Poradnik - Płyn do Oczyszczania Twarzy - Klucz do Zdrowej i Promiennej Skóry
Najlepsze olejki do mycia twarzy [Ranking]
Olejki do mycia twarzy świetnie rozpuszczają sebum i radzą sobie z najbardziej trwałym makijażem. Dodatkowo nie wysuszają i podrażniają skóry, a nawet mają właściwości pielęgnacyjnie. Przygotowałyśmy dla was ranking najlepszych olejków do mycia twarzy i demakijażu z KWC.
Olejki do mycia twarzy to kosmetyki, które zdobyły popularność w ostatnich latach za względu na boomu na koreańską pielęgnację. Choć niektóre dziewczyny (zwłaszcza te zmagające się z tłustą skórą) wciąż wzdrygają się na samą myśl o użyciu olejków na twarz, zdecydowanie warto dać im szansę. Odpowiednio dobrane produkty sprawdzą się przy każdym typie cery. Dodatkowo olejki świetnie rozpuszczają sebum, dzięki czemu rewelacyjnie zadziałają również w przypadku cery tłustej i mieszanej.
Dlaczego warto używać olejki do mycia twarzy?
Olejki do mycia twarzy opierają swoje działanie na prostej zasadzie, zgodnie z którą tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Dzięki temu skutecznie usuwają nadmiar sebum, makijaż i zanieczyszczenia, jednocześnie nie naruszając naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka.
Olejki to także witaminy i cenne składniki odżywcze – pielęgnują skórę i wyrównują jej koloryt. Sprawdzą się również przy cerze tłustej i mieszanej, bo delikatne składniki nie podrażniają i nie wysuszają skóry, dzięki czemu wydziela się mniej sebum.
Oczyszczanie twarzy olejkami to pierwszy krok w dwuetapowym oczyszczaniu cery promowanym przez zwolenniczki rozbudowanej koreańskiej pielęgnacji w 10 krokach. Można je jednak z powodzeniem stosować samodzielnie w miejsce żeli i pianek myjących - sprawdzą się w przypadku wszystkich typów cery, w szczególności zaś przypadną do gustu wrażliwcom.
Dopasowanie kosmetyków do oczyszczania twarzy - jakich składników szukać?
Chcąc wskazać kosmetyki do oczyszczania twarzy, na które warto zwrócić uwagę, warto wspomnieć o produktach o łagodnym składzie. Silne detergenty nie sprawdzą się na cerze wrażliwej, suchej, ale i mieszanej i tłustej przy niewłaściwej pielęgnacji na dalszych etapach. Idealnym rozwiązaniem będzie kosmetyk skuteczny w oczyszczaniu, delikatny dla skóry, dbający o barierę hydrolipidową i pozwalający o zachowanie prawidłowego pH.
Choć zwykle unikamy alkoholu w składzie, to dobrze jest pamiętać, że nie każdy z nich będzie szkodliwy przy produktach oczyszczających. Alkohole tłuszczowe, jak cetearyl alcohol może wpływać pozytywnie na stan naszej cery.
Jak powinno wyglądać prawidłowe oczyszczanie twarzy?
Mycie twarzy powinno być codziennym rytuałem, który przeprowadzamy zarówno rano, jak i wieczorem, niezależnie od tego czy w ciągu dnia stosujemy produkty do makijażu. Dobrze jeśli np. wieczorem zastosujemy wieloetapową metodę, czyli demakijaż, mycie i tonizację, które możemy dodatkowo rozbić lub rozszerzyć. Rano możemy postawić na klasyczne oczyszczanie twarzy.
Pozwala to na usunięcie ze skóry kosmetyków kolorowych, zanieczyszczeń, ale też zgromadzonego na skórze sebum. Pamiętajmy też, że posiadanie cery tłustej nie wyklucza stosowania olejów. To właśnie one m.in. pozwalają na usunięcie łoju zalegającego na skórze. Stosowanie peelingów nie będzie natomiast zalecane osobom o aktywnym trądziku. Jeśli nasza cera wymaga jednak głębszego oczyszczania, możemy stosować je raz w tygodniu.
Odpowiednio dobrany tonik zapewni ochronę płaszcza hydrolipidowego skóry i jej mikrobiomu. Dodatkowo pozwoli na zwiększoną zdolność do absorbowania składników w produktach nawilżających i odżywiających, czyli kremach i serum do twarzy. Ma również działanie łagodzące. W oczyszczaniu pomóc mogą nam również zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

OCZYSZCZANIE TWARZY – RANO CZY WIECZOREM?
Niektórym może się wydawać, że twarz należy oczyszczać jedynie wieczorem, po całym, intensywnym dniu. Jednak wieczorna pielęgnacja, nawet ta najdokładniejsza, może być niewystarczająca. Dlaczego? Ponieważ w trakcie snu, kiedy nasze ciało się regeneruje, gruczoły łojowe znajdujące się na twarzy nie przestają pracować. Co więcej, podczas wieczornej pielęgnacji korzystamy z ciężkich kremów lub maści, które mają pomagać naszej cerze, ale często pozostawiają na skórze warstwę, którą rano należy zmyć. Dodatkowo w nocy nasza skóra może się pocić, szczególnie latem. Mamy też kontakt z pościelą – poszewką od poduszki, lub kołdrą na których znajdują się kurz, roztocza oraz bakterie. Wszystkie wymienione powyżej czynniki mają negatywny wpływ na kondycję cery, dlatego ważne jest, aby również o poranku dokonać zabiegów oczyszczających. Oczywiście nie musi być ono tak głębokie jak wieczorne. Wystarczy przetrzeć skórę twarzy, szyi i dekoltu płynem micelarnym lub przemyć ją delikatnym żelem.
Aby prawidłowo i dokładnie oczyścić cerę, powinniśmy skorzystać z prostego schematu trzech kroków. Każdy z nich, przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji oraz stworzy przyjemny, codzienny rytuał, pozwalający się dodatkowo rozluźnić i odprężyć.
