Skuteczne metody zwalczania pryszczy - Odkryj najlepszy krem dla Twojej skóry
Krem na różne typy przebarwień na skórze
Ta niewielka tubka skrywa w sobie ogromną moc. Zadaniem kremu Tołpa z serii Estetic jest oczywiście rozjaśnienie przebarwień różnego pochodzenia – tych powierzchniowych, jak i nieco głębszych. Koloryt cery zostaje wyrównany, ponieważ plamki pigmentacyjne stopniowo zaczynają znikać.
Ponadto krem ma także właściwości utrzymujące odpowiedni poziom nawilżenia. Nie musicie się więc obawiać o nadmierne wysuszenie. Aplikacja tego kosmetyku daje naprawdę duże poczucie komfortu. Dzięki temu dodatkowym efektem, który można uzyskać, jest poprawa elastyczności. Skóra lepiej się regeneruje, co jest wręcz kluczowe.
Cudowny krem. Ma delikatny zapach i lekką formułę. Po nałożeniu na twarz bardzo szybko się wchłania. Tubka wygodna w użyciu i pozwalająca na zużycie kosmetyku do końca. Świetnie nawilża oraz robi to, co obiecuje producent. Moje przebarwienia po trądziku zniknęły po około miesiącu stosowania, a po kilku kolejnych zauważyłam, że blizna, którą posiadam pod prawym okiem, również jest dużo mniej widoczna
Co powinien zawierać krem na trądzik?
Krem na trądzik to kosmetyk do zadań specjalnych, który powinien zawierać składniki aktywne, zwalczające wypryski i jednocześnie takie, które dbają o nawilżenie, odżywienie i utrzymanie odpowiedniego pH skóry. Przesuszanie skóry trądzikowej powoduje podrażnienia i doprowadza do reakcji obronnej w postaci zwiększenia wydzielania sebum. To jeden z głównych błędów przy pielęgnacji skóry z wypryskami, który może zadziałać podobnie, jak stosowanie ciężkich kremów, zatykających pory.
Krem zwalczający niedoskonałości skóry trądzikowej powinien zawierać składniki, takie jak:
- kwas salicylowy – wykazuje działanie przeciwzapalne,
- kwas azelainowy – działające antybakteryjnie, przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie oraz rozjaśniająco,
- nadtlenek benzoilu – silne działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne i antyoksydacyjne,
- cynk – przyspiesza gojenie i działa bakteriobójczo,
- bisabolol – działanie kojące,
- kwas hialuronowy i ceramidy – utrzymują nawilżenie skóry,
- retinoidy – na trądzik wykorzystuje się przede wszystkim retinol, zmniejszając stan zapalny i łojotok,
- inne kwasy AHA i BHA (np. kwas migdałowy, kwas glikolowy) – działanie złuszczające, rozjaśniające i przeciwbakteryjne.
Kremy na przebarwienia na twarzy. TOP 5 hitów z KWC, które rozjaśniają cerę!
Kremy na przebarwienia twarzy skutecznie rozjaśniają przebarwienia i dodają blasku szarej cerze. Będą niezbędnym krokiem dla osób, które borykają się ze zmianami trądzikowymi czy skłonnościami do powstawania przebarwień słonecznych. Wybraliśmy dla was TOP 5 najlepiej ocenianych kremów na przebarwienia z KWC. Marki, jakich możecie się spodziewać, to Yope, Pharmaceris, Bielenda czy Tołpa, a ceny kosmetyków zaczynają się już od 10 zł.
Kremy na przebarwienia twarzy mają za zadanie wyrównywać koloryt skóry, rozjaśnić ją i dodać naturalnego blasku. Składniki, jakich warto szukać w takich produktach, to witamina C, niacynamid, śluz ze ślimaka czy kurkuma. Pierwsze efekty stosowania kremu na przebarwienia możecie zobaczyć już po tygodniu – skóra odzyska naturalny i zdrowy blask, a po kilku tygodniach przebarwienia staną się mniej widoczne. Co więcej, kremy na przebarwienia będą również zapobiegać powstawaniu nowych zmian. Możecie po nie sięgać podczas porannej pielęgnacji, ale również wieczornej, świetnie spiszą się w duecie z serum o podobnym działaniu.
Spis treści:
- Najlepsze składniki kremów na przebarwienia
- Naturalny krem na przebarwienia na twarzy po trądziku
- Krem na różne typu przebarwień
- Skuteczny krem na przebarwienia i przyczyny powstawania przebarwień
- Dobry krem na przebarwienia niezależnie od pory roku
- Krem na przebarwienia z Rossmanna
- Przyczyny powstawania przebarwień i ich rodzaje
Leki na trądzik na receptę
W specjalistycznym leczeniu trądziku, stosuje się zwykle preparaty dostępne na receptę. Zazwyczaj są to substancje o działaniu bakteriostatycznym lub bakteriobójczym, w połączeniu z innymi substancjami o działaniu przeciwzapalnym i regulującym aktywność gruczołów łojowych (np. Acnatac, Duac). W zależności od rodzaju i rozmiaru zmian stosuje się leki na trądzik o działaniu miejscowym lub ogólnym.
Preparaty miejscowe:
- antybiotyki – hamują wzrost bakterii przyczyniających się do rozwoju trądziku. Najczęściej stosowane antybiotyki to klindamycyna (np. Klindacin T, Dalacin T, Normaclin) i tetracyklina (np. Tetracyclinum TZF, Tetracyclinum 3%),
- retinoidy – np. retinol, tretynoina, są pochodnymi witaminy A. Mają silne działanie przeciwzapalne i regulują procesy złuszczania naskórka, co pomaga odblokować pory i zapobiegać powstawaniu nowych zmian trądzikowych (np. Izotziaja, Isotrex),
- nadtlenek benzoilu – powoduje zmniejszanie zmian i działa bakteriobójczo. W preparatach na receptę stosowany jest najczęściej w połączeniu z antybiotykami (np. Duac) lub retinoidami (np. Epiduo).
Preparaty ogólne:
- antybiotyki działające systemowo, takie jak tetracyklina (np. Tetracyclinum TZF), klindamycyna (np. Dalacin C, Clindamycin-MIP) są zazwyczaj zarezerwowane dla cięższych przypadków trądziku i zakażeń skóry,
- retinoidy – głównie izotretynoina oddziałująca na zmniejszenie produkcji łoju, stosowana w ciężkim trądziku (np. Izotec, Axotret, Curacne),
- leki hormonalne – u kobiet z trądzikiem związanym z zaburzeniami hormonalnymi, mogą być stosowane leki hormonalne, zwykle o działaniu antykoncepcyjnym (np. Syndi-35, Cyprodiol).
Terapia przy użyciu leków na trądzik na receptę powinna zawsze odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza dermatologa, a czasami również endokrynologa lub ginekologa. Specjalista może dostosować leczenie do indywidualnych potrzeb pacjenta, monitorować skuteczność terapii oraz przeciwdziałać ewentualnym skutkom ubocznym.

Jak zapobiegać pryszczom?
Trądzik na czole – dlaczego się pojawił?
Pryszcze to schorzenie dermatologiczne. Pojawiają się one na ciele zazwyczaj tam, gdzie partie skóry wydzielają naturalny łój. Występują w formie grudek, torbieli ropnych, zaskórników, wągrów, krostek, ale też… blizn. Pryszcze ropne mogą z kolei wiązać się z nieprawidłową dietą, a także złym trybem życia. Mało tego trądzik na plecach, na twarzy czy też na brodzie może świadczyć o:
- zaburzeniach hormonalnych lub immunologicznych,
- przeroście gruczołów łojotokowych,
- nadmiernym rogowaceniu skóry,
- bakteriach i wirusach w organizmie,
- uwarunkowaniach genetycznych,
- stanie zapalnym skóry.
Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić skuteczne usuwanie pryszczy na czole? Istnieją naturalne sposoby na trądzik, które pomogą pozbyć się kłopotliwej dolegliwości! A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na ból żołądka?
1. Jedz zdrowo!
Co jest najlepsze na trądzik? Otóż, najlepsze domowe sposoby na pryszcze to… prawidłowe odżywianie się! Właśnie w tym punkcie tkwi najczęściej problem, jeżeli chodzi o syfy na twarzy. Koniecznie zrezygnuj z części pokarmów, aby zminimalizować zmiany na skórze i nie doprowadzić do tego, że jeszcze mocniej się one… nasilą! Z czego lepiej zrezygnować?
Aby jak najlepiej pozbyć się trądziku, koniecznie wypijaj napary z ziół (np. rumianku czy bratka polnego). Ziołowa detoksykacja oczyści dolegliwości, jakie związane są z nieprawidłową przemianą materii. Pamiętaj również o tym, że pryszcze ropne mogą pojawiać się, bo nie tolerujesz jakiegoś składniku pokarmowego! Koniecznie zweryfikuj więc, co może być głównym źródłem problemu w diecie.
2. Nawadniaj się!
Woda to życie! I nie bez powodu właśnie tak się o niej mówi. Zbilansowaną dietę należy uzupełnić o nawadnianie organizmu, najlepiej niegazowaną wodą źródlaną. Im więcej będziesz wody wypijać, tym lepiej będzie wyglądała cera – odzyskując blask i piękny koloryt. Pamiętaj, że woda wypłukuje toksyny z organizmu, a także poprawia krążenie i wpływa na całą kondycję naszej skóry. Picie wody i codzienne korzystanie z jej właściwości to szybkie sposoby na uporanie się z trądzikiem. Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na cieknący katar.
