Pryszcze w ciąży a płeć dziecka - Mity i rzeczywistość
Pryszcze w ciąży – przyczyny występowania i sposoby leczenia trądziku
Pryszcze w ciąży pojawiają się u większości przyszłych matek. Stanowią mało estetyczny i dość uciążliwy problem, dlatego wiele z kobiet poszukuje sposobów na radzenie sobie z krostami. Sprawdź, o czym świadczą pryszcze u ciężarnych!
Trądzik kojarzy się głównie z problemem dotykającym nastolatków. Warto jednak mieć na uwadze, że doświadczają go również i dorośli. Wiele ciężarnych kobiet zauważa u siebie problemy z nieestetycznymi pryszczami, które znacząco odejmują pewności siebie. Przekonaj się, co wywołuje pryszcze w ciąży, jak się ich pozbyć oraz czy ich pojawienie się jest powiązane z płcią dziecka!
„Miesiączkowe” bóle brzucha
Ból brzucha należą do pierwszych objawów ciąży, które bardzo niepokoją pacjentki. Co więcej, dolegliwość bardzo częsta – dotyczy ok. 80% kobiet. Na szczęście, nie jest niepokojąca dla nas, lekarzy. Jest to zupełnie normalne, że gdy macica rośnie oraz zmienia pozycję, to powoduje to bóle.
Bóle podbrzusza w ciąży są bardzo podobne do tych, które występują w czasie miesiączki, dlatego kobiety tak bardzo się ich obawiają w I trymestrze. Kojarzą się z krwawieniem z macicy, czyli u kobiet w ciąży z poronieniem.
Jeżeli ból jest bardzo dokuczliwy, można brać leki rozkurczowe. Natomiast jeżeli ból jest do zniesienia, ale po prostu Cię niepokoi, to najlepiej nic nie brać i przestać o nim myśleć. Wtedy sam mija.
Jeżeli bólowi brzucha nie twarzyszą żadne inne niepokojące objawy takie jak krwawienie lub nieprawidłowa wydzielina z pochwy to jest to zupełnie normalny i typowy objaw wczesnej ciąży.
Owulacja a zajście w ciążę owocujące córką
Data stosunku w kontekście daty owulacji ma podobno znaczenie. Podobno „łatwiej” jest począć dziewczynkę, bo „żeńskie” plemniki, czyli te z chromosomem X są silniejsze i żyją dłużej. Mogą zatem pokonać dłuższą drogę do komórki jajowej i doprowadzić do zapłodnienia w trudniejszych warunkach np. gdy nasienia jest mniej. Pary starające się o córkę powinny zatem współżyć na 2-3 dni przed owulacją, bo w śluzie przetrwają jedynie plemniki żeńskie, które w trakcie owulacji będą w stanie zapłodnić komórkę jajową. Czytaj: Dni płodne - Kalendarz i kalkulator dni płodnych Sposób na dziewczynkę - jak zwiększyć szanse na wybraną płeć? Pomyłki na USG w płci dziecka - skąd się biorą pomyłki lekarza?
Istnieje opinia, która mówi o tym, że większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki jest wówczas, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Dlaczego? Dlatego, że orgazm jest w stanie zmienić kwaśne środowisko pochwy w bardziej zasadowe, a przez to bardziej przyjazne dla męskich plemników. W pochwie, która ma odczyn kwaśny – przeżywają jedynie bardziej wytrzymałe plemniki z chromosomem X, które odpowiadają za poczęcie dziewczynki.
Mdłości, zawroty głowy i wymioty
Świadomie napisałam tę grupę jako ostatnią – bo mimo, że książkowo są to najbardziej klasyczne pierwsze objawy ciąży, to z mojego klinicznego doświadczenia, mdłości i zawroty głowy ma ok. połowa pacjentek. Natomiast wymiotuje już tylko 10%. Jak temu zaradzić?
Najbezpieczniejszym lekiem jest imbir. Herbata z imbirem, cukierki imbirowe, albo imbirowe preparaty z apteki. Może nie działa to cudów, ale trochę pomaga. Ważne jest, żeby przyjmować go przynajmniej tydzień, kilka razy dziennie zanim zadziała. Nie działa od razu.
W pierwszej ciąży miałam 1, 2, 3, 4, 5, 6 bez 7. A teraz… zupełnie inaczej 4, 6 i 7. A jak jest u Was?
Przeczytaj również:
- USG wczesnej ciąży
- USG połówkowe ciąży

Dieta na córkę
Dieta ma również wpływ na środowisko pochwy. Gdy jest ono kwaśne, wówczas kobieta ma większe szanse na poczęcie dziewczynki, dlatego kobietom chcącym mieć córkę zaleca się spożywanie produktów zakwaszających organizm. Zaliczamy do nich m.in. : produkty mączne, mięso i jego przetwory, rośliny strączkowe, owoce morza, jaja, sery żółte i pleśniowe, słodycze, miód, kawę czy herbatę.
Pozycja seksualna, w jakiej dochodzi do poczęcia nie pozostaje bez znaczenia dla płci dziecka. Pary starające się o córkę powinny wybierać pozycje, podczas których nie ma zbyt głębokiej penetracji. Dzięki temu, plemniki będą musiały pokonać dłuższą i trudniejszą drogę do komórki jajowej, co daje większe szanse „żeńskim” plemnikom i skazuje na śmierć plemniki „męskie”. Pozycja wskazana do spłodzenia dziewczynki to m.in. pozycja klasyczna. Czytaj rownież: Dieta na płodność - co to jest dieta propłodnościowa? Test na płeć dziecka: na czym polega? Gdzie można kupić lub wykonać test?
