Pudroderm na pryszcze - Skuteczny sposób na walkę z trądzikiem

Octenisept czy Pudroderm – co sprawdzi się w przypadku uciążliwej wysypki?

Swędzi, pojawia się stan zapalny i zazwyczaj kilka bąbli lub rumień. Tak w skrócie można opisać pojawiającą się od czasu do czasu wysypkę na ciele. Przyczyn jej pojawienia się jest kilka, w zależności od tego, czy jesteśmy dziećmi, czy osobami dorosłymi. U dzieci najczęściej spodziewać możemy się bardzo popularnej choroby wieku dziecięcego, czyli ospy lub np. wysypki alergicznej. U dorosłych może to być półpasiec oraz również wysypka alergiczna.

W większości przypadków wysypka lub pojawiające się bąble swędzą. Jak sobie z nimi radzić? Co stosować, by pozbyć się uciążliwych wyprysków i zniwelować świąd?

Leczenie pryszczy pośladkowych

Jeśli masz pryszcze na pośladkach, nie martw się. Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby usunąć trądzik na pośladkach, bez względu na przyczynę.

Nadtlenek benzoilu

Mimo że nie wszystkie pryszcze na pośladkach są technicznie trądzikowe, nadal można je leczyć dostępnymi bez recepty produktami do leczenia trądziku. Najlepszym rozwiązaniem jest mydło do mycia ciała lub mydło w kostce zawierające nadtlenek benzoilu. Możesz go dostać w dowolnej drogerii lub dużym sklepie bez recepty, nie będziesz potrzebować recepty.

Nadtlenek benzoilu działa najlepiej w przypadku stanów zapalnych, takich jak zapalenie mieszków włosowych. Aby go użyć, delikatnie myj wszystkie dotknięte obszary za każdym razem, gdy bierzesz prysznic i spłukujesz.

Złuszczające kremy do skóry

Zapobieganie blokowaniu mieszków włosowych pomoże Twojej skórze zachować gładkość. Aby to zrobić, kluczowe jest regularne złuszczanie. Kremy złuszczające pomagają przyspieszyć wymianę komórek, jednocześnie utrzymując nawilżenie skóry i są szczególnie pomocne w przypadku rogowacenia mieszkowego.

Poszukaj kremów dostępnych bez recepty, które zawierają kwas glikolowy, kwas mlekowy lub kwas salicylowy. W cięższych przypadkach można stosować kremy na receptę zawierające tretinoinę (syntetyczną formę witaminy A).

Antybiotyki miejscowe lub doustne

Jeśli twoje wypryski są bardzo czerwone, opuchnięte i bolesne – a leczenie domowe nie pomaga – powinieneś odwiedzić swojego lekarza.

Jeśli masz ciężką infekcję, możesz potrzebować miejscowych lub doustnych antybiotyków.

Nakłuwanie i opróżnianie

Często można wyleczyć czyraki dzięki dobremu leczeniu domowemu. Ciepłe okłady mogą pomóc im dojść do głowy i drenażu. To ustawia je na drodze do uzdrowienia i pomaga w bólu.

Ale jeśli twój czyrak nie zaczyna się poprawiać po kilku dniach przy tym konserwatywnym podejściu, skontaktuj się z lekarzem. Mogą nakłuć czyrak (wykonać małe nacięcie, aby odprowadzić infekcję) lub zalecić inną opcję leczenia. Nigdy nie próbuj samodzielnie nakłuwać wrzenia.

Odkażanie wysypki

Wszelkiego rodzaju zapalenie czy zranienie skóry jest uciążliwe. Boli, swędzi, a nawet szczypie. Dzieje się tak bardzo często dlatego, że w miejscu tym rozwija się stan zapalny, wywołany obecnością wirusów lub bakterii. Używając preparatów odkażających, jesteśmy w stanie pozbyć się nieprzyjemnego uczucia świądu, a także dość skutecznie wyeliminować bakterie czy wirusy.

Octenisept jest lekiem odkażającym skórę i błony śluzowe, o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym i grzybobójczym. Octenisept dostępny jest w przystępnym i łatwym do użycia opakowaniu, dzięki czemu starsze dzieci mogą pod nadzorem rodziców samodzielnie aplikować preparat na otarcia lub skaleczenia. Wystarczy spryskać wysypkę czy uszkodzoną skórę, by zminimalizować uczucie swędzenia. Jest to jeden z popularnych leków na wysypkę. Bardzo dobrze zwalcza wiele rodzajów szkodliwych drobnoustrojów.

Octenisept można także użyć w przypadku występowania innego rodzaju wysypek lub bąbli. Jeśli chcemy przyspieszyć gojenie m.in. wysypki alergicznej lub bąbli po ukąszeniu komara, możemy spryskać je Octeniseptem. Warto wiedzieć, że np. nieleczony liszajec (objawiający się wysypką), może w przyszłości prowadzić do powstania niesztowicy – stanu, który powoduje blizny.

Stosuj zatwierdzone leczenie trądziku

Jeśli szukasz sposobu na szybkie zagojenie skazy, istnieją znacznie lepsze sposoby niż wcieranie pasty do zębów. Zamiast tego wypróbuj leczenie trądziku. Produkty te zawierają nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy lub siarkę, które mogą pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i przyspieszyć gojenie.

Produkty do leczenia trądziku są łagodniejsze dla skóry niż kiedykolwiek będą pasty do zębów i są niedrogie w zakupie. Możesz znaleźć wiele zabiegów punktowych w lokalnej aptece za mniej niż 10 USD. Oczywiście, jeśli już spotykasz się z dermatologiem na trądzik, zapytaj go przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia punktowego.

Jeśli masz szczególnie dużą skazę, która nie zniknie, możesz odwiedzić dermatologa. To, co uważasz za pryszcz, może wcale nie być, ale raczej przerostem czyraków lub łojów. A jeśli to tylko duży pryszcz, twój dermatolog ma sposoby, aby szybko go zmniejszyć.

Dawkowanie:

Pudroderm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Pudroderm należy stosować na skórę. Przed zastosowaniem należy dokładnie wymieszać zawartość opakowania poprzez energiczne wstrząsanie. Wstrząsnąć produkt przed każdym użyciem.

- zwykle na chorobowo zmienione miejsca na skórze nakłada się 2-3x na dobę (lub w razie potrzeby częściej) niezbyt cienką warstwę zawiesiny.

Nie należy wcierać leku w skórę ani przykrywać go opatrunkiem. Pudroderm zmywa się łatwo ciepłą, bieżącą wodą.

Nie zaleca sie stosowania leku u dzieci w wieku do 2 lat.

Niewątpliwie każda kobieta marzy o tym, aby czas zatrzymał się w miejscu, niestety płynie on nieubłaganie a wraz ze sobą pozostawia po sobie ślady w postaci niechcianych zmarszczek, które są zmorą każdej dojrzałej kobiety.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Skład Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Fluoride, Cetylpyridinium Chloride, Tetrapotassium Pyrophosphate, Zinc Citrate, Tetrasodium Pyrophosphate, Aroma, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Saccharin, Polysorbate 20, Citric Acid, Sodium Benzoate, Limonene, CI 42051.

Czytaj dalej...

Tak przygotowanym akcesorium nabierz odrobinę mocno kryjącego korektora ze słoiczka lub sztyftu sprawdź krem Catrice Camouflage , a potem, delikatnie dociskając gąbkę do skóry, rozprowadź kosmetyk wzdłuż dolnych powiek, wokół skrzydełek nosa i na policzkach jeśli są zaczerwienione.

Czytaj dalej...