Pełna biologia pryszczy na szyi - Przegląd przyczyn i skutków
Krosty na szyi - przyczyny i leczenie. Co oznaczają i jak się ich pozbyć?
Krosty na szyi oraz karku stanowią częsty objaw trądziku. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie musi on być zlokalizowany wyłącznie na twarzy. Co jeszcze mogą oznaczać takie wypryski? Sprawdź, jakie są inne przyczyny zmian na szyi, a także jak można je wyleczyć.
- Krosty na szyi spowodowane mogą być trądzikiem, który jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Kogo dotyczy?
- Krosty na szyi mogą mieć różne przyczyny, np. zmiany hormonalne. Co jeszcze?
- Ze względu na rodzaj wyprysków oraz ich lokalizację stosuje się zróżnicowane leczenie. Na czym ono polega?
Krosty na szyi na linii żuchwy
Trądzik pospolity lokalizuje się głównie w tzw. strefie T twarzy, obejmującej czoło, nos i brodę. Ponadto przybiera postać zaskórnikową, grudkową lub krostkową.
Te trzy wymienione postaci trądziku atakują przede wszystkim młodzież, dlatego zalicza się je do tzw. trądziku młodzieńczego.
Natomiast pryszcze na żuchwie są typową oznaką trądziku dorosłych, nazywanego także późnym. Ten rodzaj dermatozy atakuje głównie kobiety po 25. roku życia, które wcześniej chorowały na trądzik młodzieńczy, aczkolwiek zdarza się u pań, które wcześniej nie miały problemów skórnych (Szczurek, Kamińska-Winciorek, Śpiewak)
Trądzik późny ma podobny przebieg do młodzieńczego, to znaczy charakteryzuje się występowaniem zaskórników, krost lub grudek, jednakże w innym miejscu twarzy - na linii żuchwy. Trądzik na żuchwie ma jednak tendencję do zostawiania po sobie blizn.

Jeżeli chcesz wyleczyć skórę – zajrzyj pod powierzchnię
Skóra w Totalnej Biologii daje nam bardzo wiele odpowiedzi. Rozwiązanie problemów kryje się za naszą indywidualną historią, którą często skrywamy głęboko w podświadomości, ale rozwiązanie może być także bardzo proste.
Szukając tego, co w naszym przypadku spowodowało pojawienie się zmian, może nas całkowicie wyleczyć (łuszczycy, która powszechnie uznawana jest za chorobę nieuleczalną). Za poszczególnymi zmianami kryją się inne konflikty, miejsce występowania zmian także ma znaczenie.
W przypadku zmian skórnych u dzieci konfliktów należy szukać w bliskości z matką. Jej obecności matki nie sposób nikim zastąpić.
- Więcej informacji o chorobach skóry i emocjach z nimi związanych znajdziesz w webinarze “Choroby skóry”, który znajduje się poniżej. Serdecznie polecam (zresztą nie tylko ja – sprawdź opinie o webinarze 🙂
Jeżeli Ty lub Twoje dziecko macie problemy skórne w arto umówić się na konsultacje, pomogę w odnalezieniu źródła konfliktu.
Konsultant Totalnej Biologii | Dietetyk Medycyny Chińskiej