Pryszcze po peelingu enzymatycznym - Jak radzić sobie z niedoskonałościami skóry?
Kto powinien stosować peeling enzymatyczny?
Peeling enzymatyczny zalecany jest do każdego rodzaju cery bez względu na wiek. Szczególnie rekomendowany jest cerze płytko unaczynionej i wrażliwej. Jeśli Twoja cera jest delikatna, skłonna do podrażnień lub pokryta drobnymi niedoskonałościami czy nieaktywnym trądzikiem, powinnaś go wdrożyć do swojej regularnej, domowej pielęgnacji. Najlepszym wyborem będzie MULTI-ACID ENZYMATIC PEELING IN POWDER. Dzięki zawartości papainy i kwasu poliglutaminowego, to niezwykle skuteczny preparat złuszczający. Dodatek alantoiny i glukonolaktonu wspiera nawilżenie skóry oraz łagodzi jej podrażnienia. Formuła pudru czyni produkt niezwykle wydajnym.
Peeling taki może być również stosowany do skóry głowy. Jego systematyczne stosowanie na tym obszarze pobudza mikrokrążenie, usuwa martwy naskórek oraz reguluje wydzielanie sebum, co w rezultacie zwiększa efektywność substancji aktywnych znajdujących się w szamponach i odżywkach oraz odbija włosy u nasady. Peeling taki sprawdzi się, jeśli masz wrażliwą skórę głowy, która nie toleruje tarcia. Kosmetyk należy jedynie rozprowadzić na skórze i pozostawić na kilka minut, po czym spłukać letnią wodą. Po zabiegu dokładnie umyj włosy, a następnie nałóż lekką odżywkę bez spłukiwania, np. LEAVE-IN CONDITIONER.
Pamiętaj też, że kosmetyków złuszczających nie należy nakładać przy uszkodzonym naskórku, infekcjach wirusowych i bakteryjnych skóry czy jakichkolwiek wykwitach skórnych niewiadomego pochodzenia.
Peeling enzymatyczny Ziaja Kozie mleko
Dobry peeling enzymatyczny za nieco ponad 10 złotych? Ta sztuka udała się marce Ziaja, której peeling Kozie mleko ma w internecie naprawdę sporo dobrych opinii. Oprócz złuszczającej papainy zawiera proteiny mleka, nawilżająco-łagodzący D-pantenol oraz oliwę z oliwek. Dobrze sprawdza się przy cerze suchej i mieszanej, za to dla tłustej i problematycznej może być trochę za delikatny.
„Peeling nie podrażnia, nie powoduje nowych wyprysków, nie zapycha i na szczęście nie szczypie przy używaniu - to już samo w sobie sprawia, że zdecydowanie ma mocny plus. Jako posiadaczka cery mieszanej, ,,cieszę się" suchymi skórkami na brodzie i obecnie na policzkach – [peeling] doskonale daje sobie z nimi radę, naprawdę widzę poprawę. Poza tym nieźle rozświetla i w pewnym stopniu chyba nawet łagodzi podrażnienia” - można przeczytać w jednej z internetowych recenzji.

Peeling enzymatyczny - jakie efekty daje jego stosowanie?
Podobnie jak inne produkty złuszczające, te enzymatyczne usuwają warstwę rogową naskórka. Dzięki temu wierzchnia warstwa skóry staje się gładka, pozbawiona suchych skórek. Kosmetyki takie wspomagają też normalizację pracy gruczołów łojowych - zwężają i oczyszczają pory, usuwają zaskórniki. Peelingi takie uznaje się też za sprawdzone sposoby na wągry, zarówno te zamknięte, jak i otwarte. Nie jest to jednak jedyny efekt ich działania. Enzymatyczny peeling do twarzy również oczyszcza cerę i wygładza jej strukturę. Podsumowując, stosowanie tej formy usuwania naskórka:
- wyrównuje koloryt skóry,
- redukuje przebarwienia,
- zmniejsza widoczność rozszerzonych porów,
- wygładza cerę i redukuje drobne zmarszczki,
- nawilża, ujędrnia i napina skórę,
- pozytywnie wpływa na proces odnowy skóry,
- zwiększa absorpcję składników aktywnych zawartych w kosmetykach.
Jak wybrać najlepszy peeling enzymatyczny?
Żeby znaleźć naprawdę dobry peeling enzymatyczny, koniecznie trzeba poznać jego skład, albowiem niektóre peelingi nadają się wyłącznie do danego rodzaju cery i słabiej spiszą się w nie swoim środowisku…
Na co konkretnie zwrócić uwagę podczas poszukiwań? przede wszystkim dobry peelingi enzymatyczny to taki, który:
- jest bezwonny i bezbarwny,
- wygładza skórę już po pierwszym użyciu,
- nie podrażnia jej,
- nie zapycha porów i nie powoduje zaskórników,
- nie tworzy rumienia i pękających naczynek,
- poprawia koloryt skóry,
- i zmniejsza przebarwienia.
Zwróć też uwagę na:
Kwasy AHA (kwasy alfa-hydroksykwasy)
Do grupy kwasów AHA (kwasy owocowe) zaliczamy: kwas migdałowy, glikolowy, szikimowy, mlekowy, azelainowy, migdałowy i jabłkowy. Są to kwasy, które działają tylko na naskórek, złuszczając jego martwe komórki. Mało tego, kwasy AHA wygładzają skórę, nawilżają ją i poprawiają jej koloryt.
Niestety kwasy AHA nie przenikną przez warstwę sebum, dlatego przed kuracją, skórę należy dobrze oczyścić. Stosuje się je do cery suchej, zgrubiałej, czy zniszczonej opalaniem.
Jeśli peeling enzymatyczny, który zamierzasz kupić, ma w składzie bardzo duże stężenie któregoś z kwasów, to uważaj na ten produkt, jeśli masz cerę wrażliwą i delikatną.
Kwasy BHA (kwasy beta-hydroksylowe)
Są to kwasy o działaniu antybakteryjnym, złuszczającym i przeciwtrądzikowym, do grupy kwasów BHA zaliczamy kwas salicylowy, czy alfa-liponowy.
Peeling enzymatyczny, który w składzie posiada kwas BHA, idealnie nadaje się do cery trądzikowej, ponieważ bez trudu przenika przez warstwę sebum na skórze, odblokowując i oczyszczając gruczoły łojowe i pory na skórze.
Kwas BHA nie ma też problemu z dotarciem do głębszych warstw mieszków włosowych, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze zredukowanie trądziku.
