Jak radzić sobie z podrażnioną skórą twarzy - Porady i Skuteczne Rozwiązania

Jak korzystać z produktów EXOMEGA?

Emolienty z gamy EXOMEGA zapobiegają drapaniu, łagodzą uczucie swędzenia i pomagają zmniejszyć częstotliwość występowania podrażnień. Ponadto redukują zaczerwienienie skóry suchej i atopowej .
Przy regularnym i codziennym stosowaniu bariera skórna zostaje wzmocniona, a skóra sucha, atopowa jest ukojona.

Emolient na egzemę atopową przynoszący skórze komfort, zmniejszający suchość i zapobiegający drapaniu.

Dla optymalnej skuteczności i uniknięcia nawrotu ognisk zapalnych krem emolient powinien być stosowany raz lub dwa razy dziennie. Jednak w przypadku emolientów pielęgnacyjnych z linii EXOMEGA wystarczy zaledwie jedna aplikacja, aby uzyskać potrójny efekt łagodzący.
Przed nałożeniem kremu emolientu oczyść skórę preparatem odpowiednim do skóry suchej, atopowej.
Rozgrzej krem emolient w dłoniach i nanieś delikatnie na skórę szerokimi pociągnięciami.

Odkryj gamę EXOMEGA, czyli emolienty kojące uczucie swędzenia do pielęgnacji ciała i twarzy w postaci: balsam emolient- krem, mleczko, a także spray. Produkty zaspokajają wszystkie potrzeby skóry suchej i atopowej. Nie zapominamy również o emolientach do higieny, takich jak olejek oczyszczający, pieniący się żel emolient czy żel emolient 2 w 1 do mycia włosów i ciała .
Gama EXOMEGA jest odpowiednia dla całej rodziny, od niemowląt po osoby dorosłej.

PODRAŻNIENIA SKÓRY - SKĄD SIĘ BIORĄ?

Podrażniona skóra to objaw, który może ujawnić się w każdym wieku. Zmagają się z nią zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Przyczyn jej powstawania jest niestety wiele, dlatego gdy zauważymy, że pojawia się u nas dyskomfort czy nawet ból, a skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, koniecznie poszukajmy źródła problemu.

Częstym problemem są również podrażnienia skóry twarzy. Występują zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, chociaż powody ich powstawania są zazwyczaj nieco inne. Na przykład panowie często decydują się na usuwanie zarostu z twarzy. Przycinają go przy pomocy jednorazowych maszynek bądź elektrycznych. Skutkiem nierzadko jest czerwona, podrażniona skóra twarzy oraz utrzymujący się dyskomfort. Warto jednak dodać, że właściwe przeprowadzenie procesu golenia z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów pomoże nam w zapobieganiu występowania tego rodzaju problemów.

Oto najczęstsze powody powstawania podrażnień:

  • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry twarzy lub ciała oraz stosowanie źle dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych, co nierzadko prowadzi do powstawania podrażnień.
  • Powodem takiego stanu są m.in. błędy związane z używaniem niektórych kosmetyków. Może to być na przykład podrażnienie skóry po retinolu.
  • Zdarza się, że podrażnienia występują po wizycie u kosmetologa. Podrażnienie po kwasach może utrzymywać się nawet przez kilka dni. Pamiętajmy, aby w tym czasie chronić skórę i unikać ekspozycji na słońce.
  • Podrażniona skóra po goleniu występuje zarówno u mężczyzn (głównie w okolicach twarzy i pach), jak i kobiet (zazwyczaj jest to obszar nóg, pach czy okolice bikini). Problemem bywa źle dobrana maszynka bądź nieumiejętne posługiwanie się nią (na przykład trzymanie pod złym kątem). Zdarza się również, że występują podrażnienia po depilacji kremem (skóra źle reaguje na zawarte w produkcie składniki aktywne).
  • Występowanie niektórych chorób skórnych również wiąże się z nadmiernym przesuszeniem oraz obecnością podrażnień.

Ukojenie dla podrażnionej skóry dziecka

Czy wiesz, że skóra u dzieci jest znacznie bardziej podatna na powstawanie podrażnień? Już od pierwszego dnia życia malucha konieczne jest zwrócenie uwagi na to, z czym ma kontakt nasza pociecha. Niektóre czynniki zewnętrzne czy po prostu składniki kosmetyków mogą wywoływać problemy skórne. Jak im zapobiegać oraz co zrobić, gdy już się pojawią? Musimy wiedzieć, jaki krem na podrażnienia dla niemowląt warto zastosować. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na zalecenia producenta i upewnijmy się, czy dany kosmetyk został przebadany dermatologicznie.

Jaki krem łagodzący na podrażnienia dla dzieci wybrać? W ofercie La Roche-Posay mamy aż dwie ciekawe propozycje, jeżeli chodzi o pielęgnację delikatnej skóry u dzieci. Pierwszą z nich jest wspomniany już wcześniej silnie regenerujący balsam kojący CICAPLAST BAUME B5+. Kosmetyk ten można stosować zarówno u dorosłych, dzieci, jak i nawet niemowląt.

Równie dobrym wyborem będzie w tym przypadku TOLERIANE SENSITIVE, czyli prebiotyczny krem nawilżający. Kosmetyk ten łagodzi uczucie ściągnięcia, pieczenia i kłucia, suchość oraz sporadyczne zaczerwienienia. Jest odpowiedni nawet dla niemowląt od 3. miesiąca życia. W składzie znajdziemy ceramidy, wodę termalną oraz glicerynę. To lekki, kojący krem do twarzy, który można stosować zarówno rano, jak i wieczorem.

Warto pamiętać o tym, że podrażnienia mogą łagodzić nie tylko kremy, ale również inne kosmetyki stosowane w rutynie pielęgnacyjnej. Dlatego trzecim produktem, który również wart jest uwagi, pozostaje LIPIKAR SYNDET AP+, czyli ultradelikatny krem myjący do ciała. Można stosować go od pierwszego dnia życia dziecka. Jest idealny również dla skóry skłonnej do atopii. W składzie znajdziemy między innymi masło shea, niacynamid oraz opatentowany składnik aktywny znany jako Aqua Posae Filiformis. Kosmetyk nie szczypie w oczy, jest delikatny, a zarazem skuteczny – doskonale oczyszcza ciało i pozostawia skórę gładką i przyjemną w dotyku.

Czym jest stan zapalny skóry?

Stan zapalny skóry to termin używany w przypadku różnych dermatoz i problemów skórnych. Dotyczy przede wszystkim zmian, jakie mają miejsce w przypadku wystąpienia trądziku, atopowego zapalenia skóry czy też łojotokowego zapalenia skóry. Może pojawiać się także w przypadku podrażnienia skóry. W jaki sposób rozpoznać, że mamy do czynienia z zapaleniem skóry twarzy i ciała?

Objawy zapalenia skóry

Podrażniona skóra, która często stanowi efekt zapalenia, dla zmagających się z nią osób stanowi źródło bardzo silnego dyskomfortu. W jaki sposób rozpoznać podrażnioną skórę, a także stan zapalny twarzy i ciała? Objawy mogące świadczyć o tym problemie to:

  • zaczerwienienie skóry,
  • szorstkość skóry,
  • nieprzyjemne uczucie pieczenia,
  • uczucie ściągnięcia,
  • świąd,
  • podrażnienia skóry,
  • nadmierna suchość naskórka,
  • wykwity skórne.

Jednym z pierwszych objawów, jaki najczęściej towarzyszy stanowi zapalnemu twarzy lub ciała, jest zaczerwienienie. Stanowi ono źródło dużego dyskomfortu, głównie ze względu na to, że jest łatwo zauważalne przez inne osoby. To sprawia, że posiadając zaczerwienienia na twarzy, czujemy się mniej pewnie i zamiast sięgnąć kosmetyki umożliwiające regenerację skóry, ukrywamy czerwone plamy pod makijażem.

Oczywiście pozostałe symptomy jak świąd, pieczenie, nadmierna suchość czy uczucie napięcia skóry również są bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli występują w tym samym czasie. Kolejnym problematycznym elementem okazują się wykwity skórne, które w przypadku stanu zapalnego skóry twarzy stanowią dość rozległe zagadnienie. Dlaczego?

Stan zapalny towarzyszy wykwitom, jakie są charakterystyczne chociażby dla trądziku pospolitego. Niestety nie każda niedoskonałość pojawiająca się na podrażnionej skórze twarzy musi oznaczać tę chorobę. Stąd właściwe rozpoznanie jest bardzo ważne – dzięki temu będziemy wiedzieć, po jakie kosmetyki sięgnąć, by złagodzić podrażnienia.

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Na szczęście sucha skóra na głowie u dziecka nie jest powodem do obaw, a stosowanie odpowiedniej oliwki oraz czesanie główki za pomocą dobrze dobranej szczotki pozwoli dość szybko pozbyć się problemu, jakim są nadmiernie złuszczające się płatki naskórka.

Czytaj dalej...

Suchość skóry powodują również hormony dlatego często spotyka się ją u kobiet w ciąży nadmiar hormonów spowalnia wtedy pracę gruczołów łojowych , a także pań w okresie menopauzy spadek poziomu estrogenu zaburza bilans wilgoci w skórze.

Czytaj dalej...

Sucha cera, jak i sucha skóra na pozostałych częściach ciała dłoniach, ramionach czy nogach to problem, który wiąże się z zaburzeniem budowy warstwy hydrolipidowej w naskórku, a także jego zaburzoną zdolnością do wiązania i zatrzymywania wody.

Czytaj dalej...