Występowanie Pryszczy w Wczesnej Ciąży - Przyczyny, Objawy i Porady

Wzdęcia i zaparcia

Winę za te objawy wczesnej ciąży ma ponownie progesteron, który zmniejsza perystaltykę jelit oraz rozluźnia mięśnie przewodu pokarmowego. Te same problemy mogą mieć kobiety nieciężarne, w drugiej fazie cyklu, kiedy poziom tego hormonu jest wyższy.

Jak zaradzić obu tym objawom? Trzeba pić przynajmniej 2 litry wody dziennie, poza innymi napojami – to brzmi łatwo, ale mało kto się do tego stosuje.

Jeżeli chodzi o wzdęcia, to w ciąży bezpieczne są leki z substancją simeticon. Jest wiele leków zawierających tę substancję, bez recepty. Ja w I trymestrze zawsze miałam go w torebce. Lek ten działa miejscowo i nie przenika do krwiobiegu.

Przy zaparciach pomaga dieta bogata w błonnik – znowu brzmi łatwo a łatwe nie jest. Jeżeli to nie pomoże, to najbezpieczniejsze są czopki glicerynowe albo laktuloza w syropie. Trzeba brać jej dość sporo, ok. 2 łyżki stołowe 4 razy dziennie – dopiero wtedy daje efekt.

Mdłości w ciąży – kiedy się pojawiają?

Poranne nudności to charakterystyczny objaw ciąży. Choć określane są jako "poranne", tak naprawdę mogą wystąpić o dowolnej porze dnia, a nawet utrzymywać się przez znaczną jego większość. Nudności i wymioty najczęściej zaczynają się w okolicach 4-ego tygodnia ciąży. Nie do końca wiadomo co je powoduje. Prawdopodobnie jest to jeden z objawów, związanych ze wzrostem hormonu gonadotropiny kosmówkowej (hCG) w trakcie ciąży. Nudności nie pojawiają się u każdej kobiety, choć doświadcza ich ponad połowa ciężarnych. Bardziej narażone są na nie mamy, które są pierwszy raz w ciąży lub spodziewają się córeczki. Mdłości w ciąży są często nieprzyjemne dla kobiet. Mogą znacząco obniżać komfort życia i zaburzać wykonywanie codziennych czynności. O ile są łagodne, nie są szkodliwe dla rozwijające się płodu. W przypadku jednak bardzo nasilonych dolegliwości lub utrzymujących się gwałtownych wymiotów, powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

W pierwszych dniach od zapłodnienia raczej nie odczuwa się żadnych dolegliwości. Pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się w okresie, w którym powinna pojawić się miesiączka. Jej brak, szczególnie w połączeniu z charakterystycznymi oznakami zapłodnienia, może skłonić do wykonania testu ciążowego. Kiedy wykonać taki test? Najlepiej w dniu, w którym miała pojawić się miesiączka. Wykonanie testu ciążowego wcześniej niż po upływie 10 dni od zapłodnienia może dać wynik fałszywie negatywny. Ciąża wiąże się ze wzrostem poziomu licznych hormonów. Jednym z nich jest hormon hCG, którego ilość intensywnie rośnie od momentu zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy. Poziom tego hormonu musi być na tyle duży, aby został wykryty w domowym teście ciążowym. Jeśli test przeprowadzony jest zgodnie z zaleceniami producenta, w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki, jego wiarygodność sięga niespełna 100%. Testy ciążowe są niezwykle popularne. Stanowią jedne z najczęściej wykonywanych badań, które można przeprowadzić samodzielnie w domu. Są wygodne w użyciu i pozwalają szybko poznać wynik.

„Miesiączkowe” bóle brzucha

Ból brzucha należą do pierwszych objawów ciąży, które bardzo niepokoją pacjentki. Co więcej, dolegliwość bardzo częsta – dotyczy ok. 80% kobiet. Na szczęście, nie jest niepokojąca dla nas, lekarzy. Jest to zupełnie normalne, że gdy macica rośnie oraz zmienia pozycję, to powoduje to bóle.

Bóle podbrzusza w ciąży są bardzo podobne do tych, które występują w czasie miesiączki, dlatego kobiety tak bardzo się ich obawiają w I trymestrze. Kojarzą się z krwawieniem z macicy, czyli u kobiet w ciąży z poronieniem.

Jeżeli ból jest bardzo dokuczliwy, można brać leki rozkurczowe. Natomiast jeżeli ból jest do zniesienia, ale po prostu Cię niepokoi, to najlepiej nic nie brać i przestać o nim myśleć. Wtedy sam mija.

Jeżeli bólowi brzucha nie twarzyszą żadne inne niepokojące objawy takie jak krwawienie lub nieprawidłowa wydzielina z pochwy to jest to zupełnie normalny i typowy objaw wczesnej ciąży.

Oczywiście są one kwestią indywidualną, u niektórych osób z ciemniejszą miazgą nie będzie żadnych rezultatów, ponieważ jak wspomniano skórka od banana nie wybiela zębów, ponieważ to nie szkliwo odpowiada za ich barwę, lecz właśnie miazga.

Czytaj dalej...

Inne przyczyny powstawania pryszczy podskórnych niewłaściwa dieta, alergie skórne, zakażenia wirusowe zakażenia bakteryjne, zaburzenia w składzie sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, zmiany w procesie rogowacenia naskórka.

Czytaj dalej...

Najczęstszą przyczyną jest spożywanie aromatycznych pokarmów czosnek, cebula , picie alkoholu, palenie papierosów, gromadzenie się resztek jedzenia między zębami gorsza higiena jamy ustnej , zapalenie dziąseł, problemy z układem pokarmowym, ale także suchość w ustach.

Czytaj dalej...

Jego trwałość oceniam jako wystarczającą, nie ściera się z twarzy, wytrzymuje około 6 godzin bez poprawek a cały dzień z małymi poprawkami, co jest bardzo dobrym wynikiem, nie ciemnieje, nie warzy się, nie podkreśla porów i zmarszczek, nie wchodzi mi w skórki, nie roluje się ani się nie waży.

Czytaj dalej...