Przeszczep włosów na brodzie - Nowa perspektywa męskiego piękna

Przeszczep brody – ile graftów?

Ilość graftów potrzebnych do przeszczepu brody zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych cech pacjenta, takich jak gęstość i jakość włosów, a także od oczekiwanego efektu końcowego i rozmiaru obszaru, który ma zostać pokryty przeszczepem.

Zwykle, ilość graftów potrzebnych do przeszczepu brody waha się od 500 do 2000, ale w niektórych przypadkach może być potrzebnych więcej. Zazwyczaj, im większa powierzchnia brody do pokrycia, tym więcej graftów będzie potrzebnych.

Przed przystąpieniem do przeszczepu, lekarz oceni stan włosów pacjenta i zaproponuje ilość graftów, która będzie odpowiednia do uzyskania pożądanego efektu. Ważne jest, aby pacjent pamiętał, że przeszczep brody to proces, który wymaga czasu i cierpliwości, a pełny efekt może być widoczny dopiero po kilku miesiącach od zabiegu.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów metodą WAW FUE?

Meto­da FUE pole­ga na pobra­niu z obsza­rów dawczych miesz­ków włoso­wych za pomo­cą specjal­ne­go urzą­dze­nia o kształ­cie trąb­ki (Trum­ped Hybrid Punch). Jest to sposób pozwa­la­ją­cy na pobra­nie więk­szej licz­by prze­szcze­pów wyso­kiej jako­ści. Następ­nym krokiem jest przy­go­to­wa­nie ich do zaim­ple­men­to­wa­nia w miej­scu z ubyt­ka­mi. Na powierzch­ni wyma­ga­ją­cej prze­szcze­pu za pomo­cą specjal­ne­go ostrza łączą­ce­go tępą i ostrą końców­kę, zosta­ją wyko­na­ne drob­ne nacię­cia, w których później umiesz­cza się miesz­ki włosowe.

Zabieg wyma­ga jedy­nie znie­czu­le­nia miej­sco­we­go. Niewiel­kie rany powsta­łe po pobra­niu miesz­ków włoso­wych goją się w ciągu kilku­na­stu dni. Dzię­ki zasto­so­wa­niu nowo­cze­śniej­sze­go sposo­bu pobra­nia graftów na obsza­rze bior­czym nie pozo­sta­ją widocz­ne gołym okiem blizny.

Proce­du­ra może trwać od 5 do nawet 9 godzin, a dokład­ny czas zabie­gu uzależ­nio­ny jest od ilości graftów potrzeb­nych do osią­gnię­cia wyma­rzo­ne­go efek­tu. W tym czasie pacjent ma możli­wość otrzy­ma­nia krót­kiej prze­rwy czy też zmia­ny pozy­cji ciała.

Przeszczep włosów – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Co prawda jest to zabieg stosunkowo mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny. Jednakże, istnieją przypadki, w których zabieg transplantacji włosów nie jest zalecany. Należą do nich:

  • zaawansowana cukrzyca,
  • nieuregulowane nadciśnienie,
  • choroby zapalne w obszarze skóry głowy,
  • łysienie plackowate,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • uczulenie na środek znieczulający używany przez klinikę,
  • choroby nowotworowe.

Podczas wstępnej konsultacji dokładnie opisz lekarzowi swoje obawy i stan zdrowia. W ten sposób unikniesz wszelkich powikłań. Niektóre kliniki oferują możliwość wyleczenia problemów dermatologicznych przed wykonaniem przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów zdecydowanie nie należy do tanich zabiegów. Jest to jednak dział medycyny estetycznej, który pomaga znacznie poprawić jakość życia pacjenta. Koszt przeszczepu włosów możesz podzielić sobie na wygodne raty z zerowym oprocentowaniem. Natomiast efekt, jaki w ten sposób uzyskasz, jest bezcenny.

Transplantacja włosów jest zabiegiem mało inwazyjnym i bardzo skutecznym. Wykonana ze znieczuleniem miejscowym, pozostaje praktycznie bezbolesna. Po krótkim czasie rekonwalescencji powrócisz do pełnej sprawności – i to z pięknym, bujnym owłosieniem.

Rekonwalescencja po przeszczepie brody

Obszar poddany zabiegowi po tygodniu wygląda bardzo naturalnie. Gojenie miejsc po przeszczepie również następuje bardzo szybko – w ciągu 15 dni może wyglądać tak, jak przed operacją. Po okresie około sześciu miesięcy pacjent może już niemal w pełni cieszyć się końcowym efektem, a w ciągu 12 – 18 miesięcy włosy na twarzy będą posiadały intensywny, naturalny wygląd.

Specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej. Zaliczany do najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze przeszczepu włosów, liposukcji, plastyki piersi oraz modelowania sylwetki metodą lipotransfer (tzw. lipofilling). Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeszczepu włosów na brodzie?

Do zakwa­li­fi­ko­wa­nia pacjen­ta do zabie­gu niezbęd­na jest wcze­śniej­sza konsul­ta­cja z leka­rzem. Szcze­gó­ło­wy wywiad, ocena stanu zdro­wia i ewen­tu­al­ne bada­nia to kluczo­we czyn­ni­ki mają­ce wpływ na podję­cie decy­zji o wyko­na­niu zabie­gu prze­szcze­pu włosów. Na tym etapie ważna jest także rozmo­wa z pacjen­tem o jego ocze­ki­wa­niach i real­nych efek­tach, których nale­ży się spodzie­wać po zabiegu.

Meto­da WAW FUE jest bezpiecz­nym sposo­bem na uzyska­nie gęstej brody i tym samym pozby­ciem się komplek­sów z tym zwią­za­nych. Po prze­szcze­pie z wyko­rzy­sta­niem tej meto­dy nie jest wyma­ga­ny długi okres rekon­wa­le­scen­cji. Nie wystę­pu­je goje­nie się bole­snych ran kończą­cych się bliznami.

Aby uzyskać lepsze rezultaty zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE lekarz w trakcie konsultacji może również zlecić wykonanie badań krwi oraz przeprowadzić badanie trichoskopem obejrzy skórę głowy i włosów w powiększeniu, co z kolei pozwoli skutecznie wykryć przyczynę łysienia i ją wyeliminować.

Czytaj dalej...

Aby uzyskać lepsze rezultaty zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE lekarz w trakcie konsultacji może również zlecić wykonanie badań krwi oraz przeprowadzić badanie trichoskopem obejrzy skórę głowy i włosów w powiększeniu, co z kolei pozwoli skutecznie wykryć przyczynę łysienia i ją wyeliminować.

Czytaj dalej...

Pierwszy zarejestrowany w Warszawie członek ISHRS organizacji zrzeszających najlepszych specjalistów z dziedzinie przeszczepu włosów potwierdza, że jest on uznawany za eksperta w swoim fachu na arenie międzynarodowej.

Czytaj dalej...

Dean Cały proces był świetnie przygotowany od początku do końca Chcę podziękować Panu i Pana zespołowi za wspaniałą obsługę podczas zabiegu w klinice we Wrocławiu podczas niedawnego zabiegu przeszczepu włosów.

Czytaj dalej...