Sok z cytryny na pryszcze - Skuteczne i Naturalne Rozwiązanie Dla Promiennej Skóry

Przyczyny powstawania pryszczy (trądziku)

Choć pryszcze kojarzą się z okresem dojrzewania, nie dotyczą tylko nastolatków. Niezależnie od wieku i rodzaju cery, pryszcze mogą pojawić się na całym ciele. Najczęstszą ich przyczyną jest wzmożona produkcja łoju przez gruczoły łojowe rozmieszczone w okolicy czoła, nosa, brody, a także górnej połowy pleców. Trądzik występuje częściej u płci męskiej, zdaniem dermatologów wynika to z silnej produkcji androgenów, które pobudzają gruczoły. Istotną rolę w tworzeniu się pryszczy odgrywa higiena. Warstwa łoju wraz ze złuszczonym naskórkiem i ciężkim makijażem stanowi idealny grunt do rozwoju bakterii. Poza tym taka mieszanka blokuje pory skóry, doprowadzając do rozwoju zaskórników i stanu zapalnego.

Lekarze podkreślają także wpływ rogowacenia przewodów gruczołów łojowych oraz dziedziczenia genetycznego w rozwoju i tendencjach do powstawania pryszczy. Prawdopodobieństwo wystąpienia ropnych wykwitów jest większe, jeśli dotknięci byli nimi też członkowie rodziny. Ponadto na pryszcze narażone są osoby żyjące w stresie, który ma bardzo duży wpływ na gospodarkę hormonalną.

Jak sok z cytryny działa na skórę?

Najczęściej wymienianą właściwością jest to, że rozjaśnia ona skórę. Tę umiejętność wykorzystywana jest między innymi w walce z bliznami po trądziku. Zresztą pisałem o tym ostatnio. Sok z cytryny ma też właściwości oczyszczające skórę. W pewnym stopniu zmiękcza ją również.

Jeśli walczycie z piegami, to pewnie spotkaliście się już z sokiem z cytryny. Jest on polecany jako domowy sposób na nie. Cytrynę – co akurat przyda się przy trądziku – można też wykorzystać jako sposób na delikatny peeling. W tym wypadku najprościej będzie zmieszać go z cukrem. Ten drugi składnik nasyp np. na rękę. Następnie skrop sokiem z cytryny. Możesz to zrobić też „odwrotnie”. Plaster cytryny zanurz w cukrze. Następnie pocieraj nim twarz. Na koniec przemyj twarz ciepłą wodą.

Cytrynę stosuje się też jako sposób na zmarszczki. W tym wypadku trzeba zmieszać łyżkę miodu i olejek migdałowy (wystarczy kropla, lub dwie). To podstawa. Do tego dodaj kilka kropel soku z cytryny.

Naturalne sposoby na pryszcze. Jak pozbyć się pryszcza domowym sposobem?

Pryszcz znika najczęściej dopiero po kilku dniach. Przez ten czas ukrywamy go pod warstwą makijażu lub wyciskamy w wielkich bólach. O ile trądzik wymaga specjalistycznego leczenia, pojedynczego pryszcza można szybko unieszkodliwić. Domowe pasty, maści i toniki przyspieszają gojenie się krosty, co zapobiega powstawaniu blizn i przebarwień po pryszczu.

Spis treści

  1. Pasta z miodu i cynamonu
  2. Stempel z czosnku
  3. Pasta pomidorowa
  4. Maseczka z kurkumy i oleju kokosowego
  5. Co jeść, żeby mieć piękną cerę?
  6. Sok z cytrusów
  7. Pasta do zębów
  8. Soda oczyszczona

Pryszcze, chociaż kojarzą się głównie z wiekiem nastoletnim, to problem, który dotyczy wielu osób. Niezależnie od rodzaju cery, wieku czy stanu zdrowia czasem po prostu pojawiają się, psując wygląd całej twarzy, dekoltu czy pleców. Aby w pełni wyleczyć krostę potrzebnych jest kilka dni, czasem nawet więcej. Absolutnie nie należy wyciskać pryszcza, bo może to skutkować pojawieniem się jeszcze większej ilości wyprysków. Co zrobić, aby pozbyć się pryszczy i zapobiegać powstawaniu następnych?

Działanie antybakteryjne Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom, sok z cytryny może być używany do walki z trądzikiem, pomagając redukować liczbę bakterii odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków.

Czytaj dalej...

Oczywiście są one kwestią indywidualną, u niektórych osób z ciemniejszą miazgą nie będzie żadnych rezultatów, ponieważ jak wspomniano skórka od banana nie wybiela zębów, ponieważ to nie szkliwo odpowiada za ich barwę, lecz właśnie miazga.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Najczęstszą przyczyną jest spożywanie aromatycznych pokarmów czosnek, cebula , picie alkoholu, palenie papierosów, gromadzenie się resztek jedzenia między zębami gorsza higiena jamy ustnej , zapalenie dziąseł, problemy z układem pokarmowym, ale także suchość w ustach.

Czytaj dalej...