Przyczyny i leczenie pryszczy na dekoldzie i plecach

Pryszcze na plecach – przyczyny, domowe sposoby, kosmetyki

Pokwitanie, czyli dojrzewanie, to trudny czas nie tylko dla psychiki, ale również ciała. Część hormonów, które stają się w tym czasie nadaktywne, powoduje niechciane i uciążliwe zmiany w wyglądzie. Pryszcze na plecach, twarzy i dekolcie to jedna z największych zmór wśród nastolatków. Jak sobie z nimi radzić?

W tym artykule:
  1. Pryszcze na plecach – przyczyny
  2. Jak pozbyć się trądziku na plecach?
  3. Pryszcze na plecach – kosmetyki na trądzik
  4. Pryszcze na plecach – domowe sposoby pozbywania się ich
  5. Pryszcze na plecach – zabiegi na trądzik
  6. Jak usunąć blizny po trądziku na plecach?

Pryszcze na plecach: leczenie

Gdy na plecach pojawią się pryszcze, wskazana jest konsultacja z dermatologiem, który zaleci odpowiednie leczenie. Jeśli trądzik jest nasilony, zazwyczaj zalecane są te same doustne leki na trądzik, jakie przepisywane są w przypadku trądziku pospolitego: antybiotyki takie jak tetracyklina, doksycyklina czy erytromycyna, a także, trudniejsze do nakładania, antybiotyki do stosowania miejscowego. Lekarz może zapisać również retinoidy, zarówno do stosowania miejscowego (nakładane na skórę osłabiają reakcję zapalną i przyspieszają opróżnianie zaskórników), jak i doustnie. Jedną z metod kuracji stosowanej przede wszystkim w przypadku kobiet pełnoletnich są doustne środki antykoncepcyjne, które hamują produkcję androgenów przez jajniki, co spowalnia syntezę sebum i zmniejsza skłonność do zmian trądzikowych.

Tak jak w przypadku każdej postaci trądziku, skóra pleców pokryta zmianami trądzikowymi wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ważne, by bez przeszkód docierało do niej powietrze, dlatego zaleca się, by unikać obcisłych ubrań – lepsze są przewiewne, z bawełny. Rano i wieczorem plecy trzeba starannie umyć, używając specjalnej szczotki, dzięki której możliwe jest dokładne oczyszczenie skóry. Do mycia najlepiej stosować specjalistyczny żel przeciwtrądzikowy, który lekko złuszcza skórę, nie zatyka porów i ma w składzie substancje antybakteryjne, zmniejszające objawy trądziku.

Jak pozbyć się trądziku na plecach?

Wyleczenie trądziku na plecach to długotrwały proces, który wymaga wiedzy, konsekwencji oraz ścisłej współpracy z lekarzem, który w profesjonalny i bezpieczny sposób poprowadzi proces leczenia choroby. Nie da się ukryć, że leczenie trwa długo, a oczekiwane efekty mogą pojawić się po kilku czy – w przypadku bardzo ciężkiej postaci choroby – nawet kilkunastu miesiącach. Aby pozbyć się tego dokuczliwego i przykrego problemu oraz zapobiec nawrotom choroby, w tym jej następstwom, czyli bliznom, warto uzbroić się w cierpliwość. Jak wyleczyć trądzik na plecach?
Nasza skóra odzwierciedla stan naszego organizmu, a sposobów na trądzik na plecach jest bardzo wiele. Co należy zrobić z trądzikiem na plecach?:
• zadbać o właściwą pielęgnację skóry,
• nawadniać organizm,
• dbać o zbilansowaną, zdrową dietę,
• wprowadzić aktywność fizyczną, która pobudza krążenie i sprzyja dotlenieniu organizmu,
• ograniczyć czynniki stresogenne,
• dbać o regularny sen, który powinien wynosić 7-8 godzin,
• porzucić nałogi,
• często prać ręcznik,
• zadbać o odpowiednią suplementację ze szczególnym uwzględnieniem cynku i selenu,
• nosić luźną odzież z naturalnych, przewiewnych materiałów,
• unikać ekspozycji na słońce,
• unikać mechanicznego usuwania wyprysków na plecach.

Jak usunąć trądzik z pleców? Warto pamiętać o tym, że organizm człowieka to mechanizm, w którym każdy proces jest niejako ze sobą związany, toteż trzeba zadbać o zdrowie holistycznie – na poziomie ciała i psychiki.

Trądzik na plecach – leczenie

Wyeliminowanie wyżej wymienionych czynników, które mogą znacząco przyczynić się do powstawania trądziku na plecach, czasami nie jest wystarczające do tego, aby cieszyć się gładką skórą. W takim wypadku należy rozpocząć leczenie farmakologiczne, które nie tylko pomoże w zniwelowaniu bądź usunięciu powstałych zmian, ale także pozwoli zapobiec bliznom i śladom po trądziku. Wizyta u specjalisty to gwarancja dostosowania odpowiednich leków do trądzikowych zmian na plecach.

Niewątpliwie każda kobieta marzy o tym, aby czas zatrzymał się w miejscu, niestety płynie on nieubłaganie a wraz ze sobą pozostawia po sobie ślady w postaci niechcianych zmarszczek, które są zmorą każdej dojrzałej kobiety.

Czytaj dalej...

Inne przyczyny powstawania pryszczy podskórnych niewłaściwa dieta, alergie skórne, zakażenia wirusowe zakażenia bakteryjne, zaburzenia w składzie sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, zmiany w procesie rogowacenia naskórka.

Czytaj dalej...

Skład Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Fluoride, Cetylpyridinium Chloride, Tetrapotassium Pyrophosphate, Zinc Citrate, Tetrasodium Pyrophosphate, Aroma, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Saccharin, Polysorbate 20, Citric Acid, Sodium Benzoate, Limonene, CI 42051.

Czytaj dalej...

Jego trwałość oceniam jako wystarczającą, nie ściera się z twarzy, wytrzymuje około 6 godzin bez poprawek a cały dzień z małymi poprawkami, co jest bardzo dobrym wynikiem, nie ciemnieje, nie warzy się, nie podkreśla porów i zmarszczek, nie wchodzi mi w skórki, nie roluje się ani się nie waży.

Czytaj dalej...