

Plastry na pryszcze w zaledwie kilka godzin niwelują widoczność zmian skórnych na twarzy i przyspieszają kurację niedoskonałości na niej występujących. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się więcej na temat działania, efektów oraz cen plastrów na pryszcze.

Nie od dziś wiadomo, że rynek stara się dostosować do potrzeb swoich klientów. Jeśli chcesz mieć rano gładką, czyli pozbawioną przebarwień, skórę twarzy, istnieje kosmetyk, który ci to zapewni. Wystarczy, że kupisz plastry na pryszcze i zastosujesz je na noc. Produkt ten jest coraz popularniejszy, a jego odbiorcy cenią go za szybkość, skuteczność i łatwość użycia. Jeśli ty również chcesz skorzystać z jego właściwości, koniecznie przeczytaj poniższy tekst, a następnie udaj się do apteki lub odwiedź sklep internetowy z tego typu kosmetykami. W ten sposób za kilka złotych uzyskasz gładką twarz bez zaczerwień i nieestetycznych zmian skórnych.

NAJCIEKAWSZE WPISY

  • Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
  • Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
  • Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
  • Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
  • Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
  • Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
  • Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
  • Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
  • Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
  • Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!

Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…

Jak walczyć ze śladami trądziku za pomocą olejków eterycznych

Wyleczenie pryszczy jest trudne, ale wyeliminowanie skutków po ich zniknięciu jest znacznie trudniejsze. I chociaż istnieje wiele sposobów radzenia sobie z trądzikiem, wypróbuj olejki eteryczne: zawsze preferowane są naturalne środki.

W przypadku cery tłustej, już w pierwszym tygodniu stosowania kosmetyków aromaterapeutycznych obserwuje się czasem efekt wyimaginowanego pogorszenia na skutek intensywnego usuwania sebum z porów.

Które olejki są najlepsze na skórę po trądziku?

Olejki eteryczne działają dobrze na blizny i plamy potrądzikowe, aktywując podziały komórkowe, a także pomagają wyrównać koloryt i teksturę skóry. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze estry to:

  • rozmaryn,
  • lawenda,
  • drzewo herbaciane,
  • cytrynowy,
  • jodła.

Spośród olejów bazowych najlepsze okazały się:

  • olej z kiełków pszenicy – ​​doskonale odżywia, uelastycznia i odmładza skórę (szczególnie odpowiedni dla skóry suchej),
  • rokitnik zwyczajny – działa silnie regenerująco i odżywiająco, chroni i nawilża skórę, pomaga zachować ją gładką, czystą i młodą,
  • olej rycynowy - zmiękcza, odżywia i nawilża skórę, stymuluje regenerację skóry, co pozwala w jak najkrótszym czasie pozbyć się objawów trądziku.

Radzimy przeczytać: Stosowanie olejku z drzewa herbacianego do zwalczania trądziku i blizn potrądzikowych

Czym są plastry na pryszcze? Dlaczego je stosujemy?

Plastry na pryszcze to niewielkie plasterki, często w okrągłym kształcie, które służą do leczenia i maskowania niedoskonałości. Przeważnie wykonane są z folii poliuretanowej, nieprzezroczystej, cienkiej tkaniny lub papieru. Od środka pokryte są odpowiednim dla skóry klejem. Jednak najważniejsze są składniki aktywne, którymi jest plasterek nasączony. W zależności od wyboru produktu są to substancje antybakteryjne, wysuszające, przeciwzapalne lub łagodzące stan zapalny. Plastry na trądzik i inne zmiany skórne są niemal niewyczuwalne na skórze. Niektóre z nich można z powodzeniem dodatkowo przykryć makijażem.

Dlaczego je stosujemy? Pierwsze co przychodzi nam do głowy to to, że te specjalne naklejki skracają czas gojenia się skóry, na której pojawiły się pryszcze. Druga myśl jest zgoła odmienna od tej pierwszej, ponieważ wielu osobom zależy na tym, aby w jakiś sposób zamaskować nieraz duże i widoczne wypryski, których się wstydzimy i nieraz mogą obniżać nasze poczucie pewności siebie.

Warto wspomnieć również o tym, że plasterki stosuje się również po to, aby zapewnić jak najbardziej sterylne warunki leczenia zmian. Naklejki ograniczają dostęp bakterii i wszelkich innych zanieczyszczeń do gojącej się zmiany. Taki sposób na ochronę naruszonego naskórka przyspiesza procesy regeneracyjne, zapobiega często mimowolnemu dotykaniu skóry ze zmianami, rozdrapywaniu i wyciskaniu pryszczy.

Plasterki nie tylko są wygodne w użyciu, ale również skuteczne w działaniu antybakteryjnym, estetyczne, czasem podobne do odcienia skóry, więc prawie niewidoczne. Ostatnio na rynku pojawiły się również naklejki na pryszcze w kształcie gwiazdek, które wyglądają uroczo, jednak nadal spełniają swoją pielęgnacyjną rolę. Taki zabawny akcent na twarzy spodoba się osobom, które lubią się wyróżniać i zaskakiwać wyglądem. Przyzwyczailiśmy się już do widoku taśm na twarzy, które wykorzystuje się w takim zabiegu jak taping twarzy, więc naklejki na pryszcze gwiazdki nie powinny nikogo dziwić.

Olejek rycynowy polecany jest na zmarszczki oraz do pielęgnacji niektórych problemów skórnych również ze względu na niski współczynnik komendogenny, co oznacza, że nie powoduje zatykania porów i nie wzmaga powstawania wyprysków czy nadprodukcji sebum.

Czytaj dalej...

Jeśli słyszałaś o wielu cudownych właściwościach olejku z drzewa herbacianego, lecz nie jesteś pewna jak i kiedy się go stosuje tu przeczytasz o wskazaniach dla tego cennego specyfiku oraz znajdziesz praktyczne porady, jak używać olejku herbacianego.

Czytaj dalej...

Zmiany klimatu związane z wahaniami temperatury, szkodliwe działanie promieni słonecznych, otaczające nas zanieczyszczenia czy suche powietrze to zaledwie przykłady niekorzystnych czynników, z jakimi każdego dnia zmaga się nasza skóra.

Czytaj dalej...

Stosując metodę oczyszczania twarzy olejami jako część rutynowej pielęgnacji skóry jest przede wszystkim łagodniejsza, niż przy użyciu komercyjnych środków oczyszczających, które mają tendencję do zrywania warstwy ochronnej naskórka.

Czytaj dalej...