Pojawianie się Pryszczy po Masażu Twarzy - Przyczyny i Skuteczne Rozwiązania
Nagły wysyp pryszczy na twarzy: Co robić?
Kiedy dochodzi do nagłego wysypu pryszczy na twarzy , może to być zarówno źródłem stresu, jak i sygnałem od naszego organizmu, że coś nie funkcjonuje prawidłowo. Pierwsze kroki, które należy podjąć w takiej sytuacji, to:
- Nie panikuj : Pamiętaj, że stres może dodatkowo pogorszyć stan skóry.
- Ocena pielęgnacji skóry : Przejrzyj swoje kosmetyki i rutynę pielęgnacyjną. Upewnij się, że nie używasz produktów, które mogą zatykać pory lub wywoływać reakcje alergiczne.
- Dostosuj dietę : Zredukuj spożycie pokarmów, które mogą przyczyniać się do stanów zapalnych, takich jak cukry proste i tłuste jedzenie.
- Zachowaj higienę : Regularne mycie twarzy delikatnym środkiem myjącym może pomóc w usunięciu nadmiaru sebum i bakterii z powierzchni skóry.
- Unikaj wyciskania : Choć pokusa jest duża, wyciskanie pryszczy ropnych może prowadzić do dalszego rozprzestrzeniania się bakterii i powstawania blizn.
Te wstępne kroki mogą pomóc w złagodzeniu objawów i są dobrym początkiem w walce z ropnymi pryszczy na twarzy . Jednak w przypadku, gdy problem utrzymuje się lub jest szczególnie nasilony, ważne jest, aby poszukać profesjonalnej pomocy.
Główne zasady masażu twarzy
Przede wszystkim przy masażu nie należy szarpać i rozciągać skóry. Najlepiej masować skórę twarzy środkowym i wskazującym palcem,ponieważ zapewniają one równomierny nacisk. Właściwy kierunek masażu to przesuwanie palców od środka twarzy na zewnątrz, zawsze lekko do góry.
Jest to kierunek zgodny z kierunkiem mięśni twarzy. Prawidłowo wykonany masaż z pewnością czasu nie cofnie, ale może spowolnić proces starzenia skóry.
Co daje masaż twarzy?
- pobudzenie mikrokrążenia,
- dotlenienie skóry,
- pobudzanie skóry do odnowy,
- usuwanie martwego naskórka,
- pobudzanie układu limfatycznego,
- działanie przeciwzmarszczkowe,
- rozluźnianie mięśni (bo napięte są przyczyną zmarszczek mimicznych),
- poprawa owalu twarzy,
- zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.
Krem do masażu twarzy Gua Sha
Masaż Gua Sha możesz wykonać na tylko umytej i osuszonej skórze. Jednak o wiele przyjemniejsze (i skuteczniejsze!) jest zastosowanie kremu do masażu. I nie chodzi tylko o to, że płytka czy kamień Gua Sha będą się łatwiej przesuwać po skórze. Krem do masażu twarzy daje także inne korzyści.
Rola kremu w masażu Gua Sha
Krem (lub oliwka czy serum) zawiera sporą ilość substancji odżywczych i nawilżających, które podczas masażu wnikają w skórę. I to znacznie głębiej niż podczas rutynowej pielęgnacji, bo praca z płytką pobudza mikrokroążenie w skórze. Podczas masażu wzrasta także temperatura skóry, więc pory się otwierają, co także ułatwia wnikanie substancji aktywnych z kremu.
Kosmetyki są też elementem aromatoterapii podczas zabiegu. Zapach kremu do masażu twarzy może pomóc się odprężyć i wywołać odczucie ciepła, przytulności i bezpieczeństwa.
Wybór odpowiedniego kremu do masażu
Krem do masażu twarzy najlepiej wybrać w zależności od tego, jaki efekt jest dla Ciebie najważniejszy. Chcesz nawilżyć skórę? Poprawić elastyczność? Uregulować produkcję sebum? Rozjaśnić przebarwienia? A może zredukować zmarszczki? Poszukaj kremu do masażu, którego skład walczy właśnie z konkretnym problemem.
Kremy do masażu mają zazwyczaj nieco gęstszą, oleistą konsystencję, żeby ułatwić maksymalnie masowanie twarzy. Jeśli jednak masz cerę tłustą, możesz z powodzeniem wykorzystać lżejszy nawilżający krem lub nawet tylko serum nawilżające.
Przeciwwskazania do masażu twarzy
- trądzik i stany zapalne skóry — dotyczy to wszelkich rodzajów tej choroby: trądziku krostkowego, ropnego, różowatego oraz stanów zapalnych pochodzenia alergicznego lub zakaźnego,
- liszaje,
- skóra naczyniowa, z patologicznie pękającymi naczynkami,
- skóra, która jest uszkodzona np. poparzona, odmrożona lub spierzchnięta,
- występowanie opryszczki,
- duże, ciemne pieprzyki o nierównych krawędziach, szybko rosnące guzy (takie zmiany warto pilnie skonsultować u dermatologa),
- przerwanie ciągłości naskórka, czyli wszelkie rany, ranki,
- choroby dermatologiczne,
- stany ropne w jamie ustnej np. na dziąsłach lub migdałkach,
- gorączka, stany grypowe,
- powiększone węzły chłonne,
- stany po leczeniu chirurgicznym,
- choroby nowotworowe,
- nadciśnienie (nieregulowane farmakologiczne) oraz ciężkie choroby serca,
- ciężkie stany chorobowe wymagające leczenia (warto skonsultować z lekarzem).
Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, czy możesz stosować naturalne masaże twarzy? Jak najbardziej! W większości przypadków nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. To doskonała, naturalne alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. Regularne masaże zagwarantują Ci odprężenie, relaks i zadbają o kondycję Twojej skóry.
