Przeszczep włosów na brodzie - Nowa perspektywa męskiego piękna
Przeszczep brody – ile graftów?
Ilość graftów potrzebnych do przeszczepu brody zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych cech pacjenta, takich jak gęstość i jakość włosów, a także od oczekiwanego efektu końcowego i rozmiaru obszaru, który ma zostać pokryty przeszczepem.
Zwykle, ilość graftów potrzebnych do przeszczepu brody waha się od 500 do 2000, ale w niektórych przypadkach może być potrzebnych więcej. Zazwyczaj, im większa powierzchnia brody do pokrycia, tym więcej graftów będzie potrzebnych.
Przed przystąpieniem do przeszczepu, lekarz oceni stan włosów pacjenta i zaproponuje ilość graftów, która będzie odpowiednia do uzyskania pożądanego efektu. Ważne jest, aby pacjent pamiętał, że przeszczep brody to proces, który wymaga czasu i cierpliwości, a pełny efekt może być widoczny dopiero po kilku miesiącach od zabiegu.
Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów metodą WAW FUE?
Metoda FUE polega na pobraniu z obszarów dawczych mieszków włosowych za pomocą specjalnego urządzenia o kształcie trąbki (Trumped Hybrid Punch). Jest to sposób pozwalający na pobranie większej liczby przeszczepów wysokiej jakości. Następnym krokiem jest przygotowanie ich do zaimplementowania w miejscu z ubytkami. Na powierzchni wymagającej przeszczepu za pomocą specjalnego ostrza łączącego tępą i ostrą końcówkę, zostają wykonane drobne nacięcia, w których później umieszcza się mieszki włosowe.
Zabieg wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Niewielkie rany powstałe po pobraniu mieszków włosowych goją się w ciągu kilkunastu dni. Dzięki zastosowaniu nowocześniejszego sposobu pobrania graftów na obszarze biorczym nie pozostają widoczne gołym okiem blizny.
Procedura może trwać od 5 do nawet 9 godzin, a dokładny czas zabiegu uzależniony jest od ilości graftów potrzebnych do osiągnięcia wymarzonego efektu. W tym czasie pacjent ma możliwość otrzymania krótkiej przerwy czy też zmiany pozycji ciała.

Przeszczep włosów – przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Co prawda jest to zabieg stosunkowo mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny. Jednakże, istnieją przypadki, w których zabieg transplantacji włosów nie jest zalecany. Należą do nich:
- zaawansowana cukrzyca,
- nieuregulowane nadciśnienie,
- choroby zapalne w obszarze skóry głowy,
- łysienie plackowate,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- uczulenie na środek znieczulający używany przez klinikę,
- choroby nowotworowe.
Podczas wstępnej konsultacji dokładnie opisz lekarzowi swoje obawy i stan zdrowia. W ten sposób unikniesz wszelkich powikłań. Niektóre kliniki oferują możliwość wyleczenia problemów dermatologicznych przed wykonaniem przeszczepu włosów.
Przeszczep włosów zdecydowanie nie należy do tanich zabiegów. Jest to jednak dział medycyny estetycznej, który pomaga znacznie poprawić jakość życia pacjenta. Koszt przeszczepu włosów możesz podzielić sobie na wygodne raty z zerowym oprocentowaniem. Natomiast efekt, jaki w ten sposób uzyskasz, jest bezcenny.
Transplantacja włosów jest zabiegiem mało inwazyjnym i bardzo skutecznym. Wykonana ze znieczuleniem miejscowym, pozostaje praktycznie bezbolesna. Po krótkim czasie rekonwalescencji powrócisz do pełnej sprawności – i to z pięknym, bujnym owłosieniem.
Rekonwalescencja po przeszczepie brody
Obszar poddany zabiegowi po tygodniu wygląda bardzo naturalnie. Gojenie miejsc po przeszczepie również następuje bardzo szybko – w ciągu 15 dni może wyglądać tak, jak przed operacją. Po okresie około sześciu miesięcy pacjent może już niemal w pełni cieszyć się końcowym efektem, a w ciągu 12 – 18 miesięcy włosy na twarzy będą posiadały intensywny, naturalny wygląd.
Specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej. Zaliczany do najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze przeszczepu włosów, liposukcji, plastyki piersi oraz modelowania sylwetki metodą lipotransfer (tzw. lipofilling). Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeszczepu włosów na brodzie?
Do zakwalifikowania pacjenta do zabiegu niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Szczegółowy wywiad, ocena stanu zdrowia i ewentualne badania to kluczowe czynniki mające wpływ na podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu przeszczepu włosów. Na tym etapie ważna jest także rozmowa z pacjentem o jego oczekiwaniach i realnych efektach, których należy się spodziewać po zabiegu.
Metoda WAW FUE jest bezpiecznym sposobem na uzyskanie gęstej brody i tym samym pozbyciem się kompleksów z tym związanych. Po przeszczepie z wykorzystaniem tej metody nie jest wymagany długi okres rekonwalescencji. Nie występuje gojenie się bolesnych ran kończących się bliznami.
