Rozszerzanie Włosów Metodą Taśmy - Wszystko, Co Powinieneś Wiedzieć

Metoda kanapkowa – włosy sztuczne czy prawdziwe?

Włosy stosowane w metodzie kanapkowej mogą być sztuczne lub naturalne. Te pierwsze są oczywiście tańsze, jednak nie zapewniają podobnych efektów, szczególnie w zakresie późniejszego modelowania fryzury. Dlatego warto dopłacić i znaleźć klinikę, w której stosuje się do przedłużania włosów wyłącznie naturalne włosy pozyskane od innych kobiet.

W zagęszczaniu włosów metodą kanapkową znaczenie ma również pochodzenie włosów. Zdecydowanie najbardziej rekomendowane są włosy indyjskie, bowiem są najlepsze gatunkowo, a przy tym najbardziej wytrzymałe.

W ofercie klinik fryzjerskich znajdują się również taśmy z włosami słowiańskimi, jednak nie dają one podobnego efektu oraz nie są równie trwałe, co włosy indyjskie.

Keratynowe przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów metodą keratynową jest jednym z pierwszych sposobów doczepiania włosów, które pojawiły się na rynku i stale cieszy się niesłabnącą popularnością. Polega na łączeniu włosów naturalnych z doczepianymi za pośrednictwem keratyny, która swoją strukturą bardzo przypomina tę, która stanowi naturalny budulec włosa. Doczepiane, cienkie pasma zakończone są łuską keratyny, która pod wpływem ciepła emitowanego przez specjalne urządzenie rozpuszcza się, skleja włosy i zastyga. Łuski są bardzo małe, dlatego powstałe zgrzewy keratynowe również są niewielkie i nie musisz obawiać się o to, że będą widoczne dla innych osób.

Decydując się na tę metodę, będziesz mogła cieszyć się długimi włosami przez około 4 miesiące. Po tym czasie twoje naturalne włosy nieco urosną, a w konsekwencji tzw. zgrzewy keratynowe proporcjonalnie się obniżą, co sprawi, że przy mocniejszym podmuchu wiatru mogą stać się widoczne. Zabieg wykonany przez profesjonalistę nie uszkadza włosów, dlatego bez obaw możesz go powtarzać co kilka miesięcy. Przedłużanie włosów metodą keratynową kosztuje zwykle około 1500 zł, a czas, który spędzisz u fryzjera waha się od 2 do 3 godzin.

Na jaką długość można przedłużyć włosy

Zanim zdecydujesz się na przedłużanie włosów metodą kanapkową, konieczne jest spełnienie jednego kryterium do zastosowania tej metody. Jest nim odpowiednia długość własnych włosów, która nie może być mniejsza niż 15 centymetrów. Tylko tyle wystarczy, by móc skorzystać z pasm oferowanych w kilku różnych długościach, mianowicie: 25 cm, 40 cm i 55 cm.

Spośród wszystkich metod przedłużania włosów, metoda kanapkowa jest zdecydowanie najbardziej bezpieczna. Jest najmniej inwazyjna, ponieważ nie wymaga doczepiania do włosów naturalnych na stałe sztucznych pasemek.

Temperatura potrzebna do zgrzewania nie jest konieczna, zatem naturalne włosy nie ulegają termicznemu uszkodzeniu. Co więcej, transparentna taśma z włosami jest łatwa do odklejenia, zatem sama rezygnacja z doczepionych pasemek czy też konieczne odnawianie zabiegu nie są w najmniejszym stopniu bolesne.

Naturalne, doczepione włosy nie plączą się i nie pojawiają się kołtuny. Nie trzeba również obawiać się utraty doczepionych włosów, bowiem taśma jest wytrzymała i sama się nie odklei, stawiając osobę poddaną zabiegowi w niekomfortowej sytuacji.

Przedłużanie włosów na ringi

Przedłużanie włosów na ringi to jedna z najstarszych obecnie stosowanych metod, jednak wciąż cieszy się ogromną sympatią wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi za pomocą niewielkich, metalowych obręczy, nazywanych ringami. Są one wypełnione silikonem od środka, a więc nie musisz się martwić o to, że zaciśnięta na włosach obręcz uszkodzi twoje naturalne kosmyki. Dodatkowo, silikonowa wyściółka zapobiega zsuwaniu się ringów, co powoduje, że metoda ta jest naprawdę trwała. Metalowe, twarde ringi mocuje się zaraz przy skórze głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może być nieco niekomfortowe. Jednak, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, nie narażamy włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych.

Doczepianie włosów za pomocą metalowych ringów pozwala na wielokrotne użycie tych samych pasm, dzięki czemu, podobnie jak przy metodzie kanapkowej, raz na miesiąc możemy podciągnąć ringi do góry, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.

Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ringi, podciąga włosy do góry i ponownie je zaciska. Dzięki temu obręcze nie są widoczne i nie trzeba za każdym razem inwestować w nowe pasma. Przedłużanie włosów u fryzjera metodą na ringi wiąże się z ceną około 1000 zł.

Jak dbać o włosy przedłużane? Profesjonaliści do takiego zabiegu używają włosów naturalnych, dlatego możemy o nie dbać podobnie jak o własne. Najlepiej sprawdzą się szampony i odżywki dedykowane włosom zniszczonym i rozjaśnianym, ponieważ posiadają one silne właściwości nawilżające i regeneracyjne. Dodatkowo, końcówki pasm warto zabezpieczać za pomocą silikonowego serum lub olejku, na przykład arganowego. W ten sposób zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, silnego wiatru czy też uszkodzeń mechanicznych.

Jak często trzeba dokonać korekty przy BIO TAŚMIE?

BIO TAŚMA bez wątpienia mocno zamieszała na rynku fryzjerskim i być może także w przyszłości z powodzeniem będzie wypierać bardziej inwazyjne metody przedłużania włosów. Na sukces tego zabiegu przekłada się wiele czynników. Po pierwsze łączenia są niewidoczne, a włosy można dowolnie upinać, nawet w kucyk czy warkocz. Inną zaletą jest fakt, że BIO TAŚMA nie przemieszcza się, co jest bardzo istotne dla właścicielek fryzur, ponieważ nie muszą obawiać się, że konieczne będą częste poprawki. Ponadto tak doczepione włosy nie plączą się, a więc w trakcie spania nie będą się robić kołtuny, nawet jeśli włosy pozostaną rozpuszczone.

Co również ważne, wybierając taką metodę, klientki nie tracą zbyt wiele czasu w salonie fryzjerskim. Korekta jest wskazana dopiero po trzech, czterech miesiącach, a na ponowną aplikację fryzjerka potrzebuje maksymalnie dwie godziny. Korekty warto dokonać, kiedy wraz z odrostem włosa taśmy zaczynają być widoczne. Można wtedy ponownie doczepić włosy albo pozbyć się taśm. Warto dodać, że przy korekcie właścicielka nie traci swoich naturalnych włosów, ani pod względem długości, ani tym bardziej pod względem gęstości.

Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...

Termoadhezyjne nanołączenia pozostają niewidoczne nawet w przypadku wykonania przedłużania w sekcjach głowy, gdzie wykonywanie tradycyjnych łączeń jest niewskazane czubek głowy, krawędź linii włosów , bądź w przypadku odsłonięcia łączeń np.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...