Tajemnicze znaczenie blizn na twarzy według sennika
Urodzić bliźniaki, dzieci bliźniaki – co oznacza taki sen?
W senniku bliźniaki chłopcy lub dziewczynki oznaczają pozytywną wiadomość. Jeśli więc śniło ci się, że zostajesz podwójnym rodzicem, możesz spodziewać się informacji, na którą czekasz. Może ona dotyczyć zarówno kariery zawodowej, zdrowia, jak i życia rodzinnego czy towarzyskiego.
Dzieci, które we śnie są zdrowe i radosne, zwiastują coś dobrego. Jeśli natomiast bliźnięta płaczą, są niespokojne lub niegrzeczne, może zdarzyć się odwrotnie. Niespokojne dzieci to oznaka niepowodzeń, problemów lub straty finansowej.
Sen o wychowywaniu bliźniaków może zwiastować życie pełne niepowodzeń, które nie będzie łatwe. Jednak znajdą się w nim pozytywne chwile pełne szczęścia.
Jeśli w twoim śnie pojawił się moment rozdzielenia bliźniaków, może symbolizować on niepowodzenie. Jest to działanie wbrew naturze, ponieważ dzieci powinny być zawsze razem. Utrata bliźniaka może oznaczać rezygnację z czegoś, co jest dla ciebie istotne i bardzo ważne. Symbolizuje to np. utratę jakiejś przyjemności, hobby czy rzeczy materialnej.
Sen o dzieciach bliźniakach , które patrzą na siebie, zwiastuje powodzenie w przyjaźni. Jest to także symbol wspólnego porozumienia. Jeśli odwracają się one do siebie plecami, może to oznaczać rywalizację o czyjeś względy lub posadę, a także zazdrość w relacjach międzyludzkich.
Jak stosować plastry na blizny?
Aby plastry na blizny działały, trzeba prawidłowo ich używać.
- Przed aplikacją plastra dokładnie umyj dłonie wodą z mydłem. Osusz je ręcznikiem, najlepiej takim, który nie pozostawia na dłoniach włosków i kłaczków.
- Powierzchnia blizny i skóra wokół niej również powinny być odtłuszczone i czyste. Umyj je wodą z mydłem. Dokładnie osusz.
- Wyjmij plaster z opakowania. Jeśli jest zbyt duży, możesz go przyciąć. Plaster nie powinien być też za mały, musi dobrze obejmować całą powierzchnię blizny.
- Usuń folię ochronną i przyklej plaster, zaczynając od brzegu. Ruch powinien być zdecydowany i płynny, tak, by pod plastrem nie znalazły się pęcherzyki powietrza. Plaster musi ściśle przylegać do ciała.
- Raz dziennie zdejmuj plaster, by oczyścić skórę pod nim. Nie używaj jednego plastra dłużej, niż zaleca producent. Czas, przez który można nosić jeden plaster, to zwykle od 3 do 5 dni.
Dzięki działaniu siły adhezyjnej, plastry łatwo przyklejają się i nie zsuwają, nawet gdy są umieszczone pod ubraniem.
Jeśli zamierzasz stosować plastry na blizny pooperacyjne, na przykład po cesarskim cięciu, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj, że rana musi być całkowicie zagojona, zanim zaczniesz używać plastrów.
Plastry silikonowe – czy są dla mnie odpowiednie?
Plastrów można używać zarówno do pielęgnowania świeżo wygojonych blizn jak i zmian starych, przetrwałych – według niektórych producentów do dziesięciu lat po powstaniu blizny. Nadają się dla dzieci od 6. miesiąca życia i dorosłych.
Przeciwwskazaniem do stosowania plastrów są blizny, które jeszcze się nie zagoiły, oraz takie, w obrębie których toczy się stan zapalny lub inna choroba skóry, uniemożliwiająca aplikację plastra. Jeśli masz uczulenie na silikon, ta metoda również nie będzie odpowiednia dla Ciebie. Plaster może wywołać miejscową lub uogólnioną reakcję alergiczną.
Stosowanie plastrów ma też sens tylko w przypadku odpowiedniego rodzaju blizn. Jak wynika z tabeli, plastry najlepiej sprawdzają się na blizny przerostowe i keloidy. Jeśli chodzi o blizny mające charakter zanikowy, lepiej zdecydować się na inne rozwiązania.
Rodzaje blizn | Czy plastry silikonowe mogą pomóc? |
Blizny przerostowe | Blizny przerostowe są wypukłymi, twardymi zmianami, pozostającymi w granicach rany. Plastry pomogą je zmiękczyć i spłaszczyć. |
Bliznowce (keloidy) | Keloidy wykraczają poza granice rany i z czasem mogą się powiększać. Można temu zapobiec, stosując plastry, ponieważ mają one właściwości hamujące nadmierną produkcję kolagenu. |
Blizny zanikowe (atroficzne) | Blizny zanikowe są wklęsłe, co jest skutkiem niedostatecznej ilości kolagenu podczas procesów gojenia. W takim przypadku plastry nie będą efektywne, podobnie jak inne preparaty apteczne. Realnie pomóc mogą jedynie zabiegi, które pobudzą skórę do regeneracji. |
Plastry na blizny – stosowanie i efekty
Plastry na blizny cieszą się obecnie wzrastającą popularnością. Blizny, jak wiadomo, powstają wskutek głębokiego uszkodzenia skóry, powodującego ubytek. Organizm zastępuje go inną tkanką, która wyraźnie różni się od skóry zdrowej – jest włóknista, ma zmieniony kolor i nie jest równa z powierzchnią skóry.
W ciągu swojego życia jesteśmy narażeni na urazy, w wyniku których na ciele mogą pozostać blizny. Bywa, że blizny są efektem planowanych zabiegów chirurgicznych, czasem tych mających na celu poprawienie urody. Wszystkie blizny łączy jedno: nie są pożądane. Stanowią nie tylko problem estetyczny, ale czasami bolą, swędzą i ograniczają zakres ruchów. Dlatego zazwyczaj szukamy sposobów, aby się ich pozbyć lub przynajmniej je zredukować. Czy mogą nam w tym pomóc silikonowe plastry na blizny?
