Rozjaśnianie kręconych włosów - Tajniki Osiągnięcia Promiennego Efektu
Rozjaśnianie włosów w domu wodą utlenioną
Jednym ze znanych już naszym babciom i mamom sposobów na rozjaśnienie włosów jest woda utleniona. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona utleniaczem, więc wytrawi kolor włosa i da nam jaśniejszy odcień. Nie jest to jednak polecany przez nas sposób, mimo że jest on dość skuteczny. Dlaczego? Woda utleniona może osłabić kondycję włosa i sprawić, że będzie on szorstki i łamliwy. Jeśli jednak zdecydujesz się na rozjaśnienie włosów w ten sposób, wystarczy nałożyć wodę utlenioną na pasma i pozostawienie na 30 minut. Następnie włosy należy umyć. Będą jaśniejsze o 1-2 tony.
Bardzo delikatnym sposobem na refleksy na blond włosach może być kąpiel rumiankowa. Rumianek doda świetlistości kolorowi twoich włosów, jednak jeśli liczysz, że w ten sposób z brunetki staniesz się blondynką, to nie tędy droga. Kąpiel rumiankowa polega na zaparzeniu naparu z tego zioła, przestudzenie i moczenie w niej włosów przez ok. 10-15 minut. Następnie zawiń pasma w folię spożywczą i zostaw na 30 minut. Później umyj włosy jak zwykle. Otrzymasz w ten sposób delikatne i jasne pasemka na swoim blondzie.
Rozjaśnianie włosów w domu. Domowe sposoby i instrukcje samodzielnego rozjaśniania włosów
Rozjaśnianie włosów w domu wcale nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczą odpowiednie produkty lub naturalne, domowe sposoby, by uzyskać włosy jaśniejsze o kilka tonów. Sprawdź, jakich rozjaśniaczy do włosów użyć i jak nimi pracować, by nie spalić pasm i skutecznie zmienić kolor.
Jak sama nazwa wskazuje, rozjaśnianie oznacza zmienienie aktualnego koloru włosów o co najmniej jeden ton. Możemy wykonać ten zabieg naturalnymi metodami, np. cytryną czy rumiankiem, lub profesjonalnie podejść do tematu i użyć rozjaśniacza, a później zastosować odpowiednią pielęgnację włosów. Sprawdź, jak rozjaśnić włosy w domu bezpiecznie i skutecznie. Mamy dla ciebie pełną instrukcję działania.
- Rozjaśnianie włosów w domu - domowe sposoby
- Rozjaśnianie włosów w domu miodem
- Rozjaśnianie włosów w domu cytryną
- Rozjaśnianie włosów w domu wodą utlenioną
- Rumiankowa kąpiel rozjaśniająca włosy w domu
- Rozjaśnianie włosów w domu henną
- Profesjonalne rozjaśnianie włosów w domu rozjaśniaczem
- Rozjaśnianie ciemnych włosów w domu
- Bezpieczne rozjaśnianie włosów w domu
- Jak rozjaśnić włosy w domu o 1-2 tony?
Sposoby korekcji błędów powstałych w procesie rozjaśniania
Istnieje kilka sposobów korekcji błędów powstałych w procesie rozjaśniania. Pierwszy i dla większości najbardziej drastyczny to strzyżenie włosów. W zależności od sytuacji, plamy można przykryć ciemną farbą zbliżoną do naturalnego koloru włosów. W innym przypadku, jeśli stan włosów na to pozwoli, można ponownie położyć mieszaninę. Najczęściej wykonywane jest tonowanie koloru.
Tonowanie włosów
Jeśli odcień włosów jest niekorzystny (a po rozjaśnieniu zazwyczaj tak jest), to można go skorygować stosując płukanki, tonery lub środki półtrwale koloryzujące o odcieniu przeciwstawnym. Na kolory ciepłe nakładane są kolory zimne. Odcienie żółte neutralizuje się dzięki użyciu środków, które mają zabarwienie fioletowe. W efekcie powstają odcienie perłowe lub platynowe. Natomiast odcienie pomarańczowe eliminowane są środkami dającymi zabarwienie niebieskopopielate. Choć nie dotyczy to konkretnie procesu rozjaśniania to warto nadmienić, że odcienie czerwone neutralizowane są poprzez zastosowanie preparatów dających odcienie zielone (matowe).
Jak przygotować włosy do rozjaśniania?
Jeśli rozjaśniamy włosy naturalne, należy jedynie skupić się na ich dogłębnym odżywieniu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku włosów, które już wcześniej przechodziły koloryzację . Zaleca się, by odczekać mniej więcej 3-4 miesiące po farbowaniu, zanim zdecydujemy się na rozjaśnianie. Dzięki temu pozwolimy włosom zregenerować się, skutkiem czego nie dopuścimy do ich poważnych uszkodzeń.
Na parę tygodni przed rozjaśnianiem należy wdrożyć odpowiednią kurację pielęgnacyjną, tak by wzmocnić włosy i sprawić, żeby były dobrze nawilżone oraz odżywione. To pozwala na znaczne ograniczenie ewentualnych zniszczeń, które niestety mogą pojawić się, kiedy chcemy osiągnąć znacznie jaśniejszy kolor.
Warto zatem włączyć do stałej pielęgnacji takie produkty, jak chociażby Maskę odżywczą z olejkami kwiatowymi do włosów suchych Elseve Magiczna Moc Olejków . Stosowana 1-2 razy w tygodniu nada włosom nadzwyczajny blask oraz miękkość. Naszym sprzymierzeńcem będzie także Lekki Eliksir Odżywczy z olejkiem kokosowym do włosów normalnych lub suchych , również z linii Elseve Magiczna Moc Olejków. Olejek kokosowy silnie odżywia, wobec tego regularna aplikacja tego serum – np. tuż przed myciem szamponem bądź przed stylizacją – dodatkowo wygładzi kosmyki bez ich obciążania.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy - miód na włosy
Jeśli chcemy uzyskać delikatne, bursztynowe pasemka, możemy użyć płynnego miodu na włosy. Miód możemy zaaplikować bezpośrednio na pasma, na kilka minut przed myciem. Dodatkowo miód to humektant, który skutecznie nawilży nasze włosy.
Ta metoda jest jednak nieco uciążliwa - miód trudno rozprowadzić na włosach, a następnie po kilku minutach może być on trudny do wypłukania wodą. Dlatego zalecamy przygotować miksturę rozjaśniającą włosy z łyżki miodu, soku z połówki cytryny oraz około 200 ml wody. Tak przygotowaną naturalną płukanką przelewamy włosy, a następnie po kilku minutach spłukujemy ciepłą wodą (nie myjemy dodatkowo szamponem).
Ta metoda może wspomóc naturalne rozjaśnianie włosów cytryną i rumiankiem, co więcej bez przeszkód możemy stosować je naprzemiennie, aby zyskać jeszcze lepsze efekty, a także przekonać się, który ze sposobów na to jak naturalnie rozjaśnić włosy działa u nas najlepiej. Warto jednak zauważyć, że domowymi sposobami nie rozjaśnimy włosów bardziej, niż o jeden ton. Jeśli naturalnie mamy ciemne włosy, a marzy nam się jasny blond, to w takim przypadku niezbędna będzie wizyta u fryzjera, który rozjaśni włosy rozjaśniaczem.
