Wrośnięty włos w okolicy intymnej - Jak sobie z nim poradzić?
Jak usunąć wrastające włoski?
Gdy nie widzimy stanu zapalnego wokół włosa, możemy samodzielnie spróbować usunąć wrośnięty włosek.
- Rozpoczynamy od delikatnego złuszczania naskórka. Peelingi do ciała usuną martwe komórki naskórka, łój i brud. Złuszczanie spowoduje odetkanie mieszków włosowych.
- Następnie ogrzewamy skórę w miejscu wrastania włosa ciepłym i wilgotnym ręcznikiem lub bierzemy rozgrzewającą kąpiel.
- Sięgamy po czystą pęsetę i pewnie, ale delikatnie usuwamy włos, który po wykonaniu powyższych zabiegów powinien być bardziej widoczny.
- Dezynfekujemy obszar po usuniętym włosku.
Jak usunąć głęboko wrośnięty włos?
Głęboko wrośnięty włos wymaga najczęściej interwencji kosmetyczki, dermatologa, a w ostrych przypadkach chirurga. Usuwanie wrośniętego bardzo głęboko włosa polega na nakłuciu lub przecięciu miejsca wrastania włosa i wyciągnięciu go na powierzchnię. Wiąże się to również z oczyszczeniem miejsca zakażenia z płynu lub ropy.
Czego nie robić, gdy widzisz wrośnięty włos?
Na pewno nieraz zdarzyło ci się zobaczyć na swojej łydce czy w pobliżu miejsc intymnych niesforny, wrośnięty włos. Twoja pierwsza myśl, to wycisnąć go i pomóc mu wyjść na światło dzienne. Owszem czasem takie dosadne potraktowanie niechcianego gościa może przynieść spodziewany efekt i włos się odwinie, i wyjdzie ponad skórę. Niestety w większości przypadków takie wyciskanie może skończyć się stanem zapalnym, ponieważ dociskanie powoduje, że jeszcze głębiej wciskamy włos, a wraz z nim zrogowaciały naskórek, brud, sebum. Dochodzi do zablokowania mieszków włosowych, pojawia się podrażnienie, zaczerwienienie i ból.
NAJCIEKAWSZE WPISY
- Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
- Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
- Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
- Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
- Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
- Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
- Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
- Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
- Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
- Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!
Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…
Która metoda depilacji jest najlepsza na wrastające włosy?
Ciężko jest wybrać jeden, najlepszy sposób na pozbywanie się owłosienia z ciała. Każdy ma inne preferencje i wymagania. Wosk, cukrowanie i elektryczne depilatory pozwalają pozbyć się włosów na długi czas. Jednak to właśnie te metody niosą ze sobą największe ryzyko wrośniętych włosów. Dlaczego? Osłabiają one włosy na tyle, że te nie mają wystarczającej siły, by przebić się na powierzchnię. Aby wzmocnić swoje owłosienie pomiędzy depilacjami, możesz kilkukrotnie ogolić się zwykłą maszynką. Nie zapominaj też o złuszczaniu i nawilżaniu powierzchni skóry!
Depilacja laserowa – zalety i wady
Bezwzględnie najwygodniejszym sposobem na pozbycie się owłosienia z ciała jest depilacja laserowa. Przy tym sposobie problem wrośniętego włosa nie istnieje, ponieważ owłosienie jest całkowicie usuwane. Daje to też ogromny komfort na co dzień. Eliminuje konieczność regularnej depilacji i gwarantuje idealnie gładką skórę. Jedynym minusem jest koszt. Jest to bowiem zdecydowanie najdroższy sposób, a zabiegi naświetlania muszą być kilkukrotnie powtarzane.
Wrośnięty włos – jakie są jego przyczyny?
Zastanawiałaś się kiedyś, skąd tak w ogóle bierze się wrośnięty włos? Najczęściej pojawia się po depilacji, czyli po mechanicznym usunięciu owłosienia. O wiele rzadziej kobiety (i nie tylko) mają z nim problem po goleniu. Powód jest prosty – w trakcie używania maszynki nie wyrywasz włosków, a jedynie je „ucinasz” tuż przy skórze.
Do przyczyn wrośniętych włosków możemy zaliczyć uszkodzenie skóry, które w połączeniu z dostającymi się po skórę bakteriami i zanieczyszczeniami (na przykład ze starej maszynki albo niewyczyszczonej końcówki depilatora) powodują stan zapalny.
Wrośnięty włos jest także efektem regularnej depilacji, która z każdym zabiegiem powoduje jego osłabienie. Delikatne i cienkie owłosienie nie jest w stanie „wybić się” przez skórę, co z kolei prowadzi do zaczerwienienia i obrzęku.
Do innych przyczyn problemu z wrastającymi włosami zaliczamy: