Kiedy rosną włosy łonowe?

Jak rosną włosy – etapy wzrostu

Tworzenie się włosów można podzielić na kilka etapów, z których większość odbywa się pod skórą i dopiero w ostatniej fazie widzimy efekt całego cyklu. Na początku tworzy się pączek włosowy, następnie zawiązek włosa oraz brodawka. W dalszym etapie następuje aktywizacja komórek zakończona stworzeniem mieszka włosowego. Później tworzy się pochewka, a w zawiązku włosa następuje rogowacenie komórek naskórka, które tworzą stożkowatą łodygę. Ta natomiast w ostatnim etapie przebija się przez skórę w postaci pojedynczego włosa.

Jak szybko rosną włosy u mężczyzny, a jak to wygląda w przypadku kobiet? Płeć pod tym względem raczej nie ma znaczenia. Wzrost włosa obserwuje się zwykle na poziomie 1 centymetra na miesiąc. Jest to jednak tempo, które może się zmieniać przede wszystkim w zależności od stanu zdrowia danej osoby. Jeśli zatem chcielibyśmy przyspieszyć proces odrastania włosów, powinniśmy zwrócić uwagę na naszą dietę i stan naszej odporności.

Należy pamiętać o tym, że włosy są jednymi ze składników naszego organizmu, które niszczeją jako pierwsze, zwłaszcza kiedy jesteśmy chorzy lub zestresowani. Wynika to z faktu, iż włosy w świetle działania całego organizmu są jednym z najmniej istotnych elementów fizjonomii człowieka. W przypadku choroby lub osłabienia organizm szuka źródeł minerałów i witamin. W związku z powyższym w pierwszej kolejności zaczyna pobierać je z włosów i paznokci. Aby zatem wesprzeć odnowę i wzrost włosów, musisz zadbać o poprawę stanu całego organizmu.

Jak poradzić sobie z wrastającymi włosami łonowymi?

Wrastający włos to taki, który po depilacji nie wyrasta na powierzchnię skóry, tylko rośnie w bok i wrasta znowu w skórę. W efekcie powstaje swędzący i bolący guzek. Problem ten często spotykany jest w okolicach intymnych, gdyż włosy łonowe jako włosy kręcone wrastają częściej niż włosy proste. Nasze ciało traktuje wrastający włos jako coś obcego i w większości przypadków samo radzi sobie z wypchnięciem go na powierzchnię. Można mu w tym nieco pomóc, ale przede wszystkim nie należy szkodzić. Próby wyciskania czy innego rodzaju podrażniania wrastającego włosa mogą prowadzić do infekcji.

  • Należy na jakiś czas zaprzestać depilacji i podrażniania skóry.
  • Zmiękczać skórę za pomocą ciepłych kompresów.
  • Robić peelingi, aby pomóc włosowi wydostać się na powierzchnię.
  • Stosować kosmetyki z kwasem salicylowym, który oczyszcza mieszki włosowe i łagodzi stany zapalne.
  • Jeśli problem nie znika, należy udać się do lekarza dermatologa.

Problemowi wrastających włosów można zapobiec dzięki odpowiedniej depilacji. Przede wszystkim należy pamiętać o peelingu przed usuwaniem włosów łonowych. Jeśli chcemy te rejony zachować w wyjątkowo dobrym zdrowiu i kondycji to nie oszczędzajmy naturalnych produktów pielęgnacyjnych, takich jak olejków czy produktów z kwasem salicylowym w przypadku podrażnień i stanów zapalnych mieszków włosowych. Warto dbać o skórę i włosy łonowe między depilacjami, aby sam proces depilacji przebiegał bez problemów.

Fryzura intymna zamiast depilacji

Jeśli rezygnujesz z depilacji włosów łonowych, możesz nadal zainwestować trochę czasu w nadanie im kształtu, który będzie się podobał. Do podcinania włosów będziesz potrzebować małych nożyczek kosmetycznych lub trymera/depilatora do podcinania włosów, większość modeli powinna mieć specjalną końcówkę do zabezpieczenia długości podcinania, tak aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze skórą i bolesnych zacięć.

Włosy należy najpierw umyć i wysuszyć. Przy podcinaniu należy używać małego lusterka, które ułatwi widoczność, szczególnie jeśli operujesz nożyczkami i musisz zachować szczególną ostrożność. Podstawowym zabiegiem, który możesz zrobić, jest podcięcie włosów na równą długość, taką z którą czujesz się dobrze. Jeśli chcesz nadać włosom odpowiedni kształt, możesz wydepilować ich część np. do kształtu trójkąta lub paska – do depilacji najlepiej użyć maszynki do golenia, należy to robić na mokro i przy pomocy żelu do golenia.

Większość dzieci, jeśli rodzi się z włosami które powstają w życiu płodowym około 12 tygodnia ciąży , gubi je w pierwszym roku życia, by zazwyczaj do czwartego miesiąca życia włoski wytarły się im zupełnie.

Czytaj dalej...

Nie dmuchaj suszarką na wszystkie strony i nie wzburzaj włosów, ale susz od góry do dołu, posuwistymi ruchami zgodnie z układem łusek włosa , a jednocześnie drugą ręką czesz włosy grzebieniem lub szczotką, naciągając je w dół.

Czytaj dalej...

W przebiegu nadczynności tarczycy łysienie może być zarówno uogólnione dotyczy równomiernie całej skóry głowy jak i plackowate włosy wypadają kępkami, powstają pola bez włosów oddzielone od siebie prawidłowo owłosioną skórą głowy.

Czytaj dalej...

Kuracja keratyną może być zbawieniem szczególnie dla włosów obciążanych licznymi zabiegami fryzjerskimi farbowaniem, rozjaśnianiem, trwałą ondulacją, a także częstą stylizacją na gorąco suszarka, prostownica, lokówka.

Czytaj dalej...