Pryszcze na udach u mężczyzn - Przyczyny, Skuteczne Leczenie i Porady

Zabiegi kosmetyczne – jak leczyć rozstępy u mężczyzn?

Domowe sposoby mogą okazać się nieskuteczne w walce z rozstępami dla mężczyzn. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i wykonywane w jej ramach specjalistyczne zabiegi na rozstępy. Wbrew obiegowej opinii, chętnie korzystają z nich nie tylko panie – również panowie coraz częściej goszczą w klinikach kosmetologicznych, w których mogą zadbać o swój wygląd.

Jakie zabiegi kosmetyczne pozwalają pozbyć się świeżych, czerwonych rozstępów u mężczyzn? Do najpopularniejszych sposobów na usuwanie charakterystycznych pęknięć należą:

  • laseroterapia – w naszej Klinice polecamy zabiegi laserem tulowym Lavieen, polegające na wykorzystaniu kontrolowanej emisji wiązki światła, która dociera do głębokich warstw naskórka w miejscach rozstępów. Innowacyjne urządzenie działa precyzyjnie, wyłącznie na obszary z defektem estetycznym, bez wpływu na sąsiednie tkanki. Zabieg laseroterapii jest bezinwazyjny, a po jego wykonaniu Pacjent może wrócić do codziennych czynności.
  • radiofrekwencja mikroigłowa – kolejnym ze sposobów na usuwanie rozstępów u mężczyzn jest radiofrekwencja mikroigłowa, która polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł do określonej głębokości skóry i następnej emisji fali radiowej nagrzewającej skórę. Energia wytwarzana w tkance inicjuje regenerację skóry i powstawanie nowych struktur kolagenowych.
  • mezoterapia igłowa – na rozstępy u mężczyzn rekomendujemy również wykonywany w Klinice Projekt Skóra zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę właściwą niewielkich ilości substancji leczniczych. Ich zadaniem jest pobudzenie krążenia i zwiększenie lipolizy (metabolizmu komórek tłuszczowych).

Najlepsze efekty usuwania rozstępów u mężczyzn można osiągnąć dzięki zastosowaniu terapii łączonej. O wyborze odpowiedniego zabiegu lub zabiegów decyduje Specjalista, na podstawie wywiadu z Pacjentem i po obejrzeniu rozstępów na jego skórze.

Rozstępy u mężczyzn – miejsca występowania i ich wygląd

Rozstępy mogą występować na różnych częściach męskiego ciała, przede wszystkim tych, w obrębie których następuje szybki przyrost masy (mięśniowej lub tłuszczowej). Najczęściej spotykane są u mężczyzn:

  • rozstępy na brzuchu,
  • rozstępy na bicepsie,
  • rozstępy na barkach,
  • rozstępy na łydkach,
  • rozstępy na kolanach,
  • rozstępy na rękach,
  • rozstępy pod pachami,
  • rozstępy na udach,
  • rozstępy na plecach – typowe dla okresu dojrzewania.

Rozstępy łatwo rozpoznać. W początkowej fazie (faza zapalna) wyglądają jak czerwone lub fioletowawe pęknięcia. Skóra wokół nich swędzi i piecze, jest cienka i napięta. W fazie zaniku rozstępy są białe – kolor ten oznacza, że ustąpił stan zapalny. W tym przypadku całkowite pozbycie się blizn jest już niemożliwe. Leczone rozstępy stają się jaśniejsze, a dzięki temu mniej widoczne, jednak nie znikają.

Pryszcze na pośladkach: dlaczego powstają i jak się ich pozbyć?

Pryszcze na pośladkach to dla wielu osób ważny problem skórny, o którym rzadko się mówi. Wszystko przez to, że o pryszczach na pośladkach wspominać się wstydzimy. Warto jednak pamiętać, że z wypryskami w tym miejscu, podobnie jak wtedy, gdy pojawiają się na twarzy czy dekolcie, można walczyć skutecznie. Poznaj przyczyny powstawania pryszczy na pośladkach oraz dowiedz się, jak doprowadzić do ich zniknięcia!

Spis treści

Pryszcze na pośladkach mogą mieć różną przyczynę wystąpienia, jednak bez względu na nią każdy wolałby ich jednak nie mieć - oprócz kształtu pupy i cellulitu to kolejne zmartwienie związane z wyglądem tylnej części ciała. Choć rzadko o nich mówimy, szukamy sposobów, jak się pryszczy na pośladkach pozbyć. Dla wielu osób wypryski są bowiem powodem rezygnacji z basenu, ćwiczeń na siłowni czy nawet lekcji wf-u, w niektórych przypadkach pryszcze mogą też być bolesne, co prowadzi do kolejnego dyskomfortu. Aby wiedzieć, jak poradzić sobie z wypryskami na pośladkach, należy najpierw poznać przyczynę ich wystąpienia.

Oczywiście są one kwestią indywidualną, u niektórych osób z ciemniejszą miazgą nie będzie żadnych rezultatów, ponieważ jak wspomniano skórka od banana nie wybiela zębów, ponieważ to nie szkliwo odpowiada za ich barwę, lecz właśnie miazga.

Czytaj dalej...

Inne przyczyny powstawania pryszczy podskórnych niewłaściwa dieta, alergie skórne, zakażenia wirusowe zakażenia bakteryjne, zaburzenia w składzie sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, zmiany w procesie rogowacenia naskórka.

Czytaj dalej...

Najczęstszą przyczyną jest spożywanie aromatycznych pokarmów czosnek, cebula , picie alkoholu, palenie papierosów, gromadzenie się resztek jedzenia między zębami gorsza higiena jamy ustnej , zapalenie dziąseł, problemy z układem pokarmowym, ale także suchość w ustach.

Czytaj dalej...

Tak przygotowanym akcesorium nabierz odrobinę mocno kryjącego korektora ze słoiczka lub sztyftu sprawdź krem Catrice Camouflage , a potem, delikatnie dociskając gąbkę do skóry, rozprowadź kosmetyk wzdłuż dolnych powiek, wokół skrzydełek nosa i na policzkach jeśli są zaczerwienione.

Czytaj dalej...