Skuteczne sposoby na pozbycie się pryszczy na czole - unikaj wyciskania

Motywacja do walki z trądzikiem

Wiadomo, że każdy chłopak z trądzikiem chciałby się go pozbyć. Jednak faceci nie są tak jak dziewczyny przyzwyczajeni do dbania o swój wygląd. My nie wstajemy dwie godziny wcześniej żeby zrobić sobie makijaż, nałożyć maseczkę itd. Z tego powodu trudno jest nam rozpocząć skuteczną i wielotorową walkę z trądzikiem. Czasami zdarza się też, że rezygnujemy z kuracji, bo nie wierzymy w jej powodzenie lub po prostu przyzwyczailiśmy się do naszych pryszczy. To jednak bardzo duży błąd i konieczne jest znalezienie w sobie głębokiej i silnej motywacji aby pokonać trądzik. Nie ważne czy będzie to chęć spodobania się koleżance ze szkoły, podrywania dziewczyn na dyskotekach i imprezach czy po prostu uwolnienia się od głupich docinek kolegów i koleżanek. Ważne aby w tej motywacji wytrwać i osiągnąć swój cel - pozbycie się trądziku.

Ok, łatwo powiedzieć ale jak to zrobić? Po pierwsze musisz skupić się na swoim celu jakim jest pozbycie się problemów skóry, a nie na nich samych. Nie możesz się zamartwiać tym, że Twoja skóra nie wygląda tak jak ta nastolatków z reklam czy filmów. Notabene powoduje to stres i złe samopoczucie, które również wpływają na wzmożenie występowania trądziku. Takie myślenie, nic Ci nie da, a jedynie dodatkowo zaszkodzi i odciągnie od Twojego celu jakim powinna być mocna chęć zmiany swojego życia na lepsze czyli usunięcia pryszczy z Twojej skóry.

Najtrudniejsze są jak zawsze początki. Brak efektów po tygodniu czy dwóch często mnie samego zrażał do stosowania jakichś środków, dlatego gdy opracowałem już swoją skuteczną kombinację kosmetyków i suplementów na trądzik stworzyłem tego bloga, aby pomóc mężczyznom podobnym do mnie. Dzięki stosowaniu moich metod zauważalne rezultaty otrzymasz już w pierwszych dniach, co pomoże Ci dalej kontynuować zmagania się z trądzikiem, bo aby ostatecznie pokonać trądzik, tak żeby nie powracał będziesz musiał wytrwać w swoim postanowieniu. Jeśli zauważysz znaczące efekty uwierz mi, że bardzo szybko przyzwyczaisz się do tych kilku rad, które zawarłem w tym blogu, a zapewne jeszcze podłapiesz bakcyla i będziesz testował co działa na Ciebie lepiej, a co trochę mniej i samemu modyfikował moje zalecenia.

Jak pozbyć się pryszczy bez wyciskania - leczenie trądziku

Leczenie trądziku i pryszczy obejmuje różne metody, które mogą być stosowane osobno lub w połączeniu. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby skóry i od decyzji lekarza.

Leczenie farmakologiczne pryszczy może obejmować:

  • Leki do stosowania miejscowego: Preparaty zawierające substancje aktywne, takie jak kwas salicylowy, kwas glikolowy czy nadtlenek benzoilu, mogą pomóc w złuszczaniu martwych komórek, seboregulacji, oczyszczaniu gruczołów łojowych oraz ograniczaniu liczby bakterii. Tym samym zapobiegają powstawaniu zmian.
  • Antybiotyki: Zarówno doustne, jak i miejscowe, są stosowane w leczeniu infekcji bakteryjnych oraz łagodzą stany zapalne.
  • Retinoidy: Preparaty zawierające retinoidy regulują procesy rogowacenia skóry i ograniczają produkcję łoju. Mogą być to produkty stosowane na skórę, jak i doustnie. Te drugie są wybierane w przypadku trądziku o ciężkim przebiegu. Przykładem są preparaty z izotretinoiną. Ze względu na skutki uboczne terapia izotretinoiną musi być prowadzona pod stałym nadzorem lekarskim.
  • Leki hormonalne: W przypadku trądziku na tle hormonalnym lekarz może zalecić leki, takie jak antykoncepcja doustna.

Niekiedy lekarz rekomenduje leczenie światłem. Terapia laserowa lub IPL mogą pomóc w zwalczaniu bakterii i redukcji stanu zapalnego na skórze. Innym sposobem wykorzystania światła w walce z trądzikiem jest fototerapia UVB lub PUVA.

Zabiegi dermatologiczne mogą znacznie pomóc w walce z trądzikiem. Należą do nich np. peelingi chemiczne, czyli oparte na zastosowaniu kwasów. Złuszczają one martwy naskórek, działają antybakteryjnie i seboregulująco, odblokowują pory oraz usuwają przebarwienia potrądzikowe.

Niezwykle ważne w walce z pryszczami jest stosowanie prawidłowej pielęgnacji skóry. Delikatnie oczyszczanie i wystarczające nawilżanie skóry przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków to podstawa radzenia sobie z trądzikiem.

Sposób na pryszcze na czole nr 1: dokładne oczyszczanie, ale bez przesady

Chodzi po prostu o to, żeby skórę oczyścić z zanieczyszczeń, zrogowaciałego naskórka, nadmiaru łoju i (jeśli się da) z bakterii powodujących trądzik. Przy czym należy zrobić to tak, żeby oczyszczanie było jak najdokładniejsze, sięgało jak najgłębiej, ale jednocześnie nie szkodziło skórze.

Tu pojawia się problem: większość środków głęboko oczyszczających może skórę wyszuszać i / lub naruszać jej równowagę biologiczną, a nawet doprowadzać do uszkodzeń mechanicznych.

W tym sposobie najlepiej po prostu posłużyć się dobrym (naprawdę dobrym!) środkiem oczyszczającym. Jeśli masz słabe pryszcze radzę wykorzystać coś z linii Clean & Clear, a jeśli borykasz się z intensywniejszym trądzikiem postaw raczej na ⇒ Hydroviton.CR (dużo intensywniejszy choć bardzo łagodny dla skóry).

Jak powstają pryszcze na plecach?

Pryszcze na plecach powstają najczęściej na skutek nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły łojowe. Wydzielina gruczołów, czyli łój, odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry oraz zapobiega nadmiernej utracie wody i przesuszaniu się skóry. Jest to bardzo istotne szczególnie w okresach letnich, gdy temperatura powietrza jest wysoka. Nadmierna produkcja łoju może jednak spowodować powstawanie czopów, a co za tym idzie – zablokowanie ujścia gruczołu. Dodatkowo w takich zblokowanych mieszkach włosowych znacznie zwiększa się ryzyko namnażania drobnoustrojów, głównie bakterii. Odpowiadają one za powstawanie stanu zapalnego objawiającego się najczęściej zaczerwienieniem [1].

Problem pryszczów na plecach może mieć zróżnicowane podłoże. Najczęstszą jego przyczyną jest nieodpowiednia higiena miejsc dotkniętych zmianami. Miejsca te sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów, dlatego wymagają wyjątkowej higieny i mycia odpowiednimi środkami.

Obok nieprawidłowej higieny do przyczyn powstawania pryszczy należą:

  • predyspozycje genetyczne,
  • czynniki hormonalne,
  • przewlekły stres,
  • nadmierna potliwość,
  • stosowanie niektórych leków,
  • nieprawidłowa dieta,
  • palenie papierosów [1, 2].

Kobiety mogą zauważać nasilenie objawów na kilka dni przed miesiączką.

Oprócz ciągłego podpatrywania świata i uczenia się czegoś nowego, lubi długie spacery, leniwe popołudnia i wieczory w ogrodzie, muzykę i smak kawy najlepszego sprzymierzeńca przy tworzeniu tekstów dla Was.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Mimo że szczoteczka wraz z pastą do zębów jest fundamentalną częścią odpowiedniej higieny jamy ustnej, to niestety nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków, takich jak przestrzenie międzyzębowe.

Czytaj dalej...

Tak przygotowanym akcesorium nabierz odrobinę mocno kryjącego korektora ze słoiczka lub sztyftu sprawdź krem Catrice Camouflage , a potem, delikatnie dociskając gąbkę do skóry, rozprowadź kosmetyk wzdłuż dolnych powiek, wokół skrzydełek nosa i na policzkach jeśli są zaczerwienione.

Czytaj dalej...

Brevoxyl jednak bardziej mi przypasował i używam go już od kilku lat jak tylko pojawią mi się jakieś krostki, pryszcze czy zaskórniki nie stosuję go codziennie, tylko wtedy kiedy coś mi się trafi na twarzy polecam gorąco.

Czytaj dalej...