Przebarwienia na szyi i dekolcie - Jak się ich pozbyć?

Rodzaje pokrzywki – słoneczna, naczyniowa, kontaktowa. Jak je odróżnić?

Zmiany skórne w postaci pokrzywki mogą mieć też postać fizykalną, wywołaną przez czynniki inne niż alergeny, takie jak m.in.:

  • niska temperatura – pokrzywka z zimna,
  • wysoka temperatura i/lub wysiłek fizyczny – pokrzywka cieplna,
  • ucisk – pokrzywka opóźniona z ucisku,
  • promieniowanie słoneczne – pokrzywka słoneczna.

Wyróżnia się też inne rodzaje pokrzywki, do których należą:

  • pokrzywka kontaktowa – zmiany pojawiają się w miejscu, w którym skóra ma kontakt z substancją wywołującą obrzęk (m.in. z tkaninami, kosmetykami, śliną zwierząt),
  • pokrzywka cholinergiczna – objawia się jako grudki z czerwoną otoczką i występuje pod wpływem przegrzania i wysiłku fizycznego,
  • pokrzywka naczyniowa – wywołana jest odkładaniem się kompleksów immunologicznych w ścianach naczyń krwionośnych.

Pryszcze na dekolcie? są sposoby aby się ich szybko pozbyć!

Jeśli powstały na Twoim dekolcie krostki, to może być znak, że nosisz nieodpowiednie ubrania, które wykonane są z nieprzyjaznych dla skóry materiałów.

Sprawdź, czy bluzki i sukienki, które nosisz, są wykonane z oddychającego materiału, szczególnie latem oddychający materiał ma znaczenie, ponieważ skóra poci się intensywniej i musi mieć czym oddychać!

Jeśli powstające krostki na dekolcie wciąż nie znikają, to rozważ wizytę u dermatologa, może być tak, że krostki na dekolcie są oznaką problemów hormonalnych.

Wystarczy, że zrobisz podstawowe badania hormonalne i już będzie wiadomo czy to właśnie hormony odpowiedzialne są za krostki na dekolcie.

Co oznaczają krosty na szyi z tyłu?

Trądzik pospolity atakuje głównie twarz, plecy i ramiona, rzadziej natomiast szyję i dekolt. Jednakże u niektórych pacjentów zmiany skórne występują tylko na plecach, karku czy za uszami.

Pryszcze na karku i plecach przybierające postać guzów i ropnych torbieli są typową oznaką tzw. trądziku ropowiczego, więc rzadkiej odmiany trądziku pospolitego.

Co więcej, krosty na szyi z tyłu z czasem mogą zacząć się zlewać w większe wykwity, a nawet tworzyć owrzodzenia z głębokimi naciekami zapalnymi. Wówczas diagnozuje się u chorego tzw. trądzik skupiony - jest to rzadka odmiana dermatozy, która atakuje głównie młodych mężczyzn.

W bardzo skrajnych przypadkach rozwija się tzw. trądzik piorunujący, który charakteryzuje się występowaniem na skórze rozpadających się guzów i krwotocznych owrzodzeń, które z czasem przekształcają się martwicze strupy.

Charakterystyczne dla tej najcięższej postaci trądziku jest to, że poza wykwitami skórnymi pojawiają się też objawy ogólnoustrojowe, takie jak:

  • gorączka,
  • osłabienie,
  • utrata masy ciała,
  • bóle mięśni i stawów,
  • powiększenie wątroby i śledziony.

Zmarszczki na dekolcie – dlaczego powstają i jak się ich pozbyć?

Zmarszczki na dekolcie mogą pojawić się już w okolicach 25. roku życia, co wynika zarówno z naturalnego procesu starzenia się skóry, jak i z codziennych błędów pielęgnacyjnych oraz nieprawidłowej postawy ciała. Warto zrozumieć, skąd się biorą te zmarszczki, jak im skutecznie zapobiegać oraz jakie metody mogą pomóc w ich redukcji.

Zmarszczki na dekolcie są nieuchronnym śladem upływającego czasu na naszej skórze. Wpływ na starzenie się skóry w tym obszarze ma nie tylko genetyka, ale także niewłaściwa pielęgnacja, nadmierna ekspozycja na słońce czy palenie papierosów. W dalszej części tekstu odkryjemy skuteczne metody pielęgnacyjne, takie jak stosowanie specjalnych kremów nawilżających czy masowanie skóry, które wpływają na jędrność i elastyczność skóry dekoltu i szyi.

Spis treści:

Niewątpliwie każda kobieta marzy o tym, aby czas zatrzymał się w miejscu, niestety płynie on nieubłaganie a wraz ze sobą pozostawia po sobie ślady w postaci niechcianych zmarszczek, które są zmorą każdej dojrzałej kobiety.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Skład Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Fluoride, Cetylpyridinium Chloride, Tetrapotassium Pyrophosphate, Zinc Citrate, Tetrasodium Pyrophosphate, Aroma, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Saccharin, Polysorbate 20, Citric Acid, Sodium Benzoate, Limonene, CI 42051.

Czytaj dalej...

Jego trwałość oceniam jako wystarczającą, nie ściera się z twarzy, wytrzymuje około 6 godzin bez poprawek a cały dzień z małymi poprawkami, co jest bardzo dobrym wynikiem, nie ciemnieje, nie warzy się, nie podkreśla porów i zmarszczek, nie wchodzi mi w skórki, nie roluje się ani się nie waży.

Czytaj dalej...