Pudroderm na pryszcze - Skuteczny sposób na walkę z trądzikiem
Odkażanie wysypki
Wszelkiego rodzaju zapalenie czy zranienie skóry jest uciążliwe. Boli, swędzi, a nawet szczypie. Dzieje się tak bardzo często dlatego, że w miejscu tym rozwija się stan zapalny, wywołany obecnością wirusów lub bakterii. Używając preparatów odkażających, jesteśmy w stanie pozbyć się nieprzyjemnego uczucia świądu, a także dość skutecznie wyeliminować bakterie czy wirusy.
Octenisept jest lekiem odkażającym skórę i błony śluzowe, o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym i grzybobójczym. Octenisept dostępny jest w przystępnym i łatwym do użycia opakowaniu, dzięki czemu starsze dzieci mogą pod nadzorem rodziców samodzielnie aplikować preparat na otarcia lub skaleczenia. Wystarczy spryskać wysypkę czy uszkodzoną skórę, by zminimalizować uczucie swędzenia. Jest to jeden z popularnych leków na wysypkę. Bardzo dobrze zwalcza wiele rodzajów szkodliwych drobnoustrojów.
Octenisept można także użyć w przypadku występowania innego rodzaju wysypek lub bąbli. Jeśli chcemy przyspieszyć gojenie m.in. wysypki alergicznej lub bąbli po ukąszeniu komara, możemy spryskać je Octeniseptem. Warto wiedzieć, że np. nieleczony liszajec (objawiający się wysypką), może w przyszłości prowadzić do powstania niesztowicy – stanu, który powoduje blizny.
Popularne tematy
zdrowie Prawidłowe żywienie kota Gdy mamy do czynienia z małym kotkiem bardzo często popełniamy błędy, które odnoszą się do prawidłowego odżywiania takiego zwierzaka. Niestety w tym.
Medsowa
zdrowe odżywianie Zdrowy tryb życia cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością Można powiedzieć, że obecnie panuje moda na bycie „fit”. Ale czy na pewno wiemy, na czym dokładnie to polega?
Medsowa
preparat roślinny 5 naturalnych antybiotyków Antybiotyki istnieją dopiero od siedemdziesięciu lat, a już wiele osób, nie wyobraża sobie, jak można przejść przez chorobę bez ich użycia. Niestety sporo.
Medsowa
Treści znajdujące się w serwisie Medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.
Zapobieganie i zarządzanie
Każdy od czasu do czasu dostaje wyrwę na tyłku. Nie można całkowicie im zapobiec, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować pryszcze na pośladkach.
- Prysznic po poceniu się. Pot może podrażniać mieszki włosowe i zwiększać skłonność skóry do wyprysków. Więc nie spędzaj czasu w spodniach do jogi po treningu.
- Przełącz się na bawełnianą bieliznę. Bawełna oddycha lepiej niż materiał syntetyczny.
- Nie szoruj. Szorowanie podrażnia już zaognione mieszki włosowe i sprawi, że skazy staną się bardziej czerwone i większe. Zamiast tego złuszczaj za pomocą płynów do mycia ciała lub kremów zawierających składniki wygładzające skórę, takie jak alfa-hydroksykwasy.
- Nie strzelaj ani nie dłubaj w skazach. Może to pogorszyć wypryski i zwiększyć ryzyko infekcji.
- Trzymaj się z dala od obcisłych ubrań. Tarcie spowodowane obcisłymi spodniami może podrażniać skórę i powodować wypryski na bułkach.
Triclosan w paście do zębów
Być może widziałeś składnik triklosan zarówno w produkcie do leczenia trądziku, jak i paście do zębów. Triclosan skutecznie zabija bakterie. W rzeczywistości jest powszechnym dodatkiem do produktów do leczenia trądziku, chociaż jako środek konserwujący, a nie składnik aktywny.
Niektóre badania wykazały, że triklosan może zabijać Propionibacteria acnes, bakterie powodujące trądzik. Ale żeby to zrobić, trzeba to sformułować w określony sposób. Nałożenie dowolnego produktu zawierającego triklosan, na przykład pasty do zębów, nie załatwi sprawy.
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zakazała stosowania triklosanu w mydłach do rąk i płynach do mycia ciała w 2016 roku. Triclosan był używany jako środek przeciwbakteryjny, ale żadne dowody nie wykazały, że mydła antybakteryjne zawierające triklosan działały lepiej niż zwykłe mydło i woda. Pojawiły się również pewne obawy dotyczące jego długoterminowego bezpieczeństwa.
Triclosan jest jednak nadal dozwolony w paście do zębów, ponieważ wykazano, że skutecznie zmniejsza płytkę nazębną i zapalenie dziąseł.

Niwelowanie stanu zapalnego
Innym popularnym lekiem stosowanym na wysypkę i bąble na skórze, jest Pudroderm. Jest to preparat w formie zawiesiny, który nakładamy bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce. Lek z powodzeniem łagodzi wysypkę i zmiany skórne powstałe w przebiegu ospy.
Medykament ten ma dodatkowo właściwości miejscowo znieczulające oraz chłodzące, a dzięki obecności tlenku cynku działa ściągająco i przeciwbakteryjnie. Mimo że ma postać lejącego się nieco kremu, szybko zastyga na wysypce. Bardzo łatwo zmyć go z ciała – schodzi podczas kąpieli lub pod bieżącą wodą. Znaczącym plusem Pudrodermu jest także to, że widać go na skórze. Dzięki temu, że ma postać białej zawiesimy, dokładnie wiemy, który wyprysk na skórze został pokryty. Jest to pomocne zwłaszcza w przypadku leczenia choroby, jaką jest ospa, gdzie wysypka jest dosyć znaczna i zwykle pokrywa całe ciało. Pudroderm ma także właściwości chłodzące, dzięki temu niweluje uczucie tzw. palenia skóry, które występuje podczas stanu zapalnego.
Leki na wysypkę pomagają złagodzić i przyspieszyć gojenie wykwitów skórnych powstałych w przebiegu różnych chorób. Działają kojąco i przede wszystkim odkażają zmienione chorobowo miejsca, dzięki temu niwelują uczucie świądu.
Warto pamiętać o stosowaniu preparatów tego typu, gdyż dzięki temu możemy uniknąć konsekwencji w postaci blizn. Brak zastosowania leków na wysypkę, np. podczas występowania ospy wietrznej, może spowodować niesztowicę i pozostawić brzydkie blizny, np. na twarzy. Warto o tym pamiętać! Który lek zatem wybrać? Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli zależy nam na widocznym pokryciu wysypki i ochłodzeniu nieco miejsca stanu zapalnego, wybierzmy Pudroderm.
